Denizli'de Dar gelirli girişimci kadınlara destek sağlamak hedefiyle hizmetlerini sürdüren Denizli Büyükşehir Belediyesi Mikrokredi Ofisi, “Kadın Çiftçi Kredisi” kullanan Denizlili 50 kadın girişimciye yönelik arıcılık eğitim toplantısı düzenledi. Çatalçeşme Oda Tiyatrosu’nda düzenlenen programa Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci ile girişimci kadınlar katıldı. Eğitimde yetkili uzmanlar, tarım sektöründe kadın girişimcilerin iş sahibi olmalarını teşvik ederek onlara bir gelecek sunma hedefiyle 2021 yılında hayata geçirdikleri “Kadın Çiftçi Kredisi” ile “Arı gibi çalışan mikrogirişimci kadınlar” projesi anlatıldı. Merak ettikleri konuları soran kadınlar ise proje hakkında bilgi aldı.
Büyükşehir Mikrokredi Ofisi kadınlar için var
Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci burada yaptığı konuşmada, üreten bir kimliği olan Denizli’nin sanayi ve turizmin yanı sıra aynı zamanda bir tarım kenti olduğunu vurguladı. Denizli Büyükşehir Belediyesinin Çal ve Tavas ilçesi olmak üzere 2 bal ormanı projesi olduğunu ve bunun arıcılık sektörü için büyük avantajlar sağlayacağını vurgulayan Değirmenci, “Şehrimizin coğrafi konumu nedeniyle taşıdığı beli başlı avantajları var. Bazı ürünlerde lideriz. Kekik üretimi başta olmak üzere, üzüm, ceviz, nohut ve birçok aromatik bitkilerin üretiminde başı çekiyoruz. Sizler çalışıp gayret ederseniz, ‘Bizler bu işten evimize katkı sağlamak istiyoruz’ diyorsanız, biz sizler için varız. Büyükşehir Belediyesi Mikrokredi Ofisimiz sizin için burada” diye konuştu.
Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi’nin ‘Yerinde öğreniyoruz’ projesi kapsamında Fatih Sosyal Etkinlik Merkezi’nde açılan gastronomi mutfağında kursiyerlere pide yapımı ile ilgili teorik ve uygulamalı eğitimler veriliyor.
Denizli Büyükşehir Belediyesi 18. Uluslararası Halk Dansları Festivali tüm hızıyla devam ederken, Adalet Parkı, Yenişehir, Esentepe ve TOKİ Babadağlılar Sitesi’nde düzenlenen gösteriler göz doldurdu.
Denizli Büyükşehir Belediyesinin 7'den 70'e herkese spor yaptırmak için düzenlediği yaz dönemi spor kurs kayıtları 29 Temmuz’da başlıyor. Yeni dönem kayıtlarında ilk kez futbol, step aerobik ve çocuk yogası kursları ile Denizlililer buluşacak.
Denizli Büyükşehir Belediyesi, üniversiteye adım atacak gençlere YKS tercih danışmanlığı hizmeti sunacak.
Denizli Büyükşehir Belediyesi 18. Uluslararası Halk Dansları Festivali’ne katılan 12 ülkeden 392 sanatçı, kentin dört bir tarafında dans rüzgarı estirmeye başladı.
Denizli Büyükşehir Belediyesinin bu yıl 18’ncisini düzenleyeceği Uluslararası Halk Dansları Festivali, “Şehirde Dans Var” sloganı ile 21 Temmuz 2024 Pazar günü başlıyor. 12 ülkeden 392 dansçının katılacağı festival 27 Temmuz’a kadar sürecek.
Yorumlar (0)