Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Aksu’nun Güzelyurt Mahallesi’ne modern bir kapalı pazar yeri kazandırmak için Antalya Semt Pazarcıları Odası ile protokol imzaladı. Pazarın kısa sürede tamamlanacağını söyleyen Başkan Muhittin Böcek, “Esnafımıza ve tüm hemşehrilerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Planlı, kurallı, kimlikli kent hedefiyle çalışmalarını sürdüren Antalya Büyükşehir Belediyesi
semt ve üretici pazarlarını yeni bir yapıya kavuşturmak, sebze-meyve satışını kaliteli standartlara ve gıda güvenilirliğine uygun hale getirmek için pazar yerlerinin koşullarını iyileştiriyor. Bu kapsamda Aksu Güzelyurt Mahallesi’ndeki Çalkaya Kapalı Pazar Yeri inşası için Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ile Antalya Semt Pazarcıları Odası Başkanı Metin Bucak arasında protokol imzalandı.
Protokol kapsamında mülkiyeti Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne kayıtlı, 1/1000 ölçekli imar planında pazar yeri olarak planlanan Aksu Güzelyurt Mahallesi 14980 ada 5 parsel numaralı taşınmazda modern bir pazar yeri inşa edilecek. Protokol imza töreninde konuşan Başkan Muhittin Böcek, “Aksu’nun en büyük pazarı olacak inşallah. 80 gün gibi kısa bir zamanda inşallah tamamlamayı hedefliyoruz. Aksulu hemşehrilerimize, odamıza, pazarcılarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Pazar alışverişini daha hijyenik, sağlıklı ve modern koşullarda yapılmasına imkan sağlayacak yeni pazar yerlerimizi Antalyamıza kazandırmaya devam edeceğiz” dedi.
7. Kaleiçi Old Town Festivali'nde kardeş şehir ve iş birliği protokolü imzalandı.
Kartepe'de arife günü ve 13-14 Nisan tarihleri arasında kurulacak semt pazarları belli oldu.
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Armağan İlci Pazarı ve Aydınlıkevler Mahallelerinde kurulan semt pazarlarını ziyaret ederek esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi.
Eskişehir’de vatandaşlar yaklaşan yeni yıl öncesinde semt pazarında yoğunluk oluşturdu.
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Bozkurt Mahallesi'nde devam eden Kapalı Spor Salonu ve TOKİ Semt Pazarı inşaatlarını denetleyerek, projelerin son durumu hakkında bilgi aldı.
Afyonkarahisar’da kurulan semt pazarlarında esnaflar satışlardan memnun olduğunu ifade ederken, vatandaşların son haftalarda kurutmalık ve turşuluk ürünlere yoğun talep gösterdikleri bunun yanında mevsim meyvelerinin de satışlarının hızlı olduğu belirtildi.
Yorumlar (0)