Adana / Kozan

Deprem Adanayı korkuttu

Kozanlılar geceyi çadırda geçiriyor işte detaylar..

Deprem Adanayı korkuttu

Adana’nın Kozan ilçesinde AFAD verilerine göre 5,5 büyüklüğündeki depremin ardından depremin merkez üstü Minnetli Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlar geceyi AFAD çadırlarında geçiriyor.
Kozan’da meydana gelen depremin ardından depremin merkez üstü Minnetli Mahallesi başta olmak üzere Karabucak, Orçan, Çamdere ve Mahyalar mahallelerinde yaşayan vatandaşlar deprem korkusu nedeni ile evlerine giremiyor. Jandarma ekipleri ve AFAD tarafından gönderilen çadırlarda geceyi geçiren vatandaşlar artçı depremler nedeni ile hala panik içinde olduklarını ifade ederek geceyi çadırda geçireceklerini kaydettiler.

Mahalle Muhtarı İzzet İnce, çadır ve gıda desteğinin hemen gelmesi ile bölgede çadır kurulumlarının yapıldığını kaydederek, “Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere AFAD, jandarma ekiplerine, belediye ekiplerine teşekkür ederiz. Bölgeye her şeyi seferber ettiler. Allah razı olsun, sıkıntılarımızı giderdiler. Çadırlarımız geldi, kuruldu. 90 çadırdan 85 tanesinin kurulumunu yaptık yapmaya devam ediyoruz” diye konuştu.

Evinde hafif hasar olduğunu kaydeden Hasan İnce ise, “Büyük bir afet atlattık. Sabah erkenden hurma bahçesine gidip eve geldim, kahvaltı yapacaktık, bir anda alttan vurdu, çok şiddetli sonra fena sallamaya başladı. Bardak 2 metre fırladı. Çocuklarımızı çardağa kaçırdık, hanımı kurtarmaya gittim, onları da bahçeye indirdim. Kimsede bir şey yok hamdolsun. Evde az hasarımız var. Çadırlarımız geldi Allah devletimize zeval vermesin, anında yetişti bizlerle. Sabah 8 gibi deprem oldu, 12 gibi tüm eksikler giderildi” diye söyledi.

Geceyi çadırda geçireceklerini aktaran Kerem İnce ise “Çadırlarımız kuruldu, yanlarında oturuyoruz, evimiz az hasarlı ama korkuyoruz, artçılar oluyor çadırda yatacağız. Devletimiz sağ olsun. Her türlü yardımlarımız geldi. Her şeyimiz yerinde” ifadesini kullandı.

Deprem korkusu nedeni ile eve giremediğini kaydeden Mesude Kubat çok korktuklarını belirterek, “Depremde evde odadan kapıya gelene kadar koridorda sağ sola çarparak çıktım. Dışarı kendimizi nasıl attık bilmiyoruz. Devletimiz sağ olsun anında bizlerle ilgilendiler, yardıma koştular aşımız geldi. Artçılar devam ediyor korkuyoruz. Çadırlarımız kuruldu, geceyi çadırda geçireceğiz” dedi.

iha 

Deprem Adanayı korkuttu Deprem Adanayı korkuttu

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  SEVDİM

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Adana'da Avukat dedektif gibi iz sürdü, müteahhidin savunmasını ‘Google Earth’ ile çürüttü
Yaşam

Adana'da Avukat dedektif gibi iz sürdü, müteahhidin savunmasını ‘Google Earth’ ile çürüttü

Müteahhit ve inşaat mühendisine 22.5 yıl hapis cezası istendi. Devamı haberimizde..

 “Acımız çok büyük. Sorumlular tespit edilip yargılanmalı”
Bölgesel

“Acımız çok büyük. Sorumlular tespit edilip yargılanmalı”

Sanıklar tahliye edildi, depremde ailesini kaybeden avukat enkaza karanfil bıraktı işte detaylar..

Depremin yıktığı duvar güvenlik kamerasında
3. Sayfa

Depremin yıktığı duvar güvenlik kamerasında

Adana’nın Kozan ilçesinde meydana gelen 5.5 büyüklüğündeki depremde, mezarlık yolunda bir evin duvarının yıkılma anı güvenlik kamerasına yansıdı.işte detaylar..

Depremde gazinin evi yıkıldı
3. Sayfa

Depremde gazinin evi yıkıldı

depremde 1993 yılında Bingöl-Elazığ karayolunda 33 askerin şehit edildiği olayda gazi olan Erkan Omay’ın evi yıkıldı işte detaylar..

Komşudaki deprem biz de korkuttu
3. Sayfa

Komşudaki deprem biz de korkuttu

Adana merkezli deprem Kahramanmaraş’ta da hissedildi işte detaylar ..

Adana depremi bu köye ağır hasar verdi
3. Sayfa

Adana depremi bu köye ağır hasar verdi

5.5’lik deprem Minnetli köyünde bir kerpiç evi yıktı, bazı evler ile ahırlara ağır hasar verdi. işte detaylar..