ERZURUM (İHA) - Milli Eğitim Bakanlığı ile Tüm Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonunca, 6. Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları Erzurum İl Birinciliği start aldı.
Erzurum’un 19 ilçesinden 169 öğrenci ve 63 hakemin katıldığı yarışma Palandöken ilçesi Şehit Yakup Sürücü Anadolu Lisesi'nde düzenlendi. Yarışma sonucunda başarılı olan öğrenciler, bölge yarışmalarında Erzurum’u temsil edecek.
Vali Yardımcısı Ahmet Özdemir ve İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, 6'ncısı düzenlenen akıl ve zeka oyunlarına katılan öğrencilere başarı diledi. Konuşmaların ardından kurdele kesimi yapıldı, Vali Yardımcısı Ahmet Özdemir yarışmaları başlattı. 6. Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları Erzurum İl Birinciliği yarışmalarına, Gençlik ve Spor İl Müdürü Levent Çakmur, yöneticiler, öğretmenler, öğrenciler ve aileler katıldı.
AKIL ve ZEKA OYUNLARI TOPLULUĞU (AZOT) bünyesindeki 20 öğrenci, Uluslararası Zeka Oyunları Yarışması'nda büyük bir başarı yakalayarak takım halinde Burdur İl 1.liği ve Türkiye 3.lüğünü kazandı!
Manisa'nın Sarıgöl ilçesinde ortaokullar arası düzenlenen Mangala Şampiyonası büyük bir çekişmeyle devam ediyor.
Batman’ın Kozluk ilçesinde akıl ve zeka oyunları turnuvası yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.
Çayeli Bakır İşletmeleri, Çayeli Kaymakamlığı ev sahipliğinde ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile düzenlenen “Çayeli Zekâ Oyunları” Süper Ligi'ne sponsor oldu.
Konya’nın Beyşehir ilçesinde gerçekleştirilen akıl ve zeka oyunları ilçe finalleri tamamlandı.
Öğrenciler, 6 Mart 2024 tarihinde yapılacak Akıl ve Zeka Oyunları İl Turnuvasında ilçeyi temsil edecekler.
Yorumlar (0)