Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) tarafından düzenlenen Kitap Kurdu Yarışması’nda derece alan Türkeli ilçesinden 4 öğrenci ödüllendirildi.
TÜGVA tarafından düzenlenen Kitap Kurdu Yarışması’nda Türkeli ilçesinden 4 öğrenci, il genelinde ilk 10’a girdi. Dereceye giren öğrenciler, aileleri ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Anar, Helaldı Ortaokulu Müdürü Mustafa Küçük ile birlikte Belediye Başkanı Veysel Şahin’i makamında ziyaret ettiler.
Belediye Başkanı Veysel Şahin, Necip Fazıl Kısakürek’in “Yeni bir görüş ve duyuş mimarisinin toprak üstünde sarayını kuracak tek vasıta kitaptır” sözünü hatırlattı. Başkan Şahin, derece alan öğrencilere başarılar dileyerek, gelecek dönemlerde yarışmaya öğrencilerin ilgisinin artması ve başarılı olması temennilerinde bulunup, “Bizler için en büyük ödül ise kitap okuma alışkanlığı kazanan gençleri görmek oluyor” dedi. İHA
Manisa Celal Bayar Üniversitesi (MCBÜ) Teknoloji Geliştirme Bölgesi Anonim Şirketi, Ar-Ge ve teknoloji geliştirme ekosistemine katkı sunan firmaları düzenlediği törenle ödüllendirdi.
22. Devlet Türk Sanatları Yarışmasının ödülüne "Zamansız" ve "Uyanış" adlı eserleriyle Küçükçekmece Belediyesi Güzel Sanatlar Akademisi öğrencileri sahip oldu.
17. Uluslararası Türkiye Tiyatro Buluşması'nın ikinci gününde Eylem Şafak Aydın Dayanışma Ödülü Gazeteci İsmail Saymaz'a verildi.
Akdeniz Üniversitesi Mühendislik Fakültesi 2022-2023 mezunlarına ADO Grup'tan 880 bin TL ödül verildi. Bölüm birincilerine 70 bin TL, ikincilerine 40 bin TL ve üçüncülerine 25 bin TL olmak üzere toplamda 19 öğrenciye ödül takdim edildi.
Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavında Türkiye geneli başarı sıralamasında yüzde 15'lik dilime giren öğrenciler ödüllendirildi.
Liselere Geçiş Sistemi Sınavında (LGS) Bahçeşehir Koleji Öğrencisi Irmak Göker tüm soruları cevaplayarak, Türkiye Birincisi oldu. Detaylar burada...
Yorumlar (0)