Elazığ

Esnaf ondan korkuyor; 11 yaşında ama 60 suç kaydı var

Elazığ’da iddiaya göre hırsızlıktan 60 suç kaydı olan 11 yaşındaki çocuk, esnafın korkulu rüyası haline geldi. Küçük hırsızın girdiği iş yerinde baklava yediği ve yaş pasta paketlediği anlar ise güvenlik kameralarına yansıdı.

Esnaf ondan korkuyor; 11 yaşında ama 60 suç kaydı var

Elazığ’da iddiaya göre hırsızlıktan 60 suç kaydı olan 11 yaşındaki çocuk, esnafın korkulu rüyası haline geldi. Küçük hırsızın girdiği iş yerinde
baklava yediği ve yaş pasta paketlediği anlar ise güvenlik kameralarına yansıdı.
Hırsızlık olayı, merkez Rüstempaşa Mahallesi Kazımkarabekir Caddesi üzerindeki bir pastanede meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, 11 yaşında olduğu öğrenilen S.Y., iki gün arayla kimsenin olmadığı vakitte pastaneye girdi. İlkinde kasadan para ve yaş pasta alarak kayıplara karışan çocuk, iki gün sonra yine geldi. Kasada para bulamayan S.Y., eline aldığı spatula ile kendine iki paket baklava hazırlarken pastane sahibine yakalandı. İş yerinden çıkartılan ve bilgileri alınan küçük hırsızın iddiaya göre 60’a yakın suç kaydı olduğu öğrenildi. Öte yandan hırsızlık anları güvenlik kamerasına da yansıdı. Görüntülerde çocuğun işletmeye girdiği, kasadan para aldığı, baklava yediği ve yaş pasta paketlediği anlar saniye saniye güvenlik kameralarına yansıdı

"Biz tedbirimizi aldık ve kasada para bırakmadık"

İşletmesinde iki defa hırsızlık olayı yaşandığını aktaran Akif İkiz, “Bizim işletmeye üç defadır giriyor. 23 senedir burada esnafım, daha önceden bu tür şeyler yaşanmadı. Geldiğinde cam aparatlarını kırarak içeri gidiyor. İlk başta kasaya yöneliyor ve oradaki bozuk paraları alıyor. Ardından yaş pastaya yöneliyor ve pastayı paketleyip götürüyor. İki gün sonra tekrar aynı şekilde bu sefer kapının sol tarafından dükkana giriyor. Biz tedbirimizi aldık ve kasada para bırakmadık. Para bulamayınca soğuk baklavaya yöneliyor ve iki paket yapıyor. Benim çocuğum da fark ediyor. Orada çocuğu yakalıyorlar ve kim olduğunu öğrendik. Çocuk 11 yaşında, 60 tane suç dosyası var. Bu 18 yaşına gelene kadar acaba kaç tane suç işleyecek. Buna en azından bu hırsızların yaşı ne olursa olsun caydırıcı kanun gelsin ki biz esnaf olarak rahat nefes alalım. Biz artık tedirginiz, çünkü bu tür vakalarla karşılaştığımız için artık evimizde de rahat uyuyamıyoruz. Bundan önce kepenk kapatmıyorduk, kepenkçiyi çağırdık” dedi.

İşletmesinde iki defa hırsızlık olayı yaşandığını aktaran Akif İkiz, “Bizim işletmeye üç defadır giriyor. 23 senedir burada esnafım, daha önceden bu tür şeyler yaşanmadı. Geldiğinde cam aparatlarını kırarak içeri gidiyor. İlk başta kasaya yöneliyor ve oradaki bozuk paraları alıyor. Ardından yaş pastaya yöneliyor ve pastayı paketleyip götürüyor. İki gün sonra tekrar aynı şekilde bu sefer kapının sol tarafından dükkana giriyor. Biz tedbirimizi aldık ve kasada para bırakmadık. Para bulamayınca soğuk baklavaya yöneliyor ve iki paket yapıyor. Benim çocuğum da fark ediyor. Orada çocuğu yakalıyorlar ve kim olduğunu öğrendik. Çocuk 11 yaşında, 60 tane suç dosyası var. Bu 18 yaşına gelene kadar acaba kaç tane suç işleyecek. Buna en azından bu hırsızların yaşı ne olursa olsun caydırıcı kanun gelsin ki biz esnaf olarak rahat nefes alalım. Biz artık tedirginiz, çünkü bu tür vakalarla karşılaştığımız için artık evimizde de rahat uyuyamıyoruz. Bundan önce kepenk kapatmıyorduk, kepenkçiyi çağırdık” dedi." />

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Osmaniye'de Sırt Çantalı Kadın Hırsız Ayakkabıları Çaldı
3. Sayfa

Osmaniye'de Sırt Çantalı Kadın Hırsız Ayakkabıları Çaldı

Osmaniye'de bir apartmanda kapı önlerinde bulunan ayakkabılardan beğendiklerini çalan kadın hırsız, güvenlik kamerasına yakalandı. Hırsız, en üst kattan başlayarak tüm katları dolaşarak beğendiği ayakkabıları torbasına doldurdu. Bina sakinleri sabah uyandıklarında ayakkabılarının olmadığını fark etti.

Bucak'ta Çalınan Araç Isparta'da Yakalandı
Bölgesel

Bucak'ta Çalınan Araç Isparta'da Yakalandı

Burdur'un Bucak ilçesinde 18 Şubat Pazar günü çalınan otomobil, Isparta'da yapılan operasyonda ele geçirildi. Şüpheli Samet K. ise uyuşturucu ve tutuklunun kaçması suçlarından da arandığı için tutuklandı.

Ordu'da 3 Tarım Aracı Çalındı! Hırsızlar Yakalandı, 2'si Tutuklandı!

Ordu'da 3 Tarım Aracı Çalındı! Hırsızlar Yakalandı, 2'si Tutuklandı!

Fatsa'da meydana gelen tarım aracı hırsızlığı olayını çözen jandarma, 3 şüpheliyi çaldıkları araçlarla birlikte yakaladı. 2 şüpheli tutuklandı.

 Tokat'ta Mezarlık Kapısı Çalan Hırsızlar Kameralara Yakalandı!
3. Sayfa

Tokat'ta Mezarlık Kapısı Çalan Hırsızlar Kameralara Yakalandı!

Tokat Erbaa Şehir Mezarlığı'nda mezarlık kapılarını çalmaya çalışan hırsızlar, polis ekiplerinin gelmesiyle olay yerinden kaçtı. Güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde hırsızların kapıyı sırtladığı görülüyor.

İzmir'de motor çalmaya çalışan şahıslar suç üstü yakalandılar
3. Sayfa

İzmir'de motor çalmaya çalışan şahıslar suç üstü yakalandılar

İzmir'in Konak ilçesinde bir motosikleti çalmak için uğraşan 2 şüpheli, Konak İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı bekçi ekipleri tarafından suçüstü yakalandı.

9 hırsızlık olayına karıştığı tespit edilen 2 şüpheli yapılan çalışma sonucu yakalandı
3. Sayfa

9 hırsızlık olayına karıştığı tespit edilen 2 şüpheli yapılan çalışma sonucu yakalandı

Eskişehir’de jandarma ekiplerince gerçekleştirilen çalışma çerçevesinde, yaklaşık 100 bin TL değerinde ev eşyasının çalındığı 9 hırsızlık olayını gerçekleştirdiği belirlenen 2 şüpheli tutuklanırken, çalınan malzemelerin büyük bir kısmı ele geçirilerek sahiplerine teslim edildi.