CW Enerji, Denizli’de faaliyet gösteren bir fabrikanın çatısına 5064,45 kWp gücünde güneş enerji santrali kurulumunu tamamladı. Santral ile firma yılda yaklaşık 3.265.355 kilogram karbon salınımının önüne geçecek. Aynı zamanda yılda yaklaşık 493 ağacın kurtarılmasını sağlayarak temiz enerjiye de katkı sağlamış olacak.
CW Enerji'nin, Denizli’deki bir fabrikanın çatısına 5064,45 kWp gücünde güneş enerji santrali kurulumunu tamamlamasıyla firma yılda yaklaşık 3.265.355 kilogram karbon salınımının önüne geçecek. Proje hakkında konuşan CW Enerji CEO’su Volkan Yılmaz, fabrikaların çatılarını yüksek kalite standartlarında ürettikleri güneş enerji panelleri ile donatmaya devam ettiklerini söyledi. Denizli’de faaliyet gösteren bir fabrikanın çatısını da güneş enerji santrali (GES) ile donattıklarını ifade eden Yılmaz, “Fabrikanın çatısına 5064,45 kWp gücünde güneş enerji santrali kurulumunu tamamladık. Santral ile firma yılda yaklaşık 3.265.355 kg karbon salınımının önüne geçecek. Aynı zamanda yılda yaklaşık 493 ağacın kurtarılmasını sağlayarak temiz enerjiye de katkı sağlamış olacak” dedi.
Bir fabrikayı daha güneş enerjisi santrali ile buluşturarak çevre dostu ve ekonomik enerji üretimine katkı sağladıklarını dile getiren Yılmaz, fabrikanın da GES ile enerji maliyetlerini düşüreceğini ve aynı zamanda karbon ayak izini azaltma hedeflerine bir adım daha atmış olacağını kaydetti.
Yenilenebilir enerji kaynakları arasında güneş enerjisinin popülaritesi her geçen gün artan modellerden biri olduğunu dile getiren Yılmaz, “Güneş enerjisi, temiz enerjiye geçiş yapmak isteyen firmalar için önemli bir adım. Müşterilerimize sürdürülebilir enerji çözümleri sunarak, çevresel etkileri azaltmalarına ve aynı zamanda enerji maliyetlerini optimize etmelerine yardımcı oluyoruz. Daha fazla firmanın çatısına güneş enerji santrali kurarak yeşil enerjiye destek olmaya devam edeceğiz. Temiz çevre ve temiz enerjinin oldukça önemli olduğu günümüz dünyasında firmaları yeşil enerji ile buluşturduğumuz ve bu sayede CW Enerji olarak sürdürülebilir geleceğe katkı sağladığımız için oldukça mutluyuz” diye konuştu.
Burdur Dereboğazı ve Tek Çeşmeleri, yapılan ıslah çalışmaları ve temiz su numuneleri sonucunda yeniden kullanıma açıldı. Detaylar için tıklayın.
Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. (AEDAŞ) hizmet bölgelerinde yoğun klima kullanımı nedeniyle elektrik tüketiminde rekor artış yaşandı. Peki elektriksiz kalır mıyız? AEDAŞ acil eylem planı devrede. Antalya'da 23 Temmuz'da tüketim yüzde 14,3 artarak 58.606 MWh'ye ulaştı.
MAKÜ öğrencileri, TÜBİTAK destekli araştırma projeleriyle Türkiye çapında önemli başarılara imza attı. Lisans ve ön lisans programlarında kazandıkları derecelerle üniversitelerini gururlandırdılar.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, üniversite tercihi yapacak öğrencilere kapsamlı rehberlik hizmeti sunuyor. Detaylı bilgi için Prof. Dr. İlhan Varank Kütüphanesi'ndeki tanıtım standını ziyaret edin.
Minik eller semaya kalktı, minik sesler ezanla birleşti. Diyanet Gençlik Merkezi'nin minik öğrencileri, ilk kez cemaatle Cuma namazı kıldı.
Kamu kurumlarındaki yöneticilere tek ücret sınırı getiren düzenleme Resmi Gazete'de yayımlandı. Yeni düzenleme 1 Ocak 2025'te yürürlüğe girecek. Detaylar için tıklayın
Yorumlar (0)