Ekici Peynir 100 kişiyi işe alacak!
Antalya

Dernek Başkanı Bozkurt, Akdeniz Üniversitesi öğrencileriyle buluştu

Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) Başkanı ve Toyota Türkiye CEO’su Ali Haydar Bozkurt, Akdeniz Üniversitesi öğrencileriyle buluştu.

Dernek Başkanı Bozkurt, Akdeniz Üniversitesi öğrencileriyle buluştu

Akdeniz Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığının düzenlediği etkinlikte Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) Başkanı ve Toyota Türkiye CEO’su Ali Haydar Bozkurt, öğrencilerle bir araya geldi.
Otomotiv Distribütörleri Derneği Başkanı ve Toyota Türkiye CEO’su Ali Haydar Bozkurt, Akdeniz Üniversitesinde öğrencilerle bir araya gelerek deneyimlerini aktardı. Akdeniz Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığının düzenlediği etkinliğe, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şükrü Özen ve öğretim üyeleri katıldı. Öğrencilere kendi yaşamından örnekler veren Bozkurt, 35 yaşında otomotiv sektöründe Türkiye’nin en genç genel müdürü olduğunu belirterek, “Sizler de hayatınızda gerekli azmi ve cesareti gösterebildiğiniz sürece çok büyük başarılara imza atabilirsiniz” diye konuştu.

"Saygı, başarıyı getirir"

Üniversite yıllarının öğrencilerin gelecekleri açısından çok önemli bir dönem olduğuna değinen Bozkurt, “Kimse vaktimiz yok demesin lütfen. Bizler de sizin içinde bulunduğunuz ortamlardan geçtik. İnanın üniversite sonrasında birtakım şeyler için zamanınızın çok daha az olduğunu göreceksiniz. Onun için bu dönemde İngilizcenizi mutlaka geliştirin ve çok kitap okuyun. ’Kitap okumak önemli değil’ demeyin. İnsan kelimelerle düşünür ve konuşur. Kritik ve analitik zekanızı geliştirmek için okumaya çok önem verin” ifadelerini kullandı.

’TUFAN V’ ile test sürüşü

Marka olarak insana saygıya çok önem verdiklerini belirten Bozkurt, “İnsana saygı, kendine saygıdan başlar. Kendine saygı duyan bireyler kendilerini iyi yetiştirirler ve yaptıkları işi en iyi şekilde yapmaya gayret gösterirler” şeklinde konuştu.
İnteraktif bir ortamda gerçekleşen söyleşi sonunda Bozkurt, TEKNOFEST 2022’de finale kalan mühendislik fakültesi öğrencilerinin ve Ar-Ge ve Yüksek Teknoloji Topluluğu’nun kurduğu Tufan Elektromobil Takımı’nın ’TUFAN V2’ isimli elektrikli otomobili inceledi. Araçla kısa bir test sürüşü gerçekleştiren Bozkurt, öğrencileri başarılarından dolayı tebrik etti. Bozkurt’u etkinlik öncesi makamında ağırlayan Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan da, alanında öncü isimlerin deneyimlerini paylaşmasının öğrencilerin gelişimi için çok önemli olduğunu belirtti.

Dernek Başkanı Bozkurt, Akdeniz Üniversitesi öğrencileriyle buluştuDernek Başkanı Bozkurt, Akdeniz Üniversitesi öğrencileriyle buluştuDernek Başkanı Bozkurt, Akdeniz Üniversitesi öğrencileriyle buluştuDernek Başkanı Bozkurt, Akdeniz Üniversitesi öğrencileriyle buluştuDernek Başkanı Bozkurt, Akdeniz Üniversitesi öğrencileriyle buluştuDernek Başkanı Bozkurt, Akdeniz Üniversitesi öğrencileriyle buluştu

İHA İHA
İhlas Haber Ajansı
Bu haber İHA tarafından hazırlanmış olup habere Habernnc.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İHA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İHA kurumudur.

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  SEVDİM

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Antalya'da Genç tasarımcılar, tasarımlarını sergiledi
Etkinlik

Antalya'da Genç tasarımcılar, tasarımlarını sergiledi

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Amsterdam merkezli moda şirketi işbirliğiyle “Yeni Jenerasyon Moda Haftası-Fashion Week NewGen” etkinliğine ev sahipliği yaptı. İşte detaylar...

Kene sezonu açıldı! Çok şaşırtan detaylar
Yaşam

Kene sezonu açıldı! Çok şaşırtan detaylar

Kene sezonunun açıldığını belirten Prof. Dr. Hüseyin Çetin, Türkiye’de 50’ye yakın kene çeşidinin bulunduğunu ve büyük bir kısmının köpek kenesi olduğunu bildirdi.

Hayırseverden Korkuteli MYO’ya Mantar Üretim Odası
Yaşam

Hayırseverden Korkuteli MYO’ya Mantar Üretim Odası

Akdeniz Üniversitesi Korkuteli Meslek Yüksekokulu’nda “Mantar Üretim Odası” yapımı için Rektör Prof. Dr. Özlenen Özkan ile Özdal Kompost AŞ Yönetim Kurulu Başkanı hayırsever Yüksel Dal öğrencileri için

GÜNKAF, Akdeniz Üniversitesi ev sahipliğinde yapılacak
Bölgesel

GÜNKAF, Akdeniz Üniversitesi ev sahipliğinde yapılacak

Akdeniz Üniversitesi ev sahipliğinde 13 üniversitenin katılımıyla gerçekleştirilecek olan Güney Kariyer Fuarı, 10-11 Nisan’da Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde gerçekleştirilecek.

Antalya'nın göbeğinde 35 metre derinlikte obruk
Bölgesel

Antalya'nın göbeğinde 35 metre derinlikte obruk

Antalya’da kentin göbeğinde bulunan ve içi tatlı suyla dolu 35 metre derinlikteki obrukta, birçok tatlı su canlısının yaşadığı ortaya çıktı.

Rektörden, kampüs içinde başıboş köpek isyanı
Bölgesel

Rektörden, kampüs içinde başıboş köpek isyanı

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan: "Yerleşke içinde 200 köpeğimiz var" dedi.