Burdur'un Yeşilova ilçesinin Eşeler Dağı'nda bulunan Kayak Merkezi altında meydana gelen yangına Yeşilova Belediyesi İtfaiye Ekipleri hızlı bir şekilde müdahale ederek yangının yayılmasını engelledi.
Yangın, Kayak Merkezi altında başladı ve Yeşilova Belediyesi İtfaiye Ekipleri tarafından anında fark edilerek müdahale edildi. Ekiplerin hızlı ve etkili müdahalesi sayesinde yangın kontrol altına alındı ve yayılması önlendi.
Yeşilova Belediye Başkanı Mümtaz Şenel, yangının hızlıca müdahale edilerek büyümesinin önlenmesinde büyük rol oynayan İtfaiye Ekipleri ve Kayak Merkezi Güvenlik Görevlisi Osman Uyguralp'e teşekkür etti. Başkan Şenel, yaptığı açıklamada, "Yangının yayılmasını önleyen ve haber veren görevlilere teşekkür ediyoruz. İtfaiye ekiplerimiz ve orman şefliği görevlileri sayesinde hızlı bir şekilde müdahale edilerek yangın kontrol altına alındı. Bu hızlı ve etkili müdahale, olası daha büyük zararların önüne geçilmesini sağladı" şeklinde ifadelerde bulundu.
Aydın'ın Efeler ilçesinde otluk alanda çıkan yangın rüzgarın etkisiyle geniş bir alana yayılırken, havadan ve karadan müdahale eden ekipler bölgedeki yerleşim yerlerini tehdit eden alevleri yoğun çalışmalar sonucu kontrol altına almayı başardı.
Tekirdağ’ın Ergene ilçesinde önce otluk alandan çıktığı ve daha sonra geri dönüşüm tesisine sıçradığı öne sürülen yangın birçok ilçeden görüldü.
İzmir'in Dikili ilçesinde çıkan orman yangınına havadan ve karadan müdahale sürüyor.
Burdur'un Çeltikçi ilçesi Cami Mahallesinde ev yangını çıktı. Çıkan yangın sonrasında ev kullanılamaz hale geldi.
Tekirdağ’ın Ergene ilçesi Velimeşe’de yol kenarında otluk alan ve çöp yangınında dumanlar gökyüzünü kapladı.
Düzce'de iki katlı evde çıkan yangında 2'si çocuk 5 kişi dumandan etkilenerek hastaneye kaldırıldı. Çocuklarını ve aile üyelerini tek başına alevlerin arasından kurtaran ev sahibi, "10 saniye içinde ev kullanılmaz hale geldi. Yavrularımı güçlükle kurtardım" dedi.
Yorumlar (0)