Kayseri

ERÜ’de tıp öğrenciler önlük giydi

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Tıp Fakültesi’nde 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı’nda tıp eğitimine başlayan 377 Dönem 1 öğrencisi, törenle beyaz önlüklerini giydi. Devamı haberimizde....

ERÜ’de tıp öğrenciler önlük giydi

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Tıp Fakültesi’nde 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı’nda tıp eğitimine başlayan 377 Dönem 1 öğrencisi, törenle beyaz önlüklerini giydi.

Erciyes Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen törene; Rektör Prof. Dr. Fatih Altun, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. M. Hakan Poyrazoğlu Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cemal Alper Kemaloğlu, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Kayseri Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlhami Çelik, Tabip Odası Başkanı Doç. Dr. Türkmen Bahadır Arıkan, akademisyenler, öğrenciler ve aileler katıldı. Törenin açılışında konuşan Rektör Prof. Dr. Fatih Altun, Erciyes Üniversitesi’nin birçok alanda kendini ispatlamış ve etkin faaliyetler yürüten bir yükseköğretim kurumu olduğunu söyledi. Üniversitenin başarılarında akademisyenlerin önemli katkıları olduğuna dikkat çeken Rektör Prof. Dr. Altun, “ Siz akademisyenlerimizin sayesinde üniversitemiz daha güçlü olmakta. Akademisyenlerimizin yaptığı çalışmalar sonucunda daha etkin sonuçlar ortaya koymaktayız. Onun için bizler her zaman akademisyenlerimizin yanında olduğumuzu ve birçok alanda sizlere destek olduğumuzu belirtmek isterim. Bunları yaparken de yegâne amacımız, üretim içerisinde olmak, daha fazla çalışmak ve güçlü bir Türkiye için neler yapacağımızın peşinden gitmenin gayreti içerisindeyiz ” dedi.

Konuşmasında ERÜ Tıp Fakültesi’nin ülkedeki tıp fakülteleri arasında önde gelen fakültelerden olduğunun altını çizen Rektör Prof. Dr. Altun, "Kafanızda bir hayatınız vardır. Hayallerinize uygun yaşamayı arzu edersiniz ama mutlaka her zaman engeller çıkar. Ben her zaman şunu söylerim. Marifet o engelleri aşmak için kafanızda yaşadığınız dünyada ona uyum içerisinde olabilmektir. Sizin sahip olduğunuz meslek çok kutsal bir meslektir. Gerçekten insana insan olarak yaklaşmak farklı bir fazilet ve erdemdir. Bizler ülkenizi sevmenizi, bu ülkenin gelişimi için emek vermenizi sizlerden istiyoruz. Biz biliyoruz ki, bu ülkenin geleceği sizlersiniz" ifadelerini kullandı.

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cemal Alper Kemaloğlu da törende yaptığı konuşmada, "Beyaz saflığı ve temizliği ayrıca asaleti ve soğukkanlılığı temsil ediyor. Sevgili öğrenciler, bu değereler ancak hayat bulunursa anlam taşır. Tıp fakültesi eğitimi aynı zaman da bir karakter eğitimidir. Bunu asla unutmayın. Altı yıl boyunca kendinize rol model olarak seçeceğiniz hocalarınızın hayata, hastaya, hastalıklara karşı tutumunu çok iyi gözlemlemenizi tavsiye ediyorum. Tıp fakülteleri dünyanın en zor fakülteleridir. Bununda çok anlaşılır bir sebebi var. Biz insanla uğraşıyoruz. Ruhu ve bedeni olan bir varlıkla uğraşıyoruz. Bunların bir bütün olduğunu asla unutmayın. Bu ikisi hassas bir dengededir. Bu denge kaybolursa hastalıklar meydana gelir. Dolayısıyla kendinizi ne kadar bilir ve tanırsanız, hastalarınızı da o kadar bilir ve tanırsınız. O yüzden lütfen kişisel gelişimizi asla ihmal etmeyin. Kendinizi ne kadar geliştirirseniz, o kadar iyi bir insan ve o kadar iyi bir hekim olursunuz” şeklinde konuştu.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Kayseri Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlhami Çelik ve Tabip Odası Başkanı Doç. Dr. Türkmen Bahadır Arıkan da birer konuşma yaparak, tıp fakültesine yeni başlayan öğrencilere başarılar diledi. Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İbrahim Suat Öktem de konuşmasında öğrencilere nasihatlerde bulunarak, “Sevgili öğrenciler, sizler zorluklarla dolu ama bir o kadar da kutsal ve onurlu bir meslek için seçilmişlerdensiniz” dedi.
Konuşmaların ardından tören, dönem 1 öğrencilerine önlük giydirilmesinin ardından sona erdi. İHA

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

ORAKAF’23 Erciyes Üniversitesi’nde açıldı
Bölgesel

ORAKAF’23 Erciyes Üniversitesi’nde açıldı

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı Yetenek Kazanımı ve Organizasyon Dairesi Başkanlığı’nın ’2023 yılı Yetenek Her Yerde Bölgesel Kariyer Fuarları’ Erciyes Üniversitesi’nin ev sahipliğinde ve 19 üniversitenin katılımıyla düzenlenen törenle açıldı.

TİGAD’tan Kayseri Çıkarması
Etkinlik

TİGAD’tan Kayseri Çıkarması

Türkiye İnternet Gazeteciliği Derneği ikinci büyük buluşmasını Kayseri’de gerçekleştirdi.

Türkiye'nin EURO 2024 serüveni enfes başladı .
Spor

Türkiye'nin EURO 2024 serüveni enfes başladı .

BAYRAM SEVİNCİMİZ. 3 - 1 Türkiye'nin EURO 2024 serüveni enfes başladı. A Milli Futbol Takımı, Gürcistan'ı 3-1 mağlup ederek 3 puanı kaptı.

Bucak'ta ev yangını! Dumanlar korkuttu
Bölgesel

Bucak'ta ev yangını! Dumanlar korkuttu

Burdur'un Bucak ilçesinde orman yangını ve arazi yangınının ardından ev yangını çıktı. Evde çıkan yangın ekiplerin yoğun mücadelesi sonrası kontrol altına alındı.

Bucak'ta arazi yangını! Ekipler seferber oldu
Bölgesel

Bucak'ta arazi yangını! Ekipler seferber oldu

Burdur'un Bucak ilçesinde çıkan arazi yangını sonrasında ekipler seferber oldu. Detaylar haberimizde...

Bucak'ta orman yangını! Yakın bölgede dumanlar yükseliyor
Bölgesel

Bucak'ta orman yangını! Yakın bölgede dumanlar yükseliyor

Burdur'un Bucak ilçesinde dün yangın çıkan bölgenin yakınında orman yangını çıktı. Detaylar burada...