Erzurum’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları çerçevesinde Yakutiye Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından bir sergi açıldı.
Yakutiye Anadolu Lisesi öğrencileri, Görsel Sanatlar Öğretmeni Derya Erkut’un rehberliği ile Erzurum Kent Meydanı’nda, "Yüzyıla Yürüyen Sergi" adıyla Atatürk’ün resimlerinin olduğu bir sergi düzenledi.
Serginin açılışına Yakutiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdurrahman Gazioğlu yaptı. Yakutiye Anadolu Lisesi Müdürü Kemal Balcı, okul yönetici ve öğretmeni, veli ve davetlilerin katıldığı sergiye ilgi oldukça yoğun oldu. İHA
Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, üniversitenin uluslararasılaşmasına katkı sunmak, görünürlüğü ve tanınırlığı artırmak ve akademik hareketliliği sağlamak amacıyla gerçekleştirdiği Polonya ve Litvanya ziyaretlerini tamamlayarak yurda dönüş yaptı.
TÜBİTAK 55. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Türkiye Finaline 6 proje ile katılım sağlayan Erzurum; 1 ikincilik, 2 üçüncülük, 2 teşvik ödülü olmak üzere 5 derece elde ederek büyük bir başarıya imza attı.
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı yurtlarda kalan öğrenciler eğitimleri yanında kültür faaliyetlerini de sürdürüyor.
Erzurum Teknik Üniversitesi (ETÜ) öğrenci kulüplerinden Ombudsmanlık Topluluğu, 6 Şubatta asrın felaketiyle sarsılan Kahramanmaraş’ta konteyner kentte kalan depremzede çocuklar için moral etkinliği düzenledi.
Erzurum’da çeşitli mesleklerde çalışan, esnaf, akademisyen, emekli ve yöneticilik yapan 35 ile 70 yaş üzerindeki kişilerin bir araya geldiği Palandöken Masterler Koşu Grubu 7.Giresun Maratonu’nda adeta fırtına gibi esti.
Erzurum’un Oltu ilçesinde sevilen isimlerinden Hava Ceylan’ın vefatı sevenlerini üzdü.
Yorumlar (0)