KAYSERİ (İHA) - Türkiye’nin önemli kış turizmi merkezlerinden Erciyes Kayak Merkezi’nde Mart ayında gerçekleşen yağışların ardından kar kalınlığı 120 santimetre oldu.
Kış turizminin önemli merkezlerinden ve kayak severlerin kış sporlarında en çok tercih ettiği yerlerden biri olan Erciyes Kayak Merkezi’nde Mart ayında etkili olan yağışın ardından kar kalınlığı 120 santimetreyi buldu. Kar yağışı Erciyes Dağı’nın beyaz örtüsünü tazelerken Tekir, Hisarcık, Hacılar ve Develi Kapı da kayak devam ediyor.
Erzincan’da bulunan Ergan Dağı Kayak Merkezinde düzenlenen kamp, doğa ve su sporlarının yer aldığı festival renkli görüntülere sahne oldu.
Bingöl’de kış turizminin gözde tesislerinden biri olan Hesarek Kayak Merkezi, Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi (KTKGB) ilan edildi.
Erzincan’da kayak severler, ramazanın kayak sezonuna denk gelmesi nedeniyle iftardan sonraki zamanlarını aydınlatılmış pistlerde geçiriyor.
Kayseri Büyükşehir Belediyesi KAYMEK, Erciyes Kayak Merkezi'ni daha önce hiç görmemiş 55 kadını Erciyes'e götürdü. Teleferik ve kayak keyfi yaşayan kadınlar unutulmaz bir gün geçirdi.
Salda Kayak Merkezi'nde kar yağışı 20 santimetreye ulaştı. Pistler kayak için yeterli kar kalınlığına ulaştığında açılacak. Restoran ve kafeterya bölümü ise halka açık.
Kış turizminin gözde merkezlerinden Uludağ’da kar geç yağsa da tatilcilerin ve otelcilerin yüzünü güldürdü.
Yorumlar (0)