Erciyes Üniversitesi (ERÜ) tarafından farklı ülkelerden gelerek ERÜ’de öğrenim gören öğrencilerin kültürler arası etkileşimini teşvik etmek ve öğrenciler arasında kültürel alışverişi artırmak amacıyla ERÜSMÜS+ Kültür Buluşması düzenlendi.
Aydın’ın Didim ilçesinde ortaokul öğrencileri gerçekleştirilen ziyaretle jandarmayı yakından tanıma fırsatı buldu.
Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2023-2024 eğitim öğretim yılında başlatılan Muğla Öğretmen Etkileşim Günleri’nin 9’uncusu, İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay'ın katılımıyla Dalaman ilçesinde gerçekleştirildi.
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri 2. Kadın Kooperatifleri Fuarı ve Yöresel Ürünler Fuarı’nı ziyaret etti.
SUBÜ Kadın ve Aile Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından, il bünyesinde ilgili tüm birimlerin katılımıyla ‘Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesinde Kurumlar Arası İş Birliği’ temalı ‘Fikir Sofrası’ buluşmaları başlatıldı.
Kuşadası Ticaret Odası organizasyonunda gerçekleşen “Egeli Kadın Girişimciler Kuşadası’nda Buluşuyor” etkinliği kapsamında, Ege’nin farklı şehirlerinden gelen kadın girişimciler, Kuşadası’nın çarşılarını, tarihi ve turistik güzelliklerini görme fırsatı buldu.
Menteşe Belediye Başkanı Şehir Plancısı Gonca Köksal, geçtiğimiz hafta düzenlenen Halk Buluşması’nın ardından, Yeşilyurt Mahallesi Maşat mevkiinde mahalle buluşması gerçekleştirdi.
Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Volkan Nallar, düzenlediği Halk Günü toplantısında vatandaşlarla bir araya geldi.
Adıyaman'ın Samsat Kaymakamlığı öncülüğünde, Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü işbirliğinde yürütülen "Gençlerle baş başa" projesi kapsamında Kaymakam Süleyman Bakan Samsatlı gençlerle buluşuyor.
Altınordu Paşaoğlu Konağı ve Etnografya Müzesi'nde düzenlenen programda Ordu Vali Yardımcısı Turgay Engin, Ordu Kültür ve Turizm İl Müdürü Uğur Toparlak, öğrenciler ve davetliler bir araya geldi.
Konyaaltı Belediyesi, 17 Mayıs Hipertansiyon Günü’nde ilçe sakinlerinin yaşam kalitesini iyileştirmek ve halkı bilinçlendirmek adına “Halk Sağlığı Buluşmaları” başlattı.
Artvin’in Ardanuç ilçesinde bin 400 metre rakımda yılda sadece 2 ay ortaya çıkan, yağmur ve eriyen kar suları ile oluşan Usot Gölü son dönemde ziyaretçi akınına uğruyor.
Türkiye İş Bankası ve iştiraklerinden tarım odaklı teknoloji şirketi İmeceMobil, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü vesilesiyle tarımın dünyadaki ve ülkemizdeki kritik önemi, sektördeki zorluklar ve çözümlerin masaya yatırılacağı “İş’le İmece Buluşmaları” etkinlik serisini başlattı.
Efeler Belediye Başkanı Anıl Yetişkin, engelli vatandaşlarla dayanışma duygusunu pekiştirmek için anlamlı bir etkinliğe imza atacak.
Fenerbahçe Üniversitesi ve MBA Okulları tarafından düzenlenen I. Ulusal Sürdürülebilirlik Öğrenci Kongresinde üniversiteli ve liseli gençler buluştu.
Federal Film Akademisi kurucusu oyuncu, seslendirmen ve dublaj sanatçısı Kadir Özübek, Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi (İBF) öğrencileriyle bir araya geldi.
Mersin’in merkez ilçesi Toroslar Belediye Başkanı Abdurrahman Yıldız, 1 Nisan’dan sonra belediyeyi standart belediyecilik hizmetlerinin dışında yerelde demokrasiyi oluşturabilecek bir yönetimle devraldıklarını belirterek, "Yerel demokrasinin inşa edileceği, muhtarların 24 saat belediye hizmetlerinin içerisinde olacağı, fikrini söylediği bir mekanizmayı kurmak bizim temel hedefimiz" dedi.
Samsunspor’lu futbolcular ve teknik heyet minik öğrencilerle buluştu.
Karavil Grup “İnşaatın Yıldızları Bayi Buluşması” programı, Antalya Belek'te bulunan bir otelde gerçekleştirildi.
Efeler Belediye Başkanı Anıl Yetişkin, vatandaşların taleplerini hızlı bir şekilde yerine getirebilmek için düzenlediği ‘Halk Buluşması’nı sürdürdü.
Bucak’ta köy mahalle ve belde muhtarlarına 2024 yılı muhtarlar istişare semineri düzenlendi.
Efeler Belediye Başkanı Anıl Yetişkin, Efeler halkı ile bir araya gelerek, kendisine iletilen talep ve önerileri dinledi.
Tuzla Belediyesi Kariyer ve İstihdam Merkezi ile İŞKUR iş birliğinde 18 firmanın insan kaynakları departmanlarının katılım sağladığı 'Tuzla Kariyer ve İstihdam Buluşmaları’nın 40’ıncısı dün gerçekleştirildi.
1968 - 1976 yılları arası Artvin Öğretmen Okulu'ndan mezun olan öğretmenler Samsun'da buluştu.
Kültürel ve sosyal alandaki proje ile hizmetleriyle vatandaşların hayatına dokunan Konya’nın merkez Karatay İlçe Belediyesi, ilçedeki 23 emekli konağından yararlanan çınarlara yönelik bir piknik programı düzenledi. Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca da etkinliğe katılarak emeklilerle buluştu.
Yeşilyurt’ta temaslarda bulunan AK Parti Malatya Milletvekili İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak, Topsöğüt ve Dilek mahalle sakinleri ile bir araya geldi.
Akdeniz Belediye Başkanı Hoşyar Sarıyıldız, başkan yardımcıları, meclis üyeleri ile müdürlerin katılımıyla, ilçeye bağlı 65 mahallenin muhtarları ile bir araya geldi.
Göreve geldiği günden bu yana vatandaşlarla iç içe olan Efeler Belediye Başkanı Anıl Yetişkin, Efeler halkıyla bir araya gelecek.
Denizli Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü, Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Teknoloji Fakültesi ve Makine Mühendisleri Odası Denizli Şubesi işbirliğinde 20. Ekserji ve Uygulamaları Yaz Kursu kapsamında “Tekstil Sektöründe Verimlilik ve Yenilikçi Enerji Yaklaşımları” konulu panel düzenlendi.
Türkiye'de İş Dünyası dergisi, Türk ve Alman iş çevresini üçüncü kez Düsseldorf'ta buluşturdu.
Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, "Öğretmenler Odası Buluşmaları" kapsamında Diyarbakır'da düzenlenen programda meslektaşlarıyla bir araya geldi.
Muğla Uluslararası Gençlik Merkezi, Yatağan Turgut Mahallesi'nde yer alan Lagina Antik Kenti'nde gönüllü gençlerle bir araya gelerek yazar buluşması düzenledi.
İlçedeki 43 mahalle muhtarıyla kahvaltı programında bir araya gelen Esenyurt Belediye Başkanı Prof. Dr. Ahmet Özer, muhtarların talep ve önerilerini dinleyerek, “Birlikte kamusal yararı gözetecek, halkı esas alacak işler yapmalıyız. Çünkü amacımız halka hizmet. Halk olduğu için bizler varız. Bu anlayışla çalışmalıyız” dedi.
Burdur Teke Yöresi 9. Tarım, Hayvancılık, Tarım Teknolojileri ve Yem Fuarı kapılarını açtı. Bölge çiftçisinin ihtiyaçlarını karşılayacak ekipman, teknoloji, ürün ve bilginin sergilendiği fuar 5 Mayıs'a kadar ziyaretçilerini ağırlayacak.
Burdur Valisi Türker Öksüz, Muhtarların talep ve sorunlarını dinlemeye devam ediyor. Vali Türker Öksüz Köylerin ihtiyaç ve taleplerini yakından takip ediyor.
Denizli Gazeteciler Cemiyeti Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu’nu ziyaret etti. Ziyaret sırasında konuşma yapan Çavuşoğlu, “Basının özgürleştiği, kendi işlerini kendilerinin görebildiği bir sistem kurma hayalimiz var” dedi.
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Pınarbaşı ilçesinde 122 mahalle muhtarıyla istişare toplantısı gerçekleştirdi.
Söke Belediye Başkanı Dr. Mustafa İberya Arıkan yeni dönemin ilk muhtarlar buluşmasını gerçekleştirdi. Başkan Arıkan; 31 Mart yerel seçimlerinin ardından görevlerine seçilen Söke’nin mahalle muhtarlarını, Söke Belediyesi meclis salonunda ağırladı.
Dünya Ahıska Türkleri Birliği (DATÜB) Kazakistan Temsilciliği ve Kazakistan Ahıska Türk Milli Merkezi tarafından Kazakistan'ın Almatı şehrinde iftar programı düzenlendi.
Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy ve eşi Hülya Aksoy, İl Göç İdaresi Müdürlüğü’nün Ukrayna'dan çocuklarıyla birlikte misafir ettiği Kırım Tatar Türkleri için düzenlenen iftar programına katıldı.
İlim Yayma Cemiyeti Kars Şubesi, kentte öğrenim gören öğrenciler için iftar yemeği düzenledi.