Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Genç Birlik Vakfı Malatya Şubesi üyeleriyle bir araya geldi. Başkan Güder, “Türkiye gençlikten aldığı güçle dünyada söz sahibi” dedi.
Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, gençlere yapılanları anlatmak, gençlerle istişarelerde bulunmak ve gençlerin taleplerini dinlemek üzere Battalgazi Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Gençlerle Gönül Buluşmaları’ programları kapsamında Genç Birlik Vakfı Malatya Şubesi üyeleriyle bir araya geldi.
“Dünyayı gençler inşa edecek”
İsmail Kahraman Özel Birlik Vakfı Yükseköğretim Erkek Öğrenci Yurdunda gençlerle buluşan Başkan Güder, gençlik hareketlerinin önemli olduğuna değinerek, “Dünyayı inşa edecek olanlar gençlerdir. Bizim gençlere daha fazla sahip çıkmamız lazım ve önlerini açmamız lazım” dedi.
Başkan Güder, “Gençlik hareketleri önemlidir. Türkiye’yi ve dünyayı inşa eden gençlerdir. Bizim gençlerimizin dünyada söz sahibi olması gerekiyor. Gençlerimiz ülkemizi daha iyi yerlere taşıma noktasında mücadele etmeli. Bakın işte Türkiye gençlikten aldığı bu güçle dünyada söz sahibi. Filistin’de olanları görüyorsunuz. Cumhurbaşkanımız yüksek sesle Gazze’deki bu saldırılara tepki gösteriyor. Dünyanın gözü önünde çocuk, kadın demeden öldürülüyor. Hepimiz bu saldırıya tepki göstermeliyiz. Kudüs, hepimizin imtihanı ve bizim kanayan yaramız. Herkesin kendince bir şeyler yapması gerekiyor. Bizler Filistin için öncelikle İsrail mallarına boykot getirdik. Hem belediyemizin yapmış olduğu alışverişlerde hem de sosyal tesislerimizde bunu uyguladık. Bunu da yeterli görmedik. İsrail’i destekleyen firmalardan da alışverişe son verdik. Örnek olması amacıyla sosyal tesislerimizin bir aylık gelirini Filistin’e bağışlama kararı aldık. Ardından kartlarda yer alan ödeme yöntemleri VISA ve Mastercard da finansal olarak İsrail ile bağlantılı olduğu için belediye ve belediyemize bağlı şirket personellerimizin maaş kartlarını değiştirerek tamamen yerli ve milli ödeme yöntemimiz olan TROY’a geçiş yaptık” ifadelerini kullandı.
“Kentsel dönüşüm önceliğimiz olacak”
Önümüzdeki dönemde yapmayı planladıkları yatırımları da anlatan Başkan Güder, “Şehrimizi ayağa kaldırmak için dur durak bilmeden çalışıyoruz. Belediye Başkanı olduktan sonra birçok yatırımı hayata geçirdik. Battalgazi bizim sevdamız. Sevdamızı bölgede bir numara haline getireceğiz. Özellikle deprem bölgesinde olduğumuz için kentsel dönüşüm önceliğimiz olacak. Kentsel dönüşümde ilk temelleri attık. İnsanımızın deprem korkusu yaşamadığı, modern yapılarda oturmasını sağlayacağız. İlçemizi kentsel dönüşüm projeleriyle yenileceğiz” şeklinde konuştu.
“Başkanımızın Filistin’e desteğini taktirle takip ediyoruz”
Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’e davetlerine katıldığı için teşekkür eden Genç Birlik Vakfı Malatya İl Başkanı Muhammed Karmış da, “Başkanımız ve ekibine her zaman bizlerin yanında olduğu için teşekkür ediyorum. Başkanımızın son olarak TROY karta geçme kararı bizi çok mutlu etti. Filistin’e yönelik desteklerini büyük bir takdirle takip ediyoruz” diye konuştu. İHA
Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Uşak'ın Eşme ilçesine atanan Kaymakam Mustafa Görmüş, Vali Ergün'ü makamında ziyaret etti.
Feke Belediye Başkanı Cömert Özen, pazarda esnaf ve vatandaşlara aşure ikramında bulundu.
Denizli'nin Tavas ilçesinde kaybolan ve 5 gündür kendisinden haber alınamayan 25 yaşındaki Muhammet Çıralı'nın cansız bedeni, Aydın'ın Kuyucak ilçesinde bulundu.
Elazığ Belediyesi, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonrasında üniversite tercihi yapacak adaylara yönelik iki ayrı noktada ücretsiz tercih ve danışmanlık hizmeti sunuyor.
Karşıyaka, geçtiğimiz sezon Elazığspor formasıyla play-off şampiyonluğu yaşayan kaleci Hakan Cambazoğlu ile prensip anlaşmasına vardı.
Elazığ Hipodromu, son yıllarda üstlendiği sosyal sorumluluk projeleriyle şehre değer katıyor. Atla Terapi Merkezi, engelli bireyler için empati parkuru, tiyatro sahnesi ve piknik alanlarıyla vatandaşlara hizmet sunuyor.
Yorumlar (0)