DÜZCE(İHA) – Düzce Üniversitesi öğrencisi Mehmet Demirci, Avrupa Wushu Şampiyonası’nda birinci oldu.
Düzce Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi mezunu ve Lisansüstü Eğitim Enstitüsü yüksek lisans öğrencisi Mehmet Demirci, İstanbul’da düzenlenen Avrupa Wushu Şampiyonası’nda birincilik derecesiyle büyük başarının sahibi oldu.
Şampiyonda başarılı performansıyla tüm rakiplerini geride bırakan Demirci, finalde Ermeni rakibini de yenerek 52 kiloda Avrupa Şampiyonu oldu.
Düzce Üniversitesi tarafından yapılan açıklamada, “Daha önce de ulusal ve uluslararası birçok başarısıyla ülkemizi ve Üniversitemizi gururlandıran Mehmet Demirci’yi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz” ifadelerine yer verildi.
Düzce Üniversitesinde okuyan 21 yaşındaki Muhammet Bilal Köse, yaban mersini tarlası kurdu. Muhammet Bilal Köse, tarlasında yetiştirdiği 7 farklı türdeki yaban mersinlerini, ziyaretçilerine hasat yaptırarak hem meyveleri görmelerini hem de çiftçiliği öğrenmeleri sağlıyor.
Bilimsel etkinliklerden sportif aktivitelere, yarışmalardan kültürel etkinliklere kadar Düzce Üniversitesi öğrencilerini hem eğlendiren hem bilgilendiren DÜFest 2024, yine birçok programa sahne oldu.
Düzce Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi tarafından düzenlenen ve lisans öğrencilerinin eserlerinin yer aldığı sergi, Ankara Cer Modern’de açıldı.
Düzce Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu tarafından düzenlenen “Siber Güvenlik” adlı programa Düzce İl Emniyet Müdürlüğü personeli konuşmacı olarak katıldı.
Düzce Üniversitesi tarafından düzenlenen ve bilimsel etkinliklerden sportif aktivitelere, yarışmalardan kültürel etkinliklere kadar öğrencilere değer katan DÜFest 2024 Öğrenci Festivali, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda gerçekleştirilen açılış töreniyle başladı.
Düzce Üniversitesi ve Düzce Teknopark iş birliğiyle düzenlenen Girişimcilik Maratonu 2024, Düzce Teknopark’ta gerçekleştirilen açılış programıyla başladı.
Yorumlar (0)