Burdur İl Emniyet Müdürlüğü, işyerinden hırsızlık olayını aydınlatmak ve çalıntı malları geri getirmek için başarılı bir operasyon gerçekleştirdi.
Bu kapsamda Burdur'da faaliyet gösteren işyerine ait olan depolardan muhtelif zamanlarda (geçmişe yönelik 5 aylık zaman içerisinde) toplam maddi değeri yaklaşık 2.885.595 TL olan gıda malzemelerinin (çay, toz şeker, ayçiçek yağı, zeytinyağı) çalınması sonucu meydana gelen İş Yerinden Hırsızlık olayı ile ilgili yapılan çalışmalar neticesinde olayın G.K., B.C., A.K. ve M.E.S. isimli şahısların gerçekleştirdiği tespit edilerek şahıslar 17 Mayıs 2024 günü yakalanarak gözaltına alındı.
18 Mayıs 2024 günü sevk edildikleri adli mercilerce G.K. ve M.E.S. isimli şahıslar mahkemeden serbest bırakılmış, B.C. ve A.K. isimli şahıslar ise tutuklanarak cezaevine teslim edildi.
Ayrıca şahıslardan G.K.'nın deposunda yapılan aramada çalıntı malzemeler ele geçirilerek müştekiye teslim edildi.
Kocaeli'nin Gebze ilçesinde geri dönüşüm deposunda çıkan yangın yarım saatte söndürüldü. Yangın sebebiyle gökyüzü adeta siyaha büründü.
Amasya’da bir nakliyat firmasına ait depoda yangın çıktı. Binayı saran alevler itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle söndürüldü. Deponun önünde duran kamyonu yanmaktan çevreden yetişenler kurtardı.
Bursa'da bir marketin deposunda yangın çıktı. Yangına itfaiye ekipleri müdahale ediyor.
Bursa'nın İznik ilçesinde soğuk hava deposunda çıkan yangın, itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle kontrol altına alındı.
Karaman'da ekmek yapılırken çıkan yangın mutfak tüplerinin bulunduğu depoya da sıçradı.
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, sıfır atık hedefi doğrultusunda 1 Ocak 2025'te Depozito İade Sistemi'ni başlatıyor. Cam, plastik ve metal ambalajlar 25 kuruş karşılığında toplanacak.
Yorumlar (0)