Göçmenlerin yasadışı yollarla yurtdışına kaçarken ölümü dahi göze aldıkları kaçış planı pes dedirtti. Aracın zula kısmını gizlenen göçmenlerin nefes almak için hortum bağlantısı yaptıkları, yakalanmasalar ise nefessizlikten ölecekleri belirlendi.
Edirne'de polis ve Kapıkule Gümrük Müdürlüğü ekiplerince göçmen kaçakçılığının önlenmesine yönelik yapılan koordineli çalışmalar sonucu yurt dışına çıkış yapmak üzere olan bir cip aracında yapılan aramada koltukların alt kısmına yapılan zula ve zula içerisine gizlenmiş 2 düzensiz göçmen olduğu tespit edildi.
Edirne Emniyet Müdürlüğü Göçmen kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü, Narkotik suçlarla mücadele şube Müdürlüğü, İstihbarat Şube müdürlüğü ekipleri Kapıkule’de düzensiz göçmenlere yönelik operasyon gerçekleştirdi.
Operasyonda şüphe üzerine yurt dışına çıkmak isteyen bir araç durdurularak arama yapıldı. Yapılan aramada arka koltukların altına hortum çekildiği tespit edildi. Nefes alınması için çekilen hortumu takip eden ekipler Suriye uyruklu 2 düzensiz göçmen yakaladı.
Araç sürücüsü T.P. gözaltına alınarak polis merkezine götürüldü. Düzensiz göçmenler, işlemlerin ardından İl Göç İdaresi Müdürlüğüne gönderildi.
Erzurum Emniyet Müdürlüğü’nce gerçekleştirilen operasyonda 29 kaçak göçmen ve organizatörlük yaptığı belirlenen 4 şahıs yakalandı.
Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, yasa dışı yollarla Yunanistan’ın Midilli Adası’na gitmek isteyen 7 düzensiz göçmen ve bu göçmenlere para karşılığı organizatörlük yapan 2 kişi yakalandı.
Edirne’de jandarma ekipleri tarafından Bulgaristan’a kaçamaya çalışan 4 düzensiz göçmen yakalandı.
Çanakkale'nin Ayvacık ilçesi açıklarında Sahil Güvenlik ekiplerince 3'ü çocuk çocuk, 16 kaçak göçmen yakalandı.
Yasa dışı yollarla yurt dışına çıkmak isteyen 46'sı çocuk 89 düzensiz göçmen İzmir'in Urla ilçesi açıklarında yakalanırken, Karaburun ilçesi açıklarında Yunanistan unsurları tarafından geri itilen 3'ü çocuk 43 düzensiz göçmen, Sahil Güvenlik ekiplerince kurtarıldı.
Hatay’da kaçak göçmen yakalandı .Ülkeye girmeye çalışan göçmenleri İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri yakaladı. Detaylar haberimizde...
Yorumlar (0)