Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından bu yıl 35'incisi düzenlenen "Kredi ve Yurtlar Spor Oyunları" Basketbol Türkiye Şampiyonasında, GSB Muğla Yurtları Erkek Takımı Türkiye Şampiyonu oldu.
Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü (KYGM) tarafından bu yıl Samsun’da 36'ncısı düzenlenen Türkiye Futbol Şampiyonası sona erdi.
Erzincan'ın Üzümlü ilçesinde yaşayan Ahıska Türklerinden başarılı güreşçi Elvira Kamaloğlu, Azerbaycan’ın Bakü şehrinde yapılan U23 Avrupa Şampiyonası’nda gümüş madalya kazandı.
Kriket Okul Sporları Gençler Türkiye Şampiyonası Denizli’nin ev sahipliğinde yapılacak. Dört ayrı sahada oynanacak şampiyonaya, Türkiye genelinden 81 takım toplamda bin 215 sporcunun katılması bekleniyor.
Bozüyüklü sporcular İklim Metin ve Ayşe Nazlı Aşut, Okul Sporları Taekwondo Yıldız Kızlar Şampiyonası'nda kategorilerinde Türkiye 3'üncüsü oldu.
Avrupa Gençler Motokros Şampiyonası, BMU Doğu Avrupa Motokros Şampiyonası ve Türkiye KAYO Motokros Şampiyonası, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında 17-19 Mayıs tarihleri arasında Afyonkarahisar'da düzenlenecek.
Düzce'de düzenlenen Okul Sporları Gençler-A Erkekler ve Kadınlar Türkiye Ferdi Boks Şampiyonası'na katılan Aydın’ın demir yumrukları, şampiyonadan 4 madalya ile döndü.
27-28 Nisan tarihlerinde 13 yaş altı Badminton turnuvasında Antalya il birincisi ve ikincisi olarak yarışı tamamlayan Melis Bulut ve Elif Çetinkaya Türkiye Şampiyonasına katılmayı hak kazandı.
Manisa'nın Sarıgöl ilçesinde ortaokullar arası düzenlenen Mangala Şampiyonası büyük bir çekişmeyle devam ediyor.
Badminton Okul Sporları Küçükler Grup Şampiyonası, 03-05 Mayıs 2024 tarihleri arasında Denizli’nin ev sahipliğinde yapılacak.
Edirne’de düzenlenen Okullar Arası Küçükler Serbest Güreş Türkiye Şampiyonası’nda Fethiye Ortaokulu öğrencisi İsmail Alp Yetgin 80 kilogramda Türkiye Şampiyonu oldu.
Bucak Belediyesi Oğuzhan Doğa Sporları Kulübü sporcuları, Türkiye Oryantiring Şampiyonası'nda 4 madalya, 1 kupa ve 1 özel ödül kazanarak büyük bir başarı elde etti.
Antalya'da düzenlenen Dünya Yürüyüş Şampiyonası kadınlar 20 kilometrede Perulu atlet Kimberly Garcia Leon, 1.27.12'lik derecesiyle altın madalyaya uzanırken, erkekler 20 kilometrede İsveçli Perseus Karlström, 1.18.49'la altın madalya kazandı.
Sivas’ın ev sahipliğinde düzenlenen U15 Kadınlar Güreş Türkiye Şampiyonası, 196 sporcunun katılımıyla başladı.
Antalya'da yarın yapılacak Dünya Yürüyüş Şampiyonası'nın basın toplantısı gerçekleştirildi.
Bucaklı sporcular, Gençler Kuraş Türkiye Şampiyonası'nda elde ettikleri başarılarla bir kez daha gururlandırdı. Bucak Belediye Başkanı Hülya Gümüş, Bucaklı sporculara destek sözü verdi.
Türkiye Oryantiring Şampiyonası 19-21 Nisan tarihleri arasında Çorum'da yapılacak. Çorum Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşecek şampiyonada 104 kulüpten bin 250 sporcu yarışacak.
Bilecik’te yapımı tamamlanan Endurobil 365 Ekstrem Park artık şampiyonaya hazır.
Bucaklı gençlerinde bulunduğu Burdur Belediyespor Kulübü sporcuları, 05-07 Nisan 2024 tarihlerinde Aksaray'da düzenlenen Gençler Kuraş Türkiye Şampiyonası'nda büyük bir başarıya imza attı.
Adem Tolunay Fen Lisesi öğrenciler, oryantiring yarışması Grup şampiyonasında 4. oldular. Alınan bu başarı ile Adem Tolunay Fen Lisesi öğrencileri, Bucak'ın göğsünü kabarttılar.
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi sporcuları, Karaman’da düzenlenen Ümitler Kuraş Türkiye Şampiyonasında derece elde etti.
Erzurumlu özel sporcu Sümeyye Uruk, Jimnastik şampiyonasında dünya ikincisi olarak büyük bir başarıya imza attı.
Alp Disiplini Türkiye Şampiyonası’nda Düzceli sporcu Elif Doğa Bektaş üçüncü oldu.
Gaziantep Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi öğrencilerinden oluşan hokey kadın ve erkek takımları, Türkiye Üniversiteler Arası Hokey Şampiyonasında birinci oldu.
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Cumhurbaşkanlığı himayelerinde 8, 9 ve 10 Mart’ta Türkiye’de ilk kez gerçekleşecek olan Dünya Kar Motosikleti Şampiyonası ve Erciyes KışFest’e tüm Kayserilileri davet etti.
İspanya’nın Granada şehrinde 16 Şubat 2024 tarihinde yapılan Büyük Erkekler Havalı Silahlar Dünya Şampiyonası’nda üçüncü olan Buğra Selimzade, olimpiyatlarda bu başarıyı daha yukarı taşımak için çalışmalarını sürdürüyor.
Manisa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Güreş takımı, Afyonkarahisar'da düzenlenen Bilal Tabur U17 Grekoromen Güreş Türkiye Şampiyonası'nda 3 gümüş ve 3 bronz madalya kazandı.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Spor Bilimleri Fakültesi öğrencisi Fatma Gül Çevik, Bulgaristan'da düzenlenen Avrupa Halter Şampiyonası'nda elde ettiği iki bronz madalya ile Avrupa üçüncüsü oldu.
Poomsae ve Kyorugi kategorilerinde birçok madalya kazanan sporcular, 2024'te düzenlenecek olan Üniversitelerarası Avrupa Taekwondo Şampiyonası'na da katılacak.
Kütahyalı judocular Ahmet Erdem Ay ve Cemal Gündüz, Konya'da yapılan Ümitler Türkiye Judo Şampiyonası'nda gösterdikleri performansla Antalya'da düzenlenecek olan Ümitler Avrupa Judo Kupası'na gitmeye hak kazandı.
Anadolu Üniversitesi Kick Boks Takımı, Mersin'de düzenlenen Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Kick Boks Türkiye Şampiyonası'nda 1 altın, 1 gümüş ve 1 bronz madalya kazanarak büyük bir başarı elde etti. Takım ayrıca genel klasmanda da üçüncülük kupası kazandı.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Spor Bilimleri Fakültesi öğrencisi Fatmagül Çevik, Ankara'da yapılan Büyükler Türkiye Halter Şampiyonası'nda toplamda 225 kg kaldırarak Türkiye Şampiyonu oldu.
Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, Gençler Judo Türkiye Şampiyonası'nda Bucak Mehmet CADIL Anadolu Lisesi öğrencisi Bedia Su Bolat'ın gösterdiği üstün performansla Türkiye genelinde ikinci olarak büyük bir başarı elde ettiğini duyurdu.
Afyonkarahisar Çok Amaçlı Spor Salonunda düzenlenen Gençler Ferdi Boks İl Seçmeleri tamamlandı.
23-24 Şubat 2024 tarihlerinde Burdur'da gerçekleştirilecek olan Ulusal Matematik Şampiyonası'na başvurular başladı. Sınavın 1.aşaması Gökyüzü Özel Bucak Koleji'nde yüz yüze olarak düzenlenecek.
Sarıgöllü iki güreşçi 13-17 Ocak tarihlerinde Zonguldak'ta yapılacak olan Okul Sporları Güreş Türkiye Şampiyonasında Manisa'yı temsil edecek.
Düzce Üniversitesi öğrencisi Mehmet Demirci, Avrupa Wushu Şampiyonası’nda birinci oldu.
12-14 Aralık 2023 tarihlerinde Ankara’da yapılan Para Yüzme ve Deaf Yüzme (İşitme Engelliler) Bireysel Milli Takım Seçmeleri Müsabakalarında Kayseri Spor A.Ş. Spor Kulübü yüzücüsü Cemre Ateş iki gümüş madalya kazanırken, Engelli Yüzme Avrupa Açık Şampiyonası’na katılma hakkı elde etti.
Eczacıbaşı Dynavit, Çin’in Hangzhou kentinde gerçekleştirilen FIVB Dünya Kulüpler Şampiyonası ilk maçında Gerdau Minas’ı 3-0 mağlup etti.
Eskişehirli sporcular, Okul Sporları Judo Gençler Grup müsabakalarında bir 3’üncülük, iki 5’incilik derecesi elde etti.
Romanya Bükreş’te 07-10 Aralık 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilen Ümitler (U-21) Taekwondo Avrupa Şampiyonası’nda Muğla Büyükşehir Belediyesi Taekwondo Antrenörü Naz Göktaş tek kadın milli takım baş antrenörü olarak görev yaptı.