Denizli

Denizli Tandır Kebabı için konuştular

Denizli Tandır Kebabı ve Kültürel Lezzetleri Yaşatma Derneği Yönetimi, Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan’a ziyarette bulundu.

Denizli Tandır Kebabı için konuştular

Denizli Tandır Kebabı ve Kültürel Lezzetleri Yaşatma Derneği Yönetimi, Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan’a ziyarette bulundu. Ziyarete; Denizli’nin kültürel mirası olan Denizli Tandır Kebabının ulusal ve uluslararası mecrada bilinirliliğini artırmak, özel lezzetle şehrin tanıtımına katkı konulması amacıyla ortak çalışmalar yapılması için fikir alışverişinde bulunuldu.

Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan, Denizli Tandır Kebabı ve Kültürel Lezzetleri Yaşatma Derneği Başkanı Güzide Metinöz, Kebapçı Dursun işletmesinin sahibi Dursun Göçenoğlu ve sektörün temsilcilerinden oluşan Yönetim Kurulu Üyelerini makamında ağırladı. Ziyarette, tarihi 1800’lü yıllara dayanan Denizli’nin kültürel lezzeti Denizli Tandır Kebabının bozulmadan gelecek nesillere aktarılması, ulusal ve uluslararası arenada Denizli Tandır Kebabının bilinirliliğinin artırılması, gastronomi mirasla Denizli’nin tanıtımına katkı koyulması amacıyla fikir alışverişinde bulunuldu.

"Önemli bir değerimiz”

Ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren DTO Başkanı Uğur Erdoğan, “Coğrafi İşarete sahip Denizli Tandır Kebabı, Denizli’mizin önemli bir kültürel varlığıdır. Gastronomi mirası bir kültürü yaşattığınız için hepinize teşekkür ediyorum. Denizli Ticaret Odası olarak derneğimizle her daim istişare halinde olacağız. Denizli’mizin tanıtımı açısından bu kültürel lezzeti önemsiyoruz. Derneğimizin çalışmalarını yakından takip edeceğiz. Denizli’mizin yararına her türlü çalışmaya destek veririz” dedi.

“Ortak paydamız Denizli”

Denizli Tandır Kebabı ve Kültürel Lezzetleri Yaşatma Derneği Başkanı Güzide Metinöz’de DTO Başkanı Erdoğan’a kendilerine verdiği destekten dolayı teşekkür ederek, “Geçmişimizden gelen mirasımız Denizli Tandır Kebabını, gelenek bozulmadan ustalarımızın lezzetli elleriyle gelecek nesillere aktarmayı görevimiz olarak kabul ediyoruz. Tarihi 1800’lü yılların ortalarına kadar giden Denizli Tandır Kebabı, Kaleiçi Çarşısı’nda ortaya çıktı. Geçmişte olduğu gibi bugünde Bayramyerinde, Kaleiçi’nde Denizlili Kebapçılarımız, hem yerli hem de yabancı misafirlerimize bu özel lezzeti sunmaya devam ediyor. Sektörümüzün tüm temsilcileri de bu geleneği en iyi şekilde yaşatıyor. Denizli Tandır Kebabının ülkemizde ve dünyada tanıtımı, tabi bu özel mirasımızla Denizli’mizin tanıtımı için çeşitli projeler hazırlıyoruz. Sizlerin de desteğiyle inşallah bu projeleri hayata geçireceğiz” dedi.

İHA

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

DTO Meslek Komiteleri Ortak Toplantısında Sektörel Sorunlar Ele Alındı
İş Dünyası

DTO Meslek Komiteleri Ortak Toplantısında Sektörel Sorunlar Ele Alındı

Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan, 1., 10. ve 18. Meslek Komiteleri üyeleriyle bir araya gelerek sektörel gelişmeleri değerlendirdi. Görüş alışverişi ve istişarelerin yapıldığı toplantıda, üyelerin sorunları ve talepleri de dinlendi.

Başkan Erdoğan Sektörel Değerlendirmelerde Bulundu
Bölgesel

Başkan Erdoğan Sektörel Değerlendirmelerde Bulundu

Denizli Ticaret Odası (DTO) Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, meslek komiteleri ile istişare toplantıları yapıyor. Sektörel gelişmeleri değerlendirdiği ortak komite toplantılarının ilki gerçekleşti.

Pamukkale'de Kadın İstihdamını Artıracak Kreşler: Ali Rıza Ertemur'un Hedefi
Yaşam

Pamukkale'de Kadın İstihdamını Artıracak Kreşler: Ali Rıza Ertemur'un Hedefi

CHP Pamukkale Belediye Başkan Adayı Ali Rıza Ertemur, geçtiğimiz günlerde duyurduğu 24 saat çalışacak kaliteli, güvenilir ve hijyenik hizmetler verecek kreşlerin sözünü verdi.

Türk Halk Müziği Korosu, Gönlüm'ün eserlerini seslendirdi.
Etkinlik

Türk Halk Müziği Korosu, Gönlüm'ün eserlerini seslendirdi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi, unutulmaz halk ozanı Özay Gönlüm için anma programı düzenledi. Denizli Büyükşehir Belediye Konservatuarı Türk Halk Müziği Korosu büyük usta Gönlüm’ün eserlerini seslendirdi.

İnternet Dolandırıcılığına Büyük Darbe: Denizli'de 21 Şüpheli Tutuklandı
3. Sayfa

İnternet Dolandırıcılığına Büyük Darbe: Denizli'de 21 Şüpheli Tutuklandı

Konteyner, ahşap ev ve römork gibi ürünlerin ilanlarını arayan vatandaşlardan bir miktar para alan ve sahte fatura ve videolar ile ürünün gönderdiğini söyleyerek oyalayan dolandırıcılara düzenlenen operasyonda 21 şüpheli yakalandı.

Turizm Gelirleri Memnuniyet Verici, Ekonomik İstikrar Devam Edecek
Yaşam

Turizm Gelirleri Memnuniyet Verici, Ekonomik İstikrar Devam Edecek

MÜSİAD Denizli Şube Başkanı Engin Boyacı, Türkiye ekonomisinin orta vadeli program çerçevesinde istikrarlı bir seyir izlediğini ve seçim sonrası ekonominin aniden değişeceği söylemlerinin spekülasyonlardan ibaret olduğunu belirtti.