Gaziantep

Depremde 2 oğlu, 2 gelini ve 5 torununu kaybetti

Kahramanmaraş merkezli depreme Gaziantep'in Nurdağı ilçesindeki evinde yakalanan ve enkaz altından kendi imkanlarıyla çıkan 75 yaşındaki Ökkeş Ölçücü, depremde 2 oğlu, 2 gelini ve 5 torununu kaybetti.

Depremde 2 oğlu, 2 gelini ve 5 torununu kaybetti

Kahramanmaraş merkezli depreme Gaziantep'in Nurdağı ilçesindeki evinde yakalanan ve enkaz altından kendi imkanlarıyla çıkan 75 yaşındaki Ökkeş Ölçücü, depremde 2 oğlu, 2 gelini ve 5 torununu kaybetti. O gece yaşadıklarını anlatan Ölçücü, "O gece oruç tutmak için kalkacaktım ama Cenab-ı Hak oruç tutmayı nasip etmedi" dedi.
Kahramanmaraş merkezli depremlerin en çok yıkıma yol açtığı yerlerden biri de Gaziantep'in Nurdağı ilçesi oldu. İki büyük depreme Nurdağı ilçesindeki evinde yakalanan ve enkaz altından kendi imkanlarıyla çıkan 75 yaşındaki Ökkeş Ölçücü, o gece yaşadıklarını anlattı.

"2 oğlum, 2 gelinim, 5 torunum gitti ve oğlumun kaynanası öldü"

Asrın felaketinde 10 yakınını kaybettiğini söyleyen ve kendisinin de bireysel imkanlarıyla enkaz altından çıktığını belirten Ölçücü, "Biz ailecek enkaz altında kaldık. Benim 10 tane cenazem var. 2 oğlum, 2 gelinim, 5 torunum gitti. Bir de evimizde misafirimiz vardı. Oğlumun kaynanası, o da enkaz altında kalarak öldü. 2 oğlum ve 5 torunum ile sağ kurtulduk. Ben de evimin çatı katındaydım. Çökmeyle beraber duvarın altında kaldım. Kendi imkanlarımla enkazdan çıktım" dedi.

"Cenab-ı Hak oruç tutmayı nasip etmedi"

Afet gecesi oruç tutmak için sahura kalkmayı planladığını ama nasip olmadığını söyleyen Ökkeş Ölçücü, "Ben o gece sahura kalkacaktım. Pazartesi günü oruç tutacaktım. Peygamber Efendimiz'in pazartesi oruç sünneti için sahura kalkacaktım ama kısmet olmadı. Cenab-ı Hak nasip etmedi. O gece 4 defa büyük şiddette sarsıntı oldu. Benim oturduğum 5 katlı bina 6 metre ileri yıkıldı. Ailemle beraber enkaz altında kaldık ve kendi ailemden 10 kişiyi kaybettik. Evimin enkazı 6 günde temizlenebildi. Allah razı olsun AFAD ekipleri hayatta olan çocuklarım ile torunlarımızı çıkardı" ifadelerini kullandı.

"Allah devletimize ve milletimize zeval vermesin"

Yaşanan afetin ardından cenazelerini defnettiğini ve akabinde çadıra yerleştiğini belirterek devlet yetkililerine teşekkür eden Ölçücü, "Bu devletimizden Allah razı olsun. Allah benim ömrümden alsın Cumhurbaşkanımıza versin. Allah devletimize ve milletimize zeval vermesin. İstemediğimiz kadar yardım geldi. Biz de böyle kardeşlik, dostluk olduğu müddetçe bu Türkiye, bu devlet yıkılmaz" diye konuştu.

İHA İHA
İhlas Haber Ajansı
Bu haber İHA tarafından hazırlanmış olup habere Habernnc.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İHA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İHA kurumudur.

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Milletvekili Yayman'dan iftiralara sert tepki
Bölgesel

Milletvekili Yayman'dan iftiralara sert tepki

AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, 'depremde milletvekillerinin depremde yakınlarının kurtarılması için ekipleri seferber etti' şeklindeki söylemlere sert tepki gösterdi.

Elbistan'ı ayağa kaldıran Vali Gökmen'e yeni görev
Bölgesel

Elbistan'ı ayağa kaldıran Vali Gökmen'e yeni görev

Asrın afeti sonrasında Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesine görevlendirilen Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, başarılı çalışmaların ardından Adıyaman'a görevlendirildi.

Asrın felaketinde can kaybı 46 bini geçti
3. Sayfa

Asrın felaketinde can kaybı 46 bini geçti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısının ardından Kahramanmaraş merkezli depremlerde can kaybının 46 bin 104 olduğunu duyurdu.

Depremin 23'üncü gününde acı bilanço
Bölgesel

Depremin 23'üncü gününde acı bilanço

AFAD, Kahramanmaraş merkezli depremlerde can kaybının 45 bin 89 olduğunu açıkladı.

Göker, deprem bölgesi Elbistan'dan gözlemlerini aktardı
Bölgesel

Göker, deprem bölgesi Elbistan'dan gözlemlerini aktardı

Deprem bölgesi olan Kahramanmaraş Elbistan bölgesine giden CHP Burdur Milletvekili, TBMM İdare Amiri Mehmet Göker deprem bölgesinden gözlemlerini aktardı.

118 bin binada 412 bin bağımsız bölüm yıkılacak
Bölgesel

118 bin binada 412 bin bağımsız bölüm yıkılacak

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Gaziantep AFAD Koordinasyon Merkezinde yaptığı açıklamada, 118 bin binada 412 bin bağımsız bölümün yıkılacağını ifade etti.