Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Elmalı’da eski hal binasını kadın üretim atölyesine dönüştürmek için başladığı çalışmalar tamamlandı.
Antalya Büyükşehir Belediyesi, Elmalı İlçesi İplik Pazarı Mahallesi Demirciler Caddesi Kentsel Sit Alanı içerisinde yer alan, Koruma Amaçlı İmar Planında "Özel Proje Alanı" olarak belirlenen 1065 metrekarelik eski hal binasını kadın üretim atölyesine dönüştürdü. Proje ile eski hal binası, el emeği ürünleri satış dükkanları, sanat atölyeleri, yöresel ürün dükkanları, restoran ve kurs merkezleri ile tüm vatandaşların hizmet alabileceği bir alana kavuştu.
Elmalı Kadın Üretim Atölyesi Projesi’nin de engelli vatandaşlar da unutulmadı. Bina çevresindeki yolun kot farkı nedeniyle bir adet asansör yapılarak, engelli vatandaşların alana kolay ulaşımı sağlandı. Böylelikle engelli bireylerde atölyeden rahatça faydalanabilecek. Proje çerçevesinde Elmalılı kadınların el emeği ürünlerini satabileceği satış dükkânları, sanat atölyeleri, ATASEM kurs merkezi, açık kapalı sergi salonları ve Antalya’nın yöresel yemeklerinin yer alacağı bir adet restoran da bulunuyor. Tarihi ve özgün dokusuna uyumlu tasarlanan projede kadınların sosyal ve ekonomik hayata katkılarının arttırılması hedefleniyor.
Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin bakım onarım çalışması nedeniyle Düden Şelalesi, 29 Temmuz Pazartesi günü ziyarete kapalı olacak.
Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin Konyaaltı ve Lara sahillerindeki Engelsiz Plajları bu yıl da engelli bireylerin denizle buluşma noktası oldu.
Antalya Büyükşehir Belediyesi, kuvvetli fırtına ve yağışın neden olduğu olumsuzluklara anında müdahale etti.
Antalya'nın Cittaslow ağına katılmasıyla birlikte çalışmalarına hız veren Antalya Büyükşehir Belediyesi, ‘Sakin Mahalle' programına pilot mahalle olarak seçilen Yeşilbayır Mahallesi'nde yürütülecek proje ve çalışmalar hakkında ilgili daire birimlerine yönelik bir toplantı düzenledi.
Antalya'nın Korkuteli ilçesinde hizmete açılan Çocuk Kreşi ve Gündüz Bakımevi, ilçenin önemli bir eksikliğini giderdi.
Antalya Büyükşehir Belediyesi Antalya Su ve Atıksu (ASAT) Genel Müdürü İbrahim Kurt, son günlerde kamuoyunda su tarifelerinde yapılan değişiklik sonrası çıkan haberlere açıklık getirerek, "Suya yüzde 446 oranında zam gelmesi söz konusu değildir.
Yorumlar (0)