Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nde “İş Kulübü Eğitimi” düzenlendi. İlk eğitim Mühendislik Ve Doğa Bilimleri Fakültesi öğrencilerine verildi. Eğitimde, sektörel uzmanlar ve kariyer danışmanları tarafından çeşitli konular ele alındı. Öğrencilere iş bulma sürecinde etkili iletişim, özgeçmiş hazırlama, mülakat teknikleri gibi konularda pratik bilgiler verilerek iş dünyasına daha hazırlıklı adım atmalarına katkı sağlanmış oldu.
GİBTÜ’de öğrencilerine yönelik etkinlikler hız kesmeden devam ediyor. GİBTÜ Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü ve ile ortaklaşa gerçekleştirilen "İş Kulübü Eğitimlerinin" ilki Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi’nde bünyesinde gerçekleştirildi. Bu kapsamda Bilgisayar Mühendisliği Bölümü, Elektrik Elektronik Mühendisliği ve Endüstri Mühendisliği bölümlerinden mezun olabilecek öğrenciler katıldı.
İş bulma sürecinde etkili iletişim
Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nde iş arama sürecini profesyonelce yönetebilen bireylerin yetişmesini amaçlayan eğitim 15-20 kişilik gruplar halinde düzenleniyor. Eğitimde, sektörel uzmanlar ve kariyer danışmanları tarafından çeşitli konular ele alındı. İş ve Meslek Danışmanı Mervenur Akdaş, öğrencilere iş bulma sürecinde etkili iletişim, özgeçmiş hazırlama, mülakat teknikleri gibi konularda pratik bilgiler vererek, iş dünyasına daha hazırlıklı adım atmalarına katkı sağlamış oldu. Bu tür etkinlikler, gençlerin meslek seçimi ve kariyer hedeflerine daha sağlam bir temel oluşturmalarına yardımcı olmak amacıyla düzenleniyor.
Öğrencilere onaylı sertifikalar verildi
Eğitim uzmanlarınca yüz yüze, interaktif gerçekleştirilen eğitim oyunlaştırma yöntemleriyle de destekleniyor. Eğitim sonunda öğrencilere onaylı sertifikalar verildi. Programda konuşma yapan GİBTÜ Rektörü Prof. Dr. Şehmus Demir, öğrencilere iş hayatında başarı dileklerini iletti ve sertifikalarını verdi. GİBTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Metin Bedir ve Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Öğr. Gör. Emre Özer de sertifika dağıtımında bulundular.
Eğitimden bütün öğrenciler faydalanacak
Haftalık olarak düzenlenen eğitimlerin devamı Sağlık Bilimleri Fakültesi öğrencileri ile devam edecek. Eğitimlerin sonunda üniversitedeki tüm bölüm ve programlardaki öğrencilerin faydalanması hedefleniyor. Bu kapsamlı eğitim etkinliği, öğrencilere iş dünyasıyla ilgili bilgiler edinme, kariyer planlaması yapma ve sektörel becerilerini geliştirme fırsatı sunmayı amaçlıyor. İş kulüpleri aracılığıyla düzenlediği eğitimler, öğrencilere meslek seçiminde rehberlik etmek, iş dünyasına daha iyi hazırlanmalarını sağlamak ve istihdam imkanları hakkında bilgi vermek adına önemli bir platform sağlıyor.
Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Uşak'ın Eşme ilçesine atanan Kaymakam Mustafa Görmüş, Vali Ergün'ü makamında ziyaret etti.
Feke Belediye Başkanı Cömert Özen, pazarda esnaf ve vatandaşlara aşure ikramında bulundu.
Denizli'nin Tavas ilçesinde kaybolan ve 5 gündür kendisinden haber alınamayan 25 yaşındaki Muhammet Çıralı'nın cansız bedeni, Aydın'ın Kuyucak ilçesinde bulundu.
Elazığ Belediyesi, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonrasında üniversite tercihi yapacak adaylara yönelik iki ayrı noktada ücretsiz tercih ve danışmanlık hizmeti sunuyor.
Karşıyaka, geçtiğimiz sezon Elazığspor formasıyla play-off şampiyonluğu yaşayan kaleci Hakan Cambazoğlu ile prensip anlaşmasına vardı.
Elazığ Hipodromu, son yıllarda üstlendiği sosyal sorumluluk projeleriyle şehre değer katıyor. Atla Terapi Merkezi, engelli bireyler için empati parkuru, tiyatro sahnesi ve piknik alanlarıyla vatandaşlara hizmet sunuyor.
Yorumlar (0)