Bucak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Yalçın Meçikoğlu, Bucak Adem Tolunay Fen Lisesi öğrencileriyle piknikte buluştu.
Bucak Organize Sanayi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen ve TÜBİTAK tarafından desteklenen 4006-Tübitak Bilim Fuarı düzenlenen törenle açıldı.
Bucak Mehmet Cadıl Anadolu Lisesi’nde Okul Yönetimi ve Okulun Banisi İş İnsanı Mehmet Cadıl tarafından her yıl organize edilen bahar etkinlikleri kapsamında kavurma şenliği düzenlendi.
Bucak Mehmet Cadıl Anadolu Lisesi'nde her yıl geleneksel olarak düzenlenen bahar etkinlikleri kapsamında bu yıl da kavurma şenliği düzenlendi.
Bucak Milli Eğitim Müdürü Hakan Camcıoğlu Bucak Şehit Muhittin Talha Çalışkan Anadolu İmam Hatip Lisesine ziyarette bulundu.
Bucak İlçesi Necati Topay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi okul müdürü Mehmet YILMAZ ve Enerji Verimliliği Kulübü danışman öğretmeni Nermin ULUIŞIK’ın gözetiminde bir grup öğrenci, perşembe pazarında “En ucuz enerji, tasarruf edilen enerjidir.” sloganıyla stant açarak konu ile ilgili bilgilendirme yaptılar.
Kutü'l-Amare Zaferinin 108. yıl dönümü münasebetiyle düzenlenen kutlama programı bugün saat 10.30'da Eğirdir Anadolu İmam Hatip Lisesinde gerçekleşti.
Bucak Şehit Muhittin Talha Çalışkan İmam Hatip Lisesi öğrencisi Cemaleddin Ünay, Türkiye Diyanet Vakfı tarafından düzenlenen Gençlik Bilgi yarışmasında Burdur İl Birincisi oldu.
Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında Burdur'da 'Eğlenceli Bilim Atölyesi' düzenlendi. Atölyede öğrenciler, çeşitli bilimsel deneyler yapma ve bilimsel kavramları eğlenceli bir şekilde öğrenme imkanı buldu.
BAKA Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) 'Burdur'da Üretken Bir Nesil Yetişiyor' projesi kapsamında, Uso Anadolu Lisesi'nde 25-26 Nisan 2024 tarihleri arasında heyecan verici bir bilim atölyesi gerçekleştirildi.
USO Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri, Türk Polis Teşkilatı'nın 179. kuruluş yıldönümü dolayısıyla Burdur İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik'i ziyaret ettiler.
Tenzile Erdoğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi robot takımı, 7748 Techtolia Robotics, Türkiye birinciliklerinin yanı sıra ABD'nin New York'taki Hudson Valley Regional yarışmasına katılarak en saygın ödül olan "Impact Award" ödülünü kazandı.
Çıldır İmam Hatip Lisesi Ramazan boyunca gerçekleştirdikleri etkinlikleri düzenledikleri programla taçlandırdı.
Adem Tolunay Fen Lisesi öğrenciler, oryantiring yarışması Grup şampiyonasında 4. oldular. Alınan bu başarı ile Adem Tolunay Fen Lisesi öğrencileri, Bucak'ın göğsünü kabarttılar.
Bucak Adem Tolunay Fen Lisesi öğrencileri, Ramazan ayı dolayısıyla ihtiyaç sahibi vatandaşlara gıda kolisi yardımında bulundu. Öğrencilerin yardımseverlik davranışı ilçede takdirle karşılandı.
Yozgat’ta Nida Tüfekçi Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri, sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde köy köy gezerek vatan uğruna şehit düşen askerlerin kabirlerini ziyaret ediyor, çevre temizliğini yapıyor, bayraklarını ve mezar taşlarının yazılarını yeniliyor.
Burdur'un Bucak ilçesinde Şehit Muhittin Talha Çalışkan Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri iftar programında bir araya geldiler.
Kütahya’nın Gediz ilçesinde eğitim öğretim faaliyetlerine devam eden Fen Lisesinde “Ah Nerede O Eski Ramazanlar” dedirtmeyen etkinlikleri ile eski Ramazan aylarının değerlerini yaşatıyor.
Gençlik ve Spor Bakanlığı Okul Sporları Daire Başkanlığı 2023-2024 yılı faaliyet takviminde yer alan ve Ordu Gençlik Ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde düzenlenen Okul Sporları Gençler A(Erkek-Kız) Bilek Güreşi Türkiye Birinciliği Müsabakaları Altınordu Atatürk Spor Salonunda başarıyla tamamlandı.
Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürü Halil İbrahim Topçu, Bucak Mehmet Cadıl Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi.
Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürü Halil İbrahim Topçu, Bucak Adem Tolunay Fen Lisesinde öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi.
Bucak Akdeniz Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi öğrencisi Saniye Ceylin İnal, "Çanakkale Ruhu" temalı resim yarışmasında 2. olarak kazandığı 1000 TL ödülü Filistin'de zulüm gören Müslümanlara bağışladı.
Karamanlı Hakan Sevim Fen Lisesi öğrencileri, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü etkinlikleri kapsamında şehit ailelerine mektup yazdı.
Bucak Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen 12 Mart İstiklal Marşı'nın kabulü programında kompozisyon ve şiir yarışmaları, ödül töreni ve "İstiklal Ateşi" adlı oratoryo gösterisi gerçekleşti.
Mahmut Çalık Anadolu Lisesi öğrencileri, ‘Dijital Koçluk Modeli’ çalışmaları kapsamında kurslara ve öğrenci grup çalışmalarına katılmak için Almanya ve Hollanda’ya gidecek.
İzmir’de açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, İzmir’e gastronomi lisesi kurmak için adım atıldığını söyledi.
Burdur Bucak Oğuzhan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Alanı öğrencilerinin hazırladığı 'Göçmen Penguenler' adlı çocuk tiyatrosu Bucak Kültür Merkezi'nde ücretsiz olarak sahnelendi.
Okul Sporları Federasyonu'nun 25 Şubat 2024 tarihinde Bucak'ta düzenlediği Liselerarası Oryantiring Burdur Şampiyonasında Adem Tolunay Fen Lisesi Genç Kız B Takımı Burdur Şampiyonu oldu.
Burdur Karamanlı İlçe Emniyet Amirliği Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği, Hakan Sevim Fen Lisesi'nde öğrencilere trafik kuralları ve trafik güvenliği hakkında eğitim verdi.
Restorasyon sonrası Süryani Cemaati ile sohbet eden Vali Varol, Adıyaman'da hoşgörünün hakim olduğunu ve tüm vatandaşların kendi kültürlerini özgürce yaşayabilmelerine önem verdiklerini vurguladı.
Burdur Lisesi Çizgili Düşler Karikatür ve Mizah Topluluğu'nun hazırladığı Teneffüs mizah dergisinin üçüncü sayısı okuyucularla buluştu. Dergide, Cumhuriyetimizin 100. Yılı coşkusunu ve 6 Şubat depremini anlatan karikatürlerin yanı sıra, eğlenceli ve keyifli birçok karikatür yer alıyor.
Oğuzhan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Çocuk Gelişimi Eğitimi Bölümü tarafından organize edilen "Göçmen Penguenler" adlı çocuk tiyatrosu 22-23 Şubat 2024 tarihlerinde Bucak Kültür Merkezi'nde ücretsiz olarak sahnelenecek.
Milli Eğitim Bakanlığınca yürütülen 'Okulumda Sağlıklı Besleniyorum' programı çerçevesinde öğrencileri geleneksel tatlarla buluşturmak amacıyla yöresel yiyecekler tatma ve tanıtma etkinliği düzenlendi.
USO Anadolu Lisesi genç kızlar futsal takımı, katıldığı tüm maçları kazanarak Burdur genç kızlar futsal il birincisi oldu. Şampiyonluğu, final maçında Mehmet Uzal Sosyal Bilimler Lisesi'ni 2-0 yenerek elde etti.
Pençe Kilit Harekatı’nda şehit olan 9 asker için hatim yapan Erciyes Anadolu İmam-Hatip Lisesi öğrencileri, hatim duasının ardından şehitler için dua etti.
Yalova İl Emniyet Müdürü Salih Gözüm, Altınova Anadolu Lisesi’nde öğrencilerle bir araya geldi.
Cumhuriyet Anadolu Lisesi hem kültür sanat hem de spor alanında elde ettiği birinciliklerle adından çokça söz ettiriyor.
Konya’nın merkez Selçuklu İlçe Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılacak olan Güzel Sanatlar Lisesinin yapımı devam ediyor.
Amasya’nın Gümüşhacıköy ilçesinde bir okulun sınıfları öğrenci, veli ve okul çalışanlarının işbirliğiyle boyandı. Duvarları uzun yıllardır boyanamayan sınıflarının yeni rengini seçen öğrenciler ailelerinin desteğiyle para topladı. ‘Boyası sizden, boyaması bizden’ sloganıyla fırçaları eline alan öğretmen ve okul çalışanları boyadıkları sınıfları yeniledi.
İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci, Afyonkarahisar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 12. sınıf öğrencileriyle bir araya gelerek; “Başarının altın anahtarı planlı ve çok çalışmaktan geçiyor” dedi.
Eskişehir Atatürk Lisesi öğretmen ve öğrencileri hazırladığı programla, ‘Dünya Roman Kahramanları’ günü için sergi düzenlediler. Sergide, 17 ‘Dünya Roman Kahramanları’ sergilendi. Davetliler ve öğrenci velileri sergiyi beğendiler.