Akdağmadeni Belediyesi tarafından ilçenin belirli noktalarına konulan giysi, ayakkabı, tekstil kumbarası ile eski kıyafet ve tekstil atıkları ekonomiye kazandırılıyor.
Akdağmadeni ilçesinde atık yönetimi ve sıfır atık programı çerçevesinde vatandaşların ömrünü tamamlamış kıyafet ve tekstil atıkları geri dönüşüm ile ekonomiye kazandırılıyor. Daha yaşanılabilir bir Akdağmadeni için çevreye duyarlı projelere devam ettiklerini belirten Akdağmadeni Belediye Başkanı Nezih Yalçın, "Belediyemiz Sıfır Atık Tesisi, yer altı çöp konteyner sistemi gibi çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. İlçemizde kıyafetlerin ve tekstil atıklarının geri dönüşüme kazandırılması için vatandaşlarımızın kolay ulaşabileceği toplama noktaları oluşturuldu. Yaklaşık 3 yıldır sıfır atık çalışmaları ve atık yönetimi konusunda belediyemize desteğini esirgemeyen vatandaşlarımıza teşekkür ediyor, bu alanda da başarılı bir çalışma yapacağımızı biliyoruz. Daha yaşanılabilir bir Akdağmadeni, daha güvenli bir dünya için hep birlikte gayret edeceğiz" dedi.
Her gün tonlarca atığın toplandığı Antalya'da çöpe atılanlar malzemeler kimi zaman geri dönüşüm işçilerini dahi şaşkına çeviriyor.
Bursa'da geri dönüşüm fabrikasında başlayan yangın, çevredeki 4 fabrikaya da sıçradı. Yakındaki evler ise tamamen boşaltıldı. Trafik ekipleri Vakıfköy'e araç girişini kapattı.
Yılın en sıcak günlerinin yaşandığı Aydın'da meydana gelen yangınlar şehri tedirgin etmeye başladı. Aydın'ın Söke OSB'de bulunan Kipaş Kağıt Fabrikası'nın geri dönüşüm bölgesinde 5 gündür devam eden yangının ardından bugün sabah saatlerinde ASTİM OSB'de bulunan bir başka geri dönüşüm tesisinde yangın çıktı.
Aksaray Belediyesi tarafından hayata geçirilen Atık Toplama ve Ayırma Tesisinde haziran ayında 455 bin 682 kilogram geri dönüştürülebilen atık depolanarak işleme alındı
Aydın’ın ilk geri dönüşüm marketi olan ‘Söke Belediyesi Atık Market’i çocuklar çok sevdi. Söke Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen ‘Atık Market’ hem çevre bilincini artırıyor, hem de geri dönüşüme teşvik ediyor.
Sinop İl Özel İdaresi, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca hayata geçirilen geri dönüşüm projesi kapsamında sıfır atık belgesi almaya hak kazandı.
Yorumlar (0)