CHP Burdur Milletvekili İzzet Akbulut, TBMM'de yaptığı konuşmada, Türkiye'nin ekonomik durumunu değerlendirdi. Akbulut, enflasyonun düşürülmesi için üretim artışı yapılması gerektiğini vurguladı.
CHP Burdur Milletvekili İzzet Akbulut TBMM'de konuştu
CHP Burdur Milletvekili İzzet Akbulut, 24 Kasım 2023 tarihinde TBMM'de yaptığı konuşmada, Türkiye'nin ekonomik durumunu ve bu durumun çözümü için yapılması gerekenleri değerlendirdi.
Akbulut, konuşmasına Merkez Bankası'nın politika faiz oranını yüzde 40'a çıkarmasıyla başladı. Bu oranı, Mayıs ayında yüzde 8,50, Ekim ayında ise yüzde 35 olarak belirlediklerini hatırlatan Akbulut, Mart 2021'de politika faizi yüzde 19, enflasyon yüzde 16, mazot fiyatı 6,5 lira ve dolar kuru 8,30 lira iken, "faiz sebep enflasyon sonuç" teziyle faiz indirimine gidildiğini söyledi. Bu politikanın sonucunda dolar kurunun sürekli yükseldiğini, enflasyonun artmaya devam ettiğini ve halkın alım gücünün düştüğünü belirten Akbulut, yarın 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde, 2021 yılında eşiyle beraber normal bir şekilde yaşayabilen öğretmenlerin grev yapacak duruma geldiğini söyledi.
Akbulut, konuşmasında, enflasyonun düşürülmesi için üretim artışı yapılması gerektiğini vurguladı. Bu amaçla, üretim maliyetlerinin düşürülmesi gerektiğini, üreticiye destekleme yapılması gerektiğini ve adaletli bir hukuk sisteminin kurulmasının gerekli olduğunu söyledi.
Akbulut, ayrıca, Türkiye'nin demokrasi ve hukuk sistemine güven duyulmasının, yabancı sermayenin gelmesi için gerekli olduğunu belirtti. Seçilmiş bir milletvekilinin bile hapiste tutulmasının, bu güveni zedelediğini söyledi.
Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Güzeloba Mahallesi'nde düzenlenen Komşu Buluşması'nda Muratpaşa'da geçmiş dönem Millet İttifakı'nı da aşan bir taban ittifakı olduğunu açıkladı. Uysal, Muratpaşa'da nitelikli bir yaşam standardı oluşturduklarını ve bunu bozmayacaklarını da sözlerine ekledi.
Samsun'un Terme ilçesinde şiddetli yağışların ardından su baskınlarının yaşandığı sanayi sitesindeki yağmur suyu hattı, yeni terfi merkezine bağlanıyor.
Eskişehir'de trafiğe kapalı olmasına rağmen motosikletli kuryelerin geçtiği ve duyarsız sürücülerin kaldırımlarıyla birlikte park alanına çevirdiği sokaktaki esnaf, yetkililerin yardım çağrılarını dikkate almaması sonucunda kendi yöntemiyle yaşadıkları sorununa çözüm üretmeye çalıştı.
Ankara’nın Altındağ ilçesi Ali Ersoy Mahallesi'nde parkta yürüyen bir vatandaş, sokak köpeklerinin saldırısına uğradı. Başıboş gezen köpekler nedeniyle tedirginlik yaşayan mahalle sakinleri, soruna bir çözüm bulunmasını istiyor.
Bilecik’in Pazaryeri ilçesine bağlı Fıranlar köyünde 25 yıllık yol problemi çözüme kavuşuyor.
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Uyuşmazlık Çözüm Kurulu (UÇK) koordinatörlüğünde 'Profesyonel Futbolcu Sözleşmelerinde Güncel Uyuşmazlıklar' sempozyumu düzenlendi.
Yorumlar (0)