Avrupa Bilek Güreşi Şampiyonası'nda Kozan Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü sporcusu Deniz Can Uçar, 70 kilogram kategorisinde bronz madalya kazandı.
Düzce'de düzenlenen Okul Sporları Gençler-A Erkekler ve Kadınlar Türkiye Ferdi Boks Şampiyonası'na katılan Aydın’ın demir yumrukları, şampiyonadan 4 madalya ile döndü.
Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü'nün Konya'da düzenlediği Yurtlar arası Spor Oyunları Yüzme Türkiye birinciliği müsabakalarında Manisa’nın Yunusemre ilçesindeki Muradiye Kız Öğrenci Yurdu'ndan Nil Yardımlı, unutulmaz bir performans sergileyerek dört farklı kategoride altın madalya kazandı.
Bilecikli sporcu Buğlem Heybetloğlu judo şampiyonasında bronz madalyanın sahibi oldu.
Okullar Arası Küçükler Serbest Güreş Türkiye Şampiyonası’nda Türkiye şampiyonu olan güreşçi 13 yaşındaki Kaan Buğra Yüksel ve madalyalar kazanan arkadaşları Berat Öztürk ile Emirhan Kadir Şehri, döndükleri memleketleri Amasya’nın Taşova ilçesinde araçlarla şehir turu attı.
Gaziosmanpaşa Belediyesi Spor Kulübü, Bakırköy Ahmet Cömert Spor Salonu’nda gerçekleştirilen İstanbul Ümit, Genç ve U21 Karate Şampiyonası’nda sporcular, turnuvadan 3 altın, 4 gümüş ve 5 bronz madalya ile döndü.
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Edirne’de düzenlenen Okul Sporları Grekoromen Güreş 11-12 Yaş Küçükler Türkiye Birinciliği’nde Manisa’yı temsil eden sporcular büyük bir başarıya imza attı.
Edirne'de su korkusunu yenmek için başladığı yüzme sporunda büyük başarılara imza atan 15 yaşındaki Beyza Işık, Bulgaristan'ın Burgaz kentinde düzenlenen yarışmadan altın madalya ile döndü.
Bucak Belediyesi Oğuzhan Doğa Sporları Kulübü sporcuları, Türkiye Oryantiring Şampiyonası'nda 4 madalya, 1 kupa ve 1 özel ödül kazanarak büyük bir başarı elde etti.
Antalya'da düzenlenen Dünya Yürüyüş Şampiyonası kadınlar 20 kilometrede Perulu atlet Kimberly Garcia Leon, 1.27.12'lik derecesiyle altın madalyaya uzanırken, erkekler 20 kilometrede İsveçli Perseus Karlström, 1.18.49'la altın madalya kazandı.
Sivas Olimpik Yüzme Havuzunda yapılan Para Yüzme ve Deaf Yüzme Bölge Şampiyonaları 2. Vize Müsabakalarında Kayserili sporcu Cemre Ateş, 6 farklı kategoride altın madalyanın sahibi oldu.
Seydikemer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün düzenlediği Akıl ve Zeka Oyunları Şampiyonası, öğrencilerin başarılı sonuçları ile sona erdi.
Kars’ta 141 sporcunun katımlıyla atletizm yarışmaları yapıldı.
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü sporcuları, farklı branşlarda elde ettiği başarılarla kentin madalya ve kupa sayısını artırmaya devam ediyor.
Bölgesel Bisiklet Yol Yarışı, 11 ilden 72 sporcunun katılımıyla Yunusemre Belediyesinin ev sahipliğinde yapıldı.
Uşak'ta düzenlenen Okul Sporları Taekwondo Liseler Yarı Final elemelerinde Bilecikli sporcular Nisa Nur Özen ve Nisa Nur Bırni, gümüş madalya kazanarak Çorum'da yapılacak Taekwondo Lise Final Müsabakalarına katılmaya hak kazandı.
Bucak Yağlı ve Minder Güreş Kulübü sporcuları, Bucak'ın göğsünü kabarttı. Burdur'da düzenlenen Yıldızlar/Gençler Kız-Erkek Kulüpler Güreş İl Birinciliği'nde 6 birincilik, 3 ikincilik ve 4 üçüncülük elde ederek büyük bir başarı kazandı.
Muğla’nın Seydikemer ilçesinde lise öğrencileri, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Atletizm Pisti’nde düzenlenen Okullararası Atletizm Müsabakaları Gençler Kategorisi’nde madalya kazandı.
Büyükçekmece Belediyesi tarafından ulusal ve uluslararası alanda ilçeyi başarıyla temsil eden, ilçeye maddi ve manevi desteklerle katkıda bulunan, eğitim, sağlık ve ibadethane gibi tesisler yaptıran kişi ve kuruluşlara madalya ve berat verildi.
Nevşehir’de düzenlenen 2023-2024 Yılı Okul Sporları Halter Gençler A-B Kız Türkiye birinciliği müsabakalarında sporcularımız 4 madalya kazandı.
Pamukkale Belediyesporlu pehlivanlar geçen yıl aldıkları madalyalarla dikkat çekmesiyle 2024 yılına da madalyalarla başladı. Yeni sezonun ilk yağlı güreş müsabakalarına katılan Pamukkaleli pehlivanlar kente 11 madalya ile döndü.
Samsun’da düzenlenen “Bilek Güreşi Türkiye Şampiyonasına” Sivas’ı temsilen katılan Gülçin Savun, kilosuna Türkiye ikincisi oldu.
Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde Bilek Güreşi Türkiye ve dünya derecesi alan sporcular, yeni madalyalar için çalışmalarını sürdürüyor.
Kemer Belediyesi Kick Boks takımı, Denizli’de düzenlenen 6. İller Arası Kick Boks Ligi 1. Etap müsabakalarından 5 madalya ile döndü.
Okul Sporları Gençler Türkiye Şampiyonası Yarı Final Müsabakaları'nda Aydın'ı temsil eden Elifnaz Köseoğlu +68 kilogramda birinci, İrem Yıldırım ise 44 kilogramda üçüncü olarak Çorum'da düzenlenecek olan Türkiye Şampiyonası'na katılmaya hak kazandı.
Kocaaliler Ortaokulu Atletizm Takımı, Burdur'da düzenlenen atletizm müsabakalarında 5 madalya ve 1 takım üçüncülüğü elde etti. Başarılı öğrenciler, Kocaaliler Belediye Başkanı Selahattin Gökçe tarafından tebrik edildi.
Uluşehir Bursa Camileri Spor Kulübü, Antalya’daki 11. Uluslararası Türkiye Açık Taekwondo Turnuvasında büyük başarı elde etti. Kulübün sporcuları toplamda 1 altın, 1 gümüş ve 9 bronz madalya kazanarak Bursa'ya döndü.
Niğdeli milli sporcu Ebru Tuncer, 14-16 Şubat 2024 tarihleri arasında Erzurum'da düzenlenen Kayak (Biathlon) Türkiye Şampiyonası'nda 2 altın madalya kazanarak başarıya imza attı. Şimdi ise Türkiye'yi ve Niğde'yi Estonya'da temsil etmek için hazırlanıyor.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi öğrencisi Ali Bönceoğlu, İran'da düzenlenen Dünya Kupası Pehlivani Güreşinde 100 kiloda altın madalya kazandı.
Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yapılan Okullar Arası Yıldız Kızlar Voleybol Müsabakaları, büyük bir finalle sona erdi.
Muratpaşa Belediyesi Salon Dansları Topluluğu, 2. Etap Marmaris Dans Sporu Yarışması’ndan 15 madalyayla Antalya’ya döndü.
Burhaniye ilçesinde, Gençlik Spor ve İlçe Müdürlüğü bünyesinde, iki yıldır antrenör Esin Korkmaz eşliğinde çalışmalarını sürdüren karateciler, katıldıkları il müsabakalarında büyük başarı elde etti.
Oryantiring Türkiye Şampiyonası ikinci kademe yarışmalarında Düzceli sporcuları 4 madalya kazandı.
SUBÜ Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü, “Yılın En İyi Üniversite Ekip Yarışması” kategorisinde gümüş madalya kazandı.
Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Söğüt Meslek Yüksekokulu Aşçılık Programı öğrencileri altın madalya ile döndü.
Burdur'da düzenlenen kros müsabakalarında Oğuzhan Ortaokulu öğrencileri başarılı oldu. İşte detaylar...
Kayserili sporcu Yusuf Açık, Portekiz’de düzenlenen Kick Boks Büyükler Dünya Şampiyonasında altın madalyanın sahibi oldu.
Yozgat’ta başlayan Süper Lig Serbest Güreş Müsabakaları’nı takip eden Türkiye Güreş Federasyonu Başkan Vekili Kerim Salman, 2024 Paris Olimpiyat Oyunları hazırlıklarını sürdürdüklerini belirterek, “Ülkemizin ve bayrağımızın şanına yakışır mücadelemizle olimpiyat madalyaları kazanacağız” dedi.
Alanya Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencileri, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesinin düzenlediği II. Akademisyen Şeflerin Lezzetleri Yarışması’nda altın madalyanın sahibi oldu.
AK Parti Burdur Milletvekili Adem Korkmaz, Kazakistan'da gerçekleşen Türk Devletleri Teşkilatı 2. Üniversite Oyunları'nda güreş branşında altın madalya kazanan Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi öğrencileri Cüneyt Budak ve Ramazan Sarı'yı tebrik etti.
Ankara’da düzenlenen Büyükler, Gençler ve Ümitler Judo Türkiye Şampiyonasında Van’ı temsil eden sporcular 10 madalya birden aldı.