Edinilen bilgiye göre, öğle saatlerinde Tuzcumurat Mahallesi 266 Sokak’ta 2 katlı müstakil evin çatı katında elektrik kontağından kaynaklandığı tahmin edilen yangın çıktı. Bölgeye Balıkesir Büyükşehir Belediye İtfaiyesi Edremit Grup Amirliği ekipleri müdahale etti. Yangın, kısa sürede söndürüldü. Ekiplerin gideceği sırada karşı tarafta bulunan evin bahçesinde kuru otların tutuşması sonucu çıkan yangın da söndürüldü. Çatı yangını sırasında sıçrayan kıvılcımların kuru otları tutuşturmasından dolayı ikinci yangının çıkmış olabileceği ileri sürüldü.
Aydın'ın Efeler ilçesinde otluk alanda çıkan yangın rüzgarın etkisiyle geniş bir alana yayılırken, havadan ve karadan müdahale eden ekipler bölgedeki yerleşim yerlerini tehdit eden alevleri yoğun çalışmalar sonucu kontrol altına almayı başardı.
Tekirdağ’ın Ergene ilçesinde önce otluk alandan çıktığı ve daha sonra geri dönüşüm tesisine sıçradığı öne sürülen yangın birçok ilçeden görüldü.
İzmir'in Dikili ilçesinde çıkan orman yangınına havadan ve karadan müdahale sürüyor.
Burdur'un Çeltikçi ilçesi Cami Mahallesinde ev yangını çıktı. Çıkan yangın sonrasında ev kullanılamaz hale geldi.
Tekirdağ’ın Ergene ilçesi Velimeşe’de yol kenarında otluk alan ve çöp yangınında dumanlar gökyüzünü kapladı.
Düzce'de iki katlı evde çıkan yangında 2'si çocuk 5 kişi dumandan etkilenerek hastaneye kaldırıldı. Çocuklarını ve aile üyelerini tek başına alevlerin arasından kurtaran ev sahibi, "10 saniye içinde ev kullanılmaz hale geldi. Yavrularımı güçlükle kurtardım" dedi.
Yorumlar (0)