Antalya / Alanya

Gagavuz Belediyeler Birliği'nden Alanya ziyareti

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Gagavuz Belediyeler Birliği heyetini Alanya’da ağırladı.

Gagavuz Belediyeler Birliği'nden Alanya ziyareti

Alanya Belediyesi, Gagavuz Belediyeler Birliği heyetini Alanya’ya ağırladı. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ile de bir araya gelen belediye başkanları, Alanya’da yapılan çalışmaları incelediler ve Başkan Yücel ile fikir alışverişinde bulundular.
Alanya Belediyesi’nin davetlisi olarak Gagavuz Belediyeler Birliği Başkanları Antalya'nın Alanya ilçesine geldiler. Kıpçak Belediye Başkanı ve Birlik Başkanı Garizan Oleg’in başkanlık ettiği heyette; Gaidar Belediye Başkanı Chiosea İlia, Joltai Belediye Başkanı Koşulinskii İlia, Baurçi Belediye Başkanı Carapirea Nikolai, Dezginja Belediye Başkanı Capsamun Vasili, Tomai Belediye Başkanı Topciu Fiodar, Kriet - Lunga Belediye Başkanı Caici Valentine, Çişmikioy Belediye Başkanı Jecova Sofia, Kırbaali Belediye Başkanı Cechir Vitali, GPB Sekreteri Caradag Liudmila yer aldı.

HEDİYELEŞME PROGRAMI YAPILDI

Heyeti ilk gün akşam Alanya Belediye Başkan Vekili Mustafa Tuna ve Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Fevzi Alaettinoğlu ağırladı. Başkan Vekili Tuna heyet üyelerine hoş geldiniz diyerek Alanya İpek kozasından yapılmış tablo hediye etti. Belediye Başkanları da ülkelerinden getirdikleri özel hediyeleri takdim ettiler.

BELEDİYE BAŞKANLARI ALANYA’YA HAYRAN KALDILAR

Belediye Başkanları ikinci gününde Alanya gezisi yaptılar. İlk olarak Damlataş Mağarası’nı gezen başkanları daha sonra Başkan Yücel’in vizyon projelerinden olan Teleferik ile Tarihi Alanya Kalesi’ni gezdiler. Alanya Mutfak Kültür Evi’nde yöresel lezzetlerin tadına bakan belediye başkanları; Bedesten, Kızılkule ve Tersane gezisi yaptılar.
Emine Aba Restoran’da Alanya’nın yöresel yemeklerini tadan başkanlar, Alanya Belediyesi tarafından yapılan restorasyon çalışmaları ve projeleri de çok beğendiler.

BAŞKAN YÜCEL İLE KAHVALTIDA BİR ARAYA GELDİLER

Gagavuz Belediyeler Birliği Üyesi başkanlar sabah kahvaltısında Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ile bir araya geldiler. Başkan Yücel ile fikir alışverişinde bulunan Belediye Başkanları Alanya’daki projeler hakkında bilgi aldılar.

YÜCEL: “SOYDAŞLARIMIZI KENTİMİZDE AĞIRLAMAKTAN ONUR DUYDUK”

Gagavuz Belediyeler Birliği üyelerini Alanya’da ağırlamaktan onur duyduklarını belirten Belediye Başkanı Adem Murat Yücel şu ifadeleri kullandı; “Gagauz Belediyeler Birliği’nin değerli Belediye Başkanlarını Alanya’mızda ağırlıyoruz. Gagavuzya Belediyeler Birliği Başkanı ve Kıpçak Belediye Başkanı Oleg Garizan ve beraberindeki Gagavuzyalı 9 Belediye Başkanımıza Doğal, tarihi ve kültürel değerlerimizi tanıttık. Kıymetli soydaşlarımızı Kentimizde ağırlamaktan onur duyduk. Birliğimizin daim olmasını diliyorum.
Gagavuzya Belediyeler Birliği’ne bağlı heyet, son ziyaretini muz bahçesine bakarak Alanya’nın tarımdaki gelişimini yakından inceleme fırsatı buldu.

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Uzmanlar gıda ve temiz su kıtlığına dikkat çekti
Yaşam

Uzmanlar gıda ve temiz su kıtlığına dikkat çekti

Dünyanın öncelikli problemleri arasında yer alan iklim değişikliği ve atık konusu, Alanya Üniversitesi’nde masaya yatırıldı. İşte detaylar...

Alanya'da belediye 3 kafeteryayı ihaleye çıkarıyor
Bölgesel

Alanya'da belediye 3 kafeteryayı ihaleye çıkarıyor

Antalya Alanya Belediyesi, Konaklı-Payallar–Türkler Sahil Düzenleme Projesi çerçevesinde oluşturduğu 3 kafeterya için kiralama ihalesi yapacak. İşte detaylar...

Alanya Belediyesi, Ramazan meydanı kapılarını açtı
Yerel Yönetim

Alanya Belediyesi, Ramazan meydanı kapılarını açtı

Alanya Belediyesi tarafından düzenlenen geleneksel Ramazan Şenlikleri Belediye -Hizmet Binası yanındaki meydanda başladı.

Alanya’da Ramazan Meydanı kapılarını açıyor
Bölgesel

Alanya’da Ramazan Meydanı kapılarını açıyor

Alanya Belediyesi’nin Ramazan ruhunu yaşattığı Ramazan Meydanı, ilk iftar akşamı olan 23 Mart Perşembe günü kapılarını açıyor. İşte detaylar...

Alanya Belediyesi yaşlıları unutmadı
Yerel Yönetim

Alanya Belediyesi yaşlıları unutmadı

Alanya Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü Ekipleri, Yaşlılara Saygı Haftası çerçevesinde Aliefendi Mahallesi sakinleri ile önce Alanya’nın tarihi noktalarını gezdi daha sonra ise öğle yemeğinde ağırladılar.

Başkan Yardımcısı Alaettinoğlu asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
Bölgesel

Başkan Yardımcısı Alaettinoğlu asfalt çalışmalarını yerinde inceledi

Alanya Belediyesi tarafından Çarşı Mahallesi’nde devam eden asfalt çalışmalarını inceleyen Başkan Yardımcısı Fevzi Alaettinoğlu, çalışmalar hakkında bilgi aldı.