Kırşehir'de 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri'nde köyünde muhtar adayı olan, seçimi kaybettikten sonra kendisine oy vermeyen baldız ve bacanağına yazdığı şiirle gündem olan Çoban Aydın Battal dolandırıldı.
Sarıyer’de dün akşam saatlerinde geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybeden muhtar Fulya Türen Bayram bugün cenaze töreni düzenlendi. Kılınan cenaze namazının ardından kadın muhtarın sevenleri gözyaşlarına boğuldu.
Konyaaltı Belediyesi, ilçedeki hayvan yetiştiricilerine ücretsiz ilaçlama hizmeti sunarak hayvan refahına katkıda bulunuyor. Detaylar haberimizde...
Orhaneli’de yeni seçilen mahalle muhtarları ile görevine devam eden meslektaşları tanışma toplantısında bir araya geldi.
Arnavutköy Sazlıbosna'da defineciler tarafından tahrip edilen şehit mezarına mahalleli sahip çıktı. Mahalle muhtarı ve çevre sakinleri çukurları kapatarak şehitlik etrafında temizlik yaptı. Muhtar Oktay Teke, "Sazlıbosna’da define yok şehit var, rahat bırakın” dedi.
Bursa'da köyündeki evleri, cami ve okulu boyayarak seçim kazanan muhtar şimdi de 38 koyun, 3 dana, 2 ton buğday ve pirinçten 55 kazan pilav pişirip köy halkına dağıttı.
İliç Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği 2024 yılı Birlik Meclisi Olağan toplantısı ve muhtarlar toplantısı Kaymakam Meriç Dinçer başkanlığında gerçekleştirildi.
Denizli’nin Çivril ilçesinde iki ay önce muhtar seçilen Ömür Kahraman mezarlıkta kalp krizi geçirdi. Muhtar Kahraman kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.
Burdur'un Bucak ilçesi Dağarcık Köyü muhtarı Mehmet Dalgar'ın annesi hayatını kaybetti. Detaylar haberimizde...
Burdur'un Çeltikçi ilçesinde tüm yurtta olduğu gibi 19 Mayıs Atatürk Anma ve Gençlik spor Bayramı Coşkusu yaşandı.
Sinop'un Türkeli Muhtarlar Derneği Olağan Genel Kurulu’nda tek listeyle seçime giren Bahattin Yıldız, derneğin yeni başkanı oldu.
Vatandaşların devletle ilk temas noktası olan muhtarların görüşlerine büyük önem veren ve onları uç beyleri olarak adlandıran Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, tüm ilçelerde muhtarla yapacağı toplantıların ilkini İnegöl’de gerçekleştirdi.
Nazilli'nin 230 seçmeni bulunan kırsal Toygar Mahallesi'nde 31 yıl imamlık görevini yürüten 54 yaşındaki Mehmet Öztürk, emekli olmasının ardından yerel seçimlere muhtar adayı olarak girdi. Dedesinin izinden gittiğini söyleyen imam Öztürk, mevcut muhtara karşı seçimleri kazanarak şimdi de muhtar oldu.
Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu, Edremit ilçesinde muhtarlar ile bir araya geldi. Balıkesir Valisi Ustaoğlu “Bizi önümüzdeki dönemde bekleyen en önemli risklerden birisi de orman yangınları” diyerek muhtarları bu konuda daha duyarlı olmaya çağırdı.
Orhaneli Muhtarlar Derneği Başkanlık seçiminde yeni başkan Serkan Can oldu.
Mersin’in merkez ilçesi Toroslar Belediye Başkanı Abdurrahman Yıldız, 1 Nisan’dan sonra belediyeyi standart belediyecilik hizmetlerinin dışında yerelde demokrasiyi oluşturabilecek bir yönetimle devraldıklarını belirterek, "Yerel demokrasinin inşa edileceği, muhtarların 24 saat belediye hizmetlerinin içerisinde olacağı, fikrini söylediği bir mekanizmayı kurmak bizim temel hedefimiz" dedi.
Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Anneler Günü vesilesiyle kadın muhtarlarla buluştu.
Özel Amasya Kolmed Hastanesi yetkilileri, il merkezindeki muhtarlara yönelik bilgilendirme toplantısı düzenledi.
Çeltikçi ilçesi ve köy muhtarları, Bucak Ziraat Odası Başkanı Bilal Özel'i ziyaret ederek bölgenin tarımsal kalkınması için istişarelerde bulundular.
Manisa’nın Salihli İlçe Kaymakamı Mehmet Kamil Sağlam, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri sonrasında yeni seçilen ve göreve devam eden mahalle muhtarları ile bir araya gelerek tanışma ve bilgilendirme toplantısı düzenledi.
İlkadım Belediye Başkanı İhsan Kurnaz, 31 Mart yerel seçimleri sonrası ilk muhtarlar toplantısını gerçekleştirdi.
Bucak’ta köy mahalle ve belde muhtarlarına 2024 yılı muhtarlar istişare semineri düzenlendi.
Bucak'ta bir muhtarın dikkati, yaşlı bir adamın dolandırılmasını önledi. Dolandırıcılar kendilerini polis olarak tanıtarak yaşlı adamdan altın istediler. Detaylar haberimizde...
Her hafta salı günü muhtarlar ile bir araya gelen Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu, mahallelerin ihtiyaçlarını dinlemeye devam ediyor.
Akdeniz Belediye Başkanı Hoşyar Sarıyıldız, başkan yardımcıları, meclis üyeleri ile müdürlerin katılımıyla, ilçeye bağlı 65 mahallenin muhtarları ile bir araya geldi.
Afyonkarahisar’da bir köy düğününde muhtar olduğu iddia edilen kişinin yanındaki şahıslarla birlikte tabancalarla havaya ateş ettiği anlar saniye saniye kameralara yansıdı. Sosyal medyada büyük tepki gören görüntüler üzerine jandarma harekete geçti.
Geçtiğimiz ay Mart ayında gerçekleştirilen yerel seçimler sonrası göreve başlayan muhtarlar, Fethiye Kaymakamlığı ve Fethiye İlçe Nüfus Müdürlüğü tarafından verilen eğitimle desteklendi.
Kütahya'da Saray Mahallesinin yeni muhtarlık hizmet binasını hizmete sunuldu.
İlçedeki 43 mahalle muhtarıyla kahvaltı programında bir araya gelen Esenyurt Belediye Başkanı Prof. Dr. Ahmet Özer, muhtarların talep ve önerilerini dinleyerek, “Birlikte kamusal yararı gözetecek, halkı esas alacak işler yapmalıyız. Çünkü amacımız halka hizmet. Halk olduğu için bizler varız. Bu anlayışla çalışmalıyız” dedi.
Akçakoca Orman İşletme sorumluluk alanında bulunan köy ve mahalle muhtarlarına İşletme Müdürü Levent Kartal başkanlığında bilgilendirme toplantısı yapıldı.
Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap Kongre ve Kültür Merkezi’nde Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu başkanlığında düzenlendi.
Antalya İli Korkuteli ilçesi Aşağıpazar Mh Muhtarı Tekin Korucu, Finikeli hayırsever ile kurduğu bağlantı sonucunda, Muhtarlık önünde ihtiyaç sahibi ailelere sebze yardımında bulundu.
Gümüşhane’nin Şiran ilçesinde seçimi kazanan mahalle muhtarının 6 aylık ikamet şartı 2 gün eksik olunca Yüksek Seçim Kurulu (YSK) itiraz üzerine mazbatayı en çok ikinci oy alan adaya verdi.
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, 35 Mahalle Muhtarı ve Merkeze bağlı köy muhtarlarıyla kahvaltıda bir araya geldi. Kahvaltıda Ercengiz, yeni dönemde muhtarlarla daha da yakın çalışacaklarını söyledi.
Burdur Valisi Türker Öksüz, Muhtarların talep ve sorunlarını dinlemeye devam ediyor. Vali Türker Öksüz Köylerin ihtiyaç ve taleplerini yakından takip ediyor.
Burdur Bucak Oğuzhan Mahallesi'nde bulunan Oğuzhan Camii'nde tadilat çalışmaları başladı. Tadilat çalışmaları, mahalle muhtarı Hilmi Uysal'ın girişimleri ile gerçekleştiriliyor.
AK Parti Burdur Milletvekilleri Mustafa Oğuz ve Adem Korkmaz, Bucak Belediyesi'nde çalışan ve aynı zamanda üç dönemdir Alaattin Mahallesi Muhtarlığı yapan İsmail Tuncer'a yönelik sosyal medyada dolaşan bir video hakkında açıklama yaptılar.
Bucak Mahalle Muhtarları, Başkan Hülya Gümüş'ü ziyaret ederek ilçenin güncel durumu ve ihtiyaçları hakkında bilgi verdi. Gümüş, muhtarların taleplerini dinleyerek gerekli çalışmaları yapacağını belirtti.
Burdur Belediye Başkanı Hülya Gümüş, kendisini tebrik ziyaretine gelen Bucaklı muhtarları makamında konuk etti.
Melikgazi Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Palancıoğlu; yeni muhtarlar ve yeniden seçilen muhtarlarla bir araya gelerek istişare ve değerlendirme toplantısı yaptı.
Burdur İl Özel İdaresi Yazı İşleri Müdürü Cemal Acar, 5 dönemdir Uğurlu Muhtarı olarak görev yapan İbrahim Mutlucan'ın muhtarlık görevini bırakmasının ardından duygularını paylaştı.