EĞİRDİR KASIM AYINDADA
ZİYARETÇİ AKININA UĞRADI.
Eğirdir Belediye Başkanı Veli GÖK’ün çalışmaları, Isparta Valiliği, Eğirdir Kaymakamlığı ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü işbirliği ile Isparta’nın misafir odası Eğirdir yerli ve yabancı turist kafilelerini ağırlamaya devam ediyor.
Yaz aylarında binlerce misafiri ağırlayan Eğirdir 2023’ün son aylarında da yoğunluk yaşıyor. Kasım ayında ilçemizi ziyaret eden misafirlerimizin arasında SDÜ HUKUK FAKÜLTESİ 40 KİŞİ, DORAK TURİZM TAYVANDAN 40 KİŞİ, DORAK TURİZM TAYVANDAN 30 KİŞİ, İSTANBUL PRUNTO TUR 40 KİŞİ, ANTALYA AKSU ÇİFTÇİLERDEN OLUŞAN 30 KİŞİ TUR OLMAK ÜZERE 5 TUR VE BU TURLARA BAĞLI OLARAK YAKLAŞIK 180 KİŞİ EĞİRDİR’İ ZİYARET ETTİ. BU TURLARDAN 1 TUR GÜNÜBİRLİK, 4 TUR KONAKLAMALI OLMAK ÜZERE EĞİRDİR’E GELDİLER.
KONAKLAMALI OLARAK GELEN TURLARDAN 1 TUR EĞİRDİR DE KONAKLADI, 3 TUR ISPARTA’DA KONAKLADI. BU TURLARDAN 2 TUR ANADOLU TURU 1 TUR GÖLLER BÖLGESİ TURU, 2 TURDA EĞİRDİR’İ GEZMEK ÜZERE UĞRADILAR. BU TURLARDAN 2 TUR YABANCI, 3 TUR YERLİ TURDAN OLUŞTU.
GELEN TURLAR GÖLLER BÖLGESİ TURU, SALDA TURU, ANADOLU TURU, KÜLTÜR TURU, KAPSAMINDA TUR ŞİRKETLERİ GEZİ YAPTILAR. BU TURLAR EĞİRDİR’DE MEDRESE, HIZIR BEY CAMİ, KİLİSE, CİTTASLOW MARKET, KALE, KOVADA, TEKNE GEZİSİ, SEYİR TEPELERİNİ GEZDİLER.
KASIM AYINDA YAKLAŞIK 600 YERLİ VE YABANCI TURİST İLÇE DIŞINDAN EĞİRDİR’E GEZMEYE GELDİLER.
Ispartalılar Kalkınma Dayanışma Yardımlaşma ve Kültür Derneği tarafından Antalya Düzlerçamı Mesirelik alanında düzenlenen 1. Ulusal Birlik ve Beraberlik Festivali büyük ilgi gördü.
Isparta’nın Eğirdir İlçesinde 30 Ağustos Zafer Bayramının 101. Yılı münasebetiyle Eğirdir Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğünün organizesiyle 3 sporcu 3 günde Eğirdir Gölü’nün kıyısından ilerleyerek 150 km’lik yolu tamamlayacak.
Isparta’nın Eğirdir İlçesine gezi amaçlı gelen 19 yaşındaki Caleire Barbour
Isparta'nın Eğirdir ilçesinde bulunan Eğirdir Gölü'nde aşırı kirlilik ve su seviyesinin azalması birçok su canlısının ölümüne sebep oluyor.
Isparta'nın Eğirdir İlçesinde bulunan Eğirdir Göl'ü için bakanlık yetkilileri harekete geçti. Gölün su hacminin 4 milyar metreküpten 1,6 milyar metreküpe düştüğünü belirten yetkililer gölün ot ve dip temizliği için çalışmalara başlanacağını belirtti.
Isparta'da Eğirdir Gölü'nde bulunan 7 adet el bombası İstanbul Deniz Kuvvetleri Komutanlığından gelen ekip tarafından gölden çıkarılarak imha edilmek üzere Eğirdir Dağ Komanda Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığına götürüldü.
Yorumlar (0)