Giresun Tabip Odası ve Kızılay Derneği Giresun şubesi Cumhuriyetin 100. Kuruluş Yıldönümü etkinlikleri kapsamında kan bağışına ilgi ve farkındalığı artırmak için "Atalarımız canlarıyla Cumhuriyeti kurdular, Biz de 100. yılda kanlarımızla yaşatacağız!" sloganı ile kan bağışı etkinliği düzenledi.
Etkinlikte bir açıklama yapan Giresun Tabip Odası Başkanı Doç. Dr. Erhan Demirelli, kanın sürekli bir ihtiyaç olduğunu ve yalnızca bağış yoluyla temin edilebildiğini belirtti ve herkesi kan bağışı konusunda duyarlı olmaya ve vatandaşları halkın sağlığını korumak adına kan bağışı yapmaya davet etti.
Giresun Tabip Odası Başkanı Doç. Dr. Erhan Demirelli yaptığı açıklamada ”Bugün burada halkımızı kan bağışına teşvik etmek amacıyla toplandık. Şunu ifade etmek isterim ki kan sürekli bir ihtiyaçtır. Ve kan ve kan ürünleri yalnızca bağış yoluyla temin edilebilmektedir. Son günlerde Türk Kızılay’ı kan stokları tükenme noktasına gelmiştir. Bu durum da sağlık hizmetinin aksamasına neden olmaktadır. Son 1 hafta içinde bizzat kendi çalıştığım klinikte 3 ameliyat kan temin edilememesi nedeniyle iptal olmuştur” ifadelerini kullandı. İHA
Sinop'un Türkeli ilçesinde ikamet eden Murat Yaylalı, büyük bir yardımseverlik örneği göstererek Türk Kızılay’ına tam 35 kez kan bağışında bulundu. Yaylalı, gösterdiği bu anlamlı sosyal sorumlulukla Kızılay’ın seçkin kan bağışçıları arasına girmeyi başardı.
Ağrı'nın Patnos ilçesinde düzenlenen kam bağışı kampanyasına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.
Mardin Valiliği ve Türk Kızılay iş birliğinde “Birbirimize Candan Bağlıyız Mardin” sloganıyla düzenlenen geleneksel kan bağışı kampanyasına vatandaşlar büyük destek verdi.
AK Parti Kütahya İl Başkanlığınca kan bağışı kampanyası organize edildiği bildirildi.
Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, 27-28 tarihinde düzenleyeceği kan bağışı kampanyasına vatandaşları davet etti.
Kartepe Belediyesi ve Kocaeli Kızılay Kan Merkezi Müdürlüğü’nün işbirliği ile “Senin 15 dakikan başkasının bir ömrü olsun” sloganıyla 8.kez düzenlenen kan ve kök hücre bağışı kampanyası geniş katılımla gerçekleştirildi.
Yorumlar (0)