Trabzon

Dünya Sağlık Günü: Sağlığınızı Koruyun, Önerilere Uyun! - Haberler

Medical Park Karadeniz Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Tevfik Özlü, bu yıl Dünya Sağlık Günü'nün temasının 'Sağlık hakkımdır' olarak belirlendiğini belirterek, insanların risklerini bilerek, sağlığı iyi yönetmeyi öğrenmesi ve tıbbi bakım ile önerileri göz ardı etmemesi gerektiğini söyledi.

Dünya Sağlık Günü: Sağlığınızı Koruyun, Önerilere Uyun! - Haberler

TRABZON (İHA) - Medical Park Karadeniz Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Tevfik Özlü, bu yıl Dünya Sağlık Günü'nün temasının 'Sağlık hakkımdır' olarak belirlendiğini belirterek, insanların risklerini bilerek, sağlığı iyi yönetmeyi öğrenmesi ve tıbbi bakım ile önerileri göz ardı etmemesi gerektiğini söyledi.
Medical Park Karadeniz Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Tevfik Özlü, Dünya Sağlık Haftası nedeniyle yaptığı açıklamada, "Dünya Sağlık Örgütü’nün kuruluşu olan 7 Nisan her yıl Dünya Sağlık Günü'dür. Bu yıl Dünya Sağlık Günü'nün teması 'Sağlık hakkımdır' olarak belirlenmiştir. Sağlıklı olarak dünyaya gelmek, sağlıklı kalmak, sağlığını koruyup geliştirmek ve hastalık, sakatlık durumunda olabildiğince sağlığını geri kazanmak her insan için bir haktır. Ancak bu hakkı kullanabilmek, sadece kişinin kendi çabasıyla mümkün olamaz. Sağlıklı çevre, temiz hava solumak, temiz içme ve kullanma suyu, sağlıklı beslenme, sağlığa uygun barına koşulları, savaşların ve göçlerin önlenmesi ile barış, bulaşıcı hastalıkların kontrolü, iş ile çalışma koşullarının bedensel ve ruhsal sağlığa uygun hale gelmesi gibi toplumsal konular kişinin sağlığını belirleyicidir" dedi.
Modern tıbbın çözümleri sayesinde artık hasta ve hekimin iş birliği ile mükemmel sonuçlar elde edebildiklerini dile getiren Özlü, "Bireysel olarak bizim de sağlığımız için yapmamız gereken önemli belirleyici şeyler vardır. Sağlığımız, hastalıklarımız, tedavileri, risklerimiz, sağlığımızı yönetmek, sağlıklı beslenme, bulaşıcı hastalıklardan korunma, zararlı alışkanlıklardan uzak kalmak, hareketli yaşam/spor, temizlik/hijyen, bol sıvı almak, kaliteli ve yeterli uyku, stres yönetimi gibi konularda bilgilenmek ve doğru davranışlar geliştirmek zorundayız. Sağlığınız varsa çalışarak ve doğru yöntemleri kullanarak hayallerinize/hedeflerinize ulaşabilirsiniz. Ama bazen kaybettiğiniz sağlığınızı sahip olduğunuz diğer şeylerle geri alamayabilirsiniz. Biz hekimlerin temel misyonu sağlığınızı korumak ve geliştirmek ile sağlık sorunlarınızın çözümünde size yardımcı olmak ve varsa hastalıklarınızı tedavi etmek, sizi tekrar sağlığınıza kavuşturmaktır. Modern tıbbın çözümleri sayesinde artık hasta ve hekimin iş birliği ile mükemmel sonuçlar elde edebiliyoruz. Risklerinizi bilin, sağlığınızı yönetmeyi öğrenin, tıbbi bakım ve önerileri göz ardı etmeyin. Sağlıklı kalın sağlıklı yaşayın. Biz size yardıma her zaman hazırız" ifadelerini kullandı.

İHA İHA
İhlas Haber Ajansı
Bu haber İHA tarafından hazırlanmış olup habere Habernnc.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İHA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İHA kurumudur.

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Burdur'daki diyaliz vakası sonrası entübe edilmişlerdi! 14 hastadan iyi haber
Bölgesel

Burdur'daki diyaliz vakası sonrası entübe edilmişlerdi! 14 hastadan iyi haber

Burdur Devlet Hastanesi'nde diyaliz işleminin ardından 31 hasta rahatsızlandı. Rahatsızlanan hastalardan 23'ü çevre hastanelere sevk edilirken, olayla ilgili adli ve idari tahkikat başlatıldı.

Burdur Devlet Hastanesi Diyaliz Ünitesi Kapatıldı! Valilikten açıklama geldi
Bölgesel

Burdur Devlet Hastanesi Diyaliz Ünitesi Kapatıldı! Valilikten açıklama geldi

Burdur Devlet Hastanesi Diyaliz Ünitesi'nde diyaliz işleminin ardından 31 hasta rahatsızlandı. Burdur Valiliğinden açıklama geldi.

Diyalizden çıktı rahatsızlandı! Bucak'a sevk edildi
Bölgesel

Diyalizden çıktı rahatsızlandı! Bucak'a sevk edildi

Burdur Devlet Hastanesi'nde diyaliz tedavisi gören birçok hasta, tedavi sonrası evlerine giderken rahatsızlanarak hastaneye geri döndü. Detaylar haberimizde...

Burdur'da zehirlenme vakası! Çevre illere sevk edildiler
Bölgesel

Burdur'da zehirlenme vakası! Çevre illere sevk edildiler

Burdur'da hizmet vermekte olan Devlet Hastanesinde birçok hastanın zehirlendiği iddiaları sonrasında hastalar çevre illere sevk edildi. Detaylar haberimizde...

Çıktığı ağaçtan düşerek demir korkuluklara saplandı
3. Sayfa

Çıktığı ağaçtan düşerek demir korkuluklara saplandı

Kocaeli'de dut toplamak için ağaca çıkan şahıs dengesini kaybetmesi neticesinde düşerek demir korkuluklara saplandı. Kalçasına ve beline giren demirleri kesen itfaiye erleri, sağlık ekipleri eşliğinde şahsı hastaneye götürdü.

Sağlık çalışanlarının el emeği yağlı boya eserleri görücüye çıktı
Bölgesel

Sağlık çalışanlarının el emeği yağlı boya eserleri görücüye çıktı

Kayseri Devlet Hastanesi ile Kayseri Büyükşehir Belediyesi KAYMEK A.Ş. tarafından ortaklaşa yapılan ve sağlık çalışanlarının el emeği göz nuru yağlı boya eserlerinin görücüye çıktığı sergi açıldı.