Acı çekerken başkalarının acılarına merhem olmaya çalışan, sıfırdan başlayan, her şeye rağmen dik duran kadınlar... Gazeteci Duygu Demirdağ'ın hazırlayıp sunduğu "Yas Evi" GAİN ve GAİN Haber YouTube kanalında yayında.
"Yas evi acıyı çeken için çok ağırdır ama dışarıdan bakanlar için birbirine benzer. Önce herkes gelir; gelenler yemek getirir, sizinle beraber gözyaşı dökerler, hatta bir süre sizin yanınızda kalırlar. Sonra giderek evdeki kalabalık azalmaya başlar. Nihayet bir sabah o evde tek başınıza uyanırsınız. Siz, kaybettiklerinizin hatırası ve büyük bir yalnızlık... O yas evi doluyken gelenleri karşılayan da, herkes gittikten sonra hayata devam etmek zorunda kalan da aynı kişidir aslında: Kadın."
Gazeteci Duygu Demirdağ, bölgeyi kocaman bir yas evine çeviren depremin ardından kadınları dinliyor; hayatlarını, hayallerini, evlerini kaybeden, buna rağmen tüm gücüyle ayakta durmak için çabalayan kadınlar anlatıyor. Suzan, Emel, Serap, Nilgün, Alev, Fidan, Pelin Petra, Sera, Nilay, Ebru, Jale ve Berfin... Depremde neler yaşadılar ve nasıl mücadele ediyorlar?
"Yas Evi" şimdi GAİN ve GAİN Haber YouTube kanalında yayında.
Depremin derin yaralar bıraktığı Adıyaman’da Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) , afetten etkilenen kadınların rehabilitasyonu ve sosyalleşmeleri amacıyla örgü atölyesi etkinliği düzenledi.
Ülkü Ocakları Burdur İl Başkanlığı ve MHP Burdur KAÇEP Başkanlığı, anlamlı günde kadınlarla bir araya gelerek, karanfil dağıttılar.
11 ilde büyük yıkıma sebep olan Asrın Felaketi olarak tanımlanan depremler ile tüm yaşamı bir günde değişen pek çok kadın şimdi yeni bir hayat kurmaya çalışıyor.
Bucak Küçük Sanayi Sitesi, yoğun yağış sonrası sular altında kaldı. Başkan Kemal Kasap, drenaj sorunları ve alınacak önlemler hakkında açıklamalarda bulundu.
Burdur Dereboğazı ve Tek Çeşmeleri, yapılan ıslah çalışmaları ve temiz su numuneleri sonucunda yeniden kullanıma açıldı. Detaylar için tıklayın.
Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. (AEDAŞ) hizmet bölgelerinde yoğun klima kullanımı nedeniyle elektrik tüketiminde rekor artış yaşandı. Peki elektriksiz kalır mıyız? AEDAŞ acil eylem planı devrede. Antalya'da 23 Temmuz'da tüketim yüzde 14,3 artarak 58.606 MWh'ye ulaştı.
Yorumlar (0)