Antalya / Alanya

Gagavuz Belediyeler Birliği'nden Alanya ziyareti

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Gagavuz Belediyeler Birliği heyetini Alanya’da ağırladı.

Gagavuz Belediyeler Birliği'nden Alanya ziyareti

Alanya Belediyesi, Gagavuz Belediyeler Birliği heyetini Alanya’ya ağırladı. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ile de bir araya gelen belediye başkanları, Alanya’da yapılan çalışmaları incelediler ve Başkan Yücel ile fikir alışverişinde bulundular.
Alanya Belediyesi’nin davetlisi olarak Gagavuz Belediyeler Birliği Başkanları Antalya'nın Alanya ilçesine geldiler. Kıpçak Belediye Başkanı ve Birlik Başkanı Garizan Oleg’in başkanlık ettiği heyette; Gaidar Belediye Başkanı Chiosea İlia, Joltai Belediye Başkanı Koşulinskii İlia, Baurçi Belediye Başkanı Carapirea Nikolai, Dezginja Belediye Başkanı Capsamun Vasili, Tomai Belediye Başkanı Topciu Fiodar, Kriet - Lunga Belediye Başkanı Caici Valentine, Çişmikioy Belediye Başkanı Jecova Sofia, Kırbaali Belediye Başkanı Cechir Vitali, GPB Sekreteri Caradag Liudmila yer aldı.

HEDİYELEŞME PROGRAMI YAPILDI

Heyeti ilk gün akşam Alanya Belediye Başkan Vekili Mustafa Tuna ve Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Fevzi Alaettinoğlu ağırladı. Başkan Vekili Tuna heyet üyelerine hoş geldiniz diyerek Alanya İpek kozasından yapılmış tablo hediye etti. Belediye Başkanları da ülkelerinden getirdikleri özel hediyeleri takdim ettiler.

BELEDİYE BAŞKANLARI ALANYA’YA HAYRAN KALDILAR

Belediye Başkanları ikinci gününde Alanya gezisi yaptılar. İlk olarak Damlataş Mağarası’nı gezen başkanları daha sonra Başkan Yücel’in vizyon projelerinden olan Teleferik ile Tarihi Alanya Kalesi’ni gezdiler. Alanya Mutfak Kültür Evi’nde yöresel lezzetlerin tadına bakan belediye başkanları; Bedesten, Kızılkule ve Tersane gezisi yaptılar.
Emine Aba Restoran’da Alanya’nın yöresel yemeklerini tadan başkanlar, Alanya Belediyesi tarafından yapılan restorasyon çalışmaları ve projeleri de çok beğendiler.

BAŞKAN YÜCEL İLE KAHVALTIDA BİR ARAYA GELDİLER

Gagavuz Belediyeler Birliği Üyesi başkanlar sabah kahvaltısında Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ile bir araya geldiler. Başkan Yücel ile fikir alışverişinde bulunan Belediye Başkanları Alanya’daki projeler hakkında bilgi aldılar.

YÜCEL: “SOYDAŞLARIMIZI KENTİMİZDE AĞIRLAMAKTAN ONUR DUYDUK”

Gagavuz Belediyeler Birliği üyelerini Alanya’da ağırlamaktan onur duyduklarını belirten Belediye Başkanı Adem Murat Yücel şu ifadeleri kullandı; “Gagauz Belediyeler Birliği’nin değerli Belediye Başkanlarını Alanya’mızda ağırlıyoruz. Gagavuzya Belediyeler Birliği Başkanı ve Kıpçak Belediye Başkanı Oleg Garizan ve beraberindeki Gagavuzyalı 9 Belediye Başkanımıza Doğal, tarihi ve kültürel değerlerimizi tanıttık. Kıymetli soydaşlarımızı Kentimizde ağırlamaktan onur duyduk. Birliğimizin daim olmasını diliyorum.
Gagavuzya Belediyeler Birliği’ne bağlı heyet, son ziyaretini muz bahçesine bakarak Alanya’nın tarımdaki gelişimini yakından inceleme fırsatı buldu.

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  SEVDİM

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Alanya'da Alişan Rüzgarı Esti
Etkinlik

Alanya'da Alişan Rüzgarı Esti

Alanya Belediyesi'nin kültürel faaliyetleri artırmak adına başlattığı Yaz Konserleri başladı. Devamı haberimizde..

Alanya Belediyesi mobil kısırlaştırma aracı yaylalarda
Yaşam

Alanya Belediyesi mobil kısırlaştırma aracı yaylalarda

Alanya Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğüne bağlı Mobil Kısırlaştırma Ünitesi, sokak hayvanlarının rehabilitasyonu ve kısırlaştırma faaliyetlerine şehir merkezinde, köylerde ve yaylalarda devam ediyor. Devamı haberimizde..

Örnek davranışa imza attılar
Yaşam

Örnek davranışa imza attılar

Alanya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, İngiliz vatandaşı Dayna Jean Myall'a ait çantayı bulup teslim etti.

Meclis üyelerinden bayram teşekkürü
Yaşam

Meclis üyelerinden bayram teşekkürü

Alanya Belediyesi Temmuz ayı Meclis Toplantısı Başkan Yücel’in başkanlığında gerçekleşti.

Kuralar çekildi yeni yerinde bu hafta açılıyor
Yerel Yönetim

Kuralar çekildi yeni yerinde bu hafta açılıyor

Alanya Kapalı Otopark, Pazar Alanı, Sinema ve Dijital Kütüphane Projesi'nde Cuma Pazarı hizmete açılıyor.

Yeni kapalı salonu hizmete açıldı
Yaşam

Yeni kapalı salonu hizmete açıldı

Alanya Belediyespor’un basketbol ve voleybol alt yapı takımlarının antrenman yapması ve yaz okulları faaliyetlerinin yürütmesi için yeni Kapalı Spor Salonu hizmete açıldı.