Ağrı

Eleşkirt’te 30 yıllık doğalgaz bekleyişi mutlu bitti

Eleşkirt’te 30 yıllık doğalgaz hasreti son buldu.

Eleşkirt’te 30 yıllık doğalgaz bekleyişi mutlu bitti

Eleşkirt’te 30 yıllık doğalgaz hasreti son buldu.

Düzenlen törende Ağrı Valisi Mustafa Koç, Eleşkirt Kaymakamı Murat Güneş, Eleşkirt Belediye Başkanı Ramazan Yakut’un doğalgaz meşalesini yakmasıyla ilçenin 30 yıllık doğalgaz hasreti sona erdi.
Eleşkirt Belediyesinin hazırlamış olduğu program Belediye Başkanı Ramazan Yakut’un konuşmasıyla başladı. Yakut konuşmasında; 16 Kasım 2023’ün Eleşkirt için tarihi bir gün olduğunu söyleyerek “Bunun mutluluğunu, gururunu hep birlikte yaşıyoruz. Bugün burada bulunan halkımızın bize verdiği emanetin hakkını yerine getirmiş olmanın onurunu da yaşadığımı bilmenizi istiyorum, Şehrimize doğalgazın kazandırılması hususunda başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Enerji Bakanımıza, Milletvekilimize, İl Başkanımıza, Aksa çalışanlarına, emeği geçen tüm siyasilerimize, belediye personeline ve desteğini bizden esirgemeyen kadirşinas Eleşkirt halkına şükranlarımı sunuyorum. Hiç kimse tereddüt etmesin ilçemizin her hanesine doğalgaz gidecek. Halkımızın tamamı bu güzel nimetten faydalanacaktır. Durmak yok yola devam” dedi.
Ağrı Valisi Mustafa Koç ise doğalgaz meşalesinin ateşlenmesi töreninde yaptığı konuşmada, “Bizler burada güzel ilçemiz Eleşkirt’e doğalgazın gelişini kutlamak üzere toplanmış bulunuyoruz. Ama benim için ikinci büyük mutlulukta 13 yıl sonra eskimeyen güzel dostlarımla aynı mutluluğu ve sevinci paylaşmaktır. Eleşkirt’te görev yaptığım süre boyunca çok güzel dostluklar edindim. Bizlere kapınızı kalbinizi açtınız bizde bu güçle, bu şevkle, bu aşkla elimizden geldiğince hizmet etmeye çalıştık. Allah hepinizden razı olsun.13 yıl önce çok hüzünlü bir şekilde buradan ayrılmıştım. Kaderimizde tekrar bu güzel ilçeye, serhat şehrine Rabbim bizlere tekrar hizmet etmeyi nasip etti. Bizler sizlerle el ele gönül gönüle olduktan sonra Allah’ın izniyle üstesinden kalkamayacağımız hiçbir şey yoktur. Özelde Eleşkirt halkından birlik ve beraberliğimize çomak sokan nifak tohumları ekenlere prim vermeyin. Dünyada coğrafyamızda yakın zamanda yaşanan gelişmeler Gazze’de olan katliamlar göstermiştir ki bu coğrafyada güçlü olmak lazım. Bunu başarabilmek için el birliğiyle birbirimizin eksiğini tamamlayarak omuz omuza durarak kenetlenip yükselmeliyiz. Bu millete hizmet etmek için kim elini taşın altına koyuyorsa Allah ondan razı olsun. Umarım en kısa zamanda bu güzel hizmet Belde ve köylerimize de gider ve bu vesileyle Türkiye yüzyılı vizyonunu bu milletin önüne koyan Sayın Cumhurbaşkanımıza, Enerji Bakanımıza, Aksa çalışanlarına ve emeği geçen herkese huzurlarınızda teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Program doğalgaz meşalesinin yakılmasıyla son buldu. İHA

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Burdur'daki doğalgaz faciasında detaylar belli oldu!
Bölgesel

Burdur'daki doğalgaz faciasında detaylar belli oldu!

Dün akşam saatlerinde Burdur'da yaşanan doğalgaz faciasında detaylar belli oldu. Burdur’da doğal gaz tahliye borusunun çıkması üzerine yaşlı çift, evlerinde zehirlenerek hayatını kaybetti.

Erenler'e Doğalgaz Müjdesi! Yazılı Mahallesi'nde Çalışmalar Başlıyor
Yaşam

Erenler'e Doğalgaz Müjdesi! Yazılı Mahallesi'nde Çalışmalar Başlıyor

Erenler Belediye Başkanı Rahmi Şengül, Yazılı Mahallesi'ne doğalgaz müjdesi verdi. 1 Mart 2024'te çalışmalar başlayacak. Erenler'de birlik ve beraberlik için Cumhur İttifakı'na destek olun

Hatay'da korkutan doğalgaz patlaması
3. Sayfa

Hatay'da korkutan doğalgaz patlaması

Hatay’ın Antakya ilçesinde doğalgaz hattında meydana gelen patlamanın ardından sızan gaz, cep telefonu kamerasıyla görüntülendi.

Ücretsiz Doğal Gaz ve Elektrik Desteği Ne Zaman Bitecek?
Yaşam

Ücretsiz Doğal Gaz ve Elektrik Desteği Ne Zaman Bitecek?

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, ücretsiz doğal gaz ve elektrik desteklerinin devam edeceğini açıkladı. Ücretsiz doğal gaz kampanyası 1 Mayıs 2024'te sona erecek. Elektrik desteği ise 2024 yılı boyunca devam edecek. Detaylar haberimizde!

Türkiye'nin Trakya Bölgesinde Yeni Doğalgaz Merkezi Projesi
İş Dünyası

Türkiye'nin Trakya Bölgesinde Yeni Doğalgaz Merkezi Projesi

Türkiye'nin enerji sektöründeki önemli girişimlerden biri olan Trakya'daki yeni doğalgaz merkezi projesi, ülkenin enerji üssü olma hedefine yönelik kritik bir adımı temsil ediyor. BOTAŞ yetkilileri, Gazprom ile yapılacak görüşmelerde projenin ayrıntılarını ele alacak.

Doğalgaza zam yapılacak mı? Bakan merak edilen soruyu cevapladı
Bölgesel

Doğalgaza zam yapılacak mı? Bakan merak edilen soruyu cevapladı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, doğalgaza zam planlarının olmadığını ve Türkiye'nin enerjide tam bağımsız olması gerektiğini söyledi.