Flamenko’ya farklı bir tarz getiren İspanyol müzisyen Dorantes 23. Uluslararası Antalya Piyano Festivali kapsamında “Sur Sinfonica” projesiyle muhteşem bir konser verdi.
Bu yıl 23’üncüsü gerçekleştirilen Uluslararası Antalya Piyano Festivali çerçevesinde günümüzde en yenilikçi Flamenko piyano virtüözlerinden biri olarak kabul edilen Dorantes, 23. Uluslararası Antalya Piyano Festivali kapsamında Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) bir konser verdi. Flamenko’da sıra dışı bir enstrüman olarak kabul edilen piyano ile müzikal füzyon dünyaların kapılarını aralayan Dorantes, özgün tarzıyla da geceye damgasını vurdu.
En iyi Flamenko müzisyenlerinden biri olarak kabul edilen dünyaca ünlü sanatçı Dorantes konserine Antalyalı sanatseverler yoğun ilgi gösterdi. 23. Uluslararası Antalya Piyano Festivali kapsamında “Sur Sinfonico” projesiyle Antalyalı müzikseverlere unutulmaz bir gece yaşatan Dorantes, sahnede adeta şov yaptı. Flamenko danslarıyla renklenen gecede Büyükşehir Belediyesi Dış İlişkiler Daire Başkanı Zeynep Tuğçe Çiftçibaşı Güç, Dorantes’e plaket ve çiçek takdim ederek, teşekkür etti.
Festival devam ediyor
Uluslararası Antalya Piyano Festivali, birbirinden güzel konserlerle devam edecek. Festival kapsamında Dorantes,16 Aralık’ta Manavgat Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’ndebir konser daha verecek. 16 Aralık’ta Cam Piramit’te ise Candan Erçetin ve Antalya Devlet Senfoni Orkestrası ‘Atatürk’ün Sevdiği Şarkılar’la müzikseverlerin karşısına çıkacak. Selin Şekeranber ve Yudum Çetiner Duo Blanc&Noir konseri 17 Aralık’ta AKM’de yapılacak. Havasi 19 Aralık’ta Cam Piramit’te, Can Saraç 20 Aralık’ta AKM’de, Igudesman&Joo 21 Aralık’ta yine AKM’de sahne alacak. 21 Aralık’ta Aksu Fen Lisesi’nde resital ve söyleşi gerçekleştirecek olan Gülsin Onay 22 Aralık’ta AKM’de kapanış konserinde sahne alacak.
Duo Blanc & Noir ikilisi, Uluslararası Antalya Piyano Festivali kapsamında Imagine projeleriyle çocuklar ve aileleri için muhteşem bir konser gerçekleştirdi.
23. Uluslararası Antalya Piyano Festivali kapsamında Türk müziğinin güçlü sesi Candan Erçetin, Antalya Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde ’Atatürk’ün Sevdiği Şarkılar’ konseriyle Antalyalı sanatseverlerle buluştu.
Müziği ve mizahı birleştiren dünyaca ünlü piyano ikilisi “Queenz Of Piano”, 23. Uluslararası Antalya Piyano Festivali’nde unutulmaz bir konsere imza attı.
Antalya Büyükşehir Belediyesinin en önemli sanat etkinliklerinden biri olan 23. Antalya Piyano Festivali, Cam Piramit’te Antalya Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde Fahir Atakoğlu & Selda Bağcan konseri ile başlıyor.
Bu yıl 9-22 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilecek 23. Antalya Uluslararası Piyano Festivali, şehir etkinlikleri ile tüm Antalya'ya yayıldı. Nostaljik tramvay ve Havalimanı'ndaki piyano konserleri büyük ilgi görüyor. Devamı haberimizde...
Kıbrıs Barış Harekâtının 50’nci yıl dönümü dolayısıyla 3. Ordu Bölge Bando Komutanlığınca Bayburt'ta konser düzenlendi. Bando takımının anlamlı konseri, dinleyenlerden tam not aldı.
Yorumlar (0)