Başiskele Belediyesi Spor Okulları’nda güreş eğitimi alan Berat Mut, Liselerarası Gençler Güreş Marmara Grup Şampiyonası’nda 3. olarak Türkiye şampiyonasına katılmaya hak kazandı.
Başiskele Belediyesi tarafından açılan spor okullarında eğitim gören yetenekli sporcular başarıdan başarıya koşmaya devam ediyor. 7-8 Aralık tarihlerinde Kartepe Hergeleci İbrahim Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen Liselerarası Gençler Güreş Marmara Grup Şampiyonası’nda Başiskele Belediyespor’un spor okullarında güreş branşında eğitim gören Berat Mut kıyasıya mücadele verdi. 92 kiloda mindere çıkan Berat Mut, rakibini mağlup ederek üçüncü oldu ve bronz madalya almaya hak kazandı. Bu sonuçla Berat Mut, 3-7 Ocak tarihlerinde Tokat’ta yapılacak olan Türkiye şampiyonasına katılım hakkı elde etti.
Türkiye Güreş Federasyonu faaliyet programında yer alan ve Ankara’da düzenlenen U-11 ve U-13 Türkiye Güreş Şampiyonası, Afyonkarahisar’ın genç güreşçileri için büyük bir başarı hikayesine sahne oldu.
Tolga Turan, Aybastı Ordulu Mustafa Pehlivan Güreşleri'nde birinci oldu. Detaylar ve başarı hikayesi burada.
Geleneksel Gökbel Yağlı Pehlivan Güreş Festivali, 27-28 Temmuz 2024 tarihinde Gökbel Yaylası’nda gerçekleştirilecek. Birçok ilkin yaşanacağı festival; Kubat Konseri, off road gösterisi ve birbirinden renkli etkinliklere sahne olacak.
916. Geleneksel Aybastı Perşembe Yaylası Ordulu Mustafa Pehlivan Yağlı Güreş ve Kültür Festivali'nin Başpehlivanı Ali Gürbüz oldu. Başpehlivanlık güreşlerinde Orhan Okulu’yu
Afyonkarahisar Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi'nden (TOHM) yetişen 5 başarılı güreşçi Avrupa Şampiyonasında elde ettikleri başarılar neticesinde Dünya Güreş Şampiyonası'nda Afyonkarahisar’ı ve Türkiye’yi temsil etmeye hak kazandı.
Alanya Belediyesi'nce düzenlenen Geleneksel Gökbel Yağlı Pehlivan Güreşleri Festival alanında yer alacak giyim, yemek, şarküteri, züccaciye, ev testili, oyuncak, takı ve meyve sebze gibi pek çok stant için başvurular başladı.
Yorumlar (0)