6 Temmuz Cumartesi günü Bağsaray Köyü'nde Ünlü Sanatçılar Uğur Önür ve Nurcan Altınok'un sahne alacağı "Bağsaray Kültür, Sanat ve Sebze Şenliği"ne bekleniyorsunuz!
Forbes'un araştırmasına göre Türkiye'nin en çok konser geliri elde eden sanatçısı Tarkan! Tarkan'ın kazandığı astronomik rakam ve diğer 9 sanatçının gelirleri için tıklayın!
Bağsaray Köyü'nde 6 Temmuz'da düzenlenecek "Bağsaray Kültür, Sanat ve Sebze Şenliği"ne Uğur Önür ve Nurcan Altınok sahne alacak. Eğlence ve lezzet dolu bu etkinliğe tüm vatandaşlar davetlidir!
Bucak Esnaf ve Sanatkarlar Odası, 31 Aralık 2024 tarihine kadar İş Bankası ticari kredi kartları ile Odaya yapılacak 1.000 TL ve üzeri ödemelerde işlem anında %30 indirim sunuyor.
Bucak AK Parti İlçe Teşkilatı ve ÇES Sanat Evi, unutulmaz bir sanat atölyesinde bir araya geldi. Detaylar burada...
Bucak Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Yılmaz, Konak mahallesindeki nitelikli tarlanın arsa olarak odaya kazandırıldığını duyurdu.
Burdur'un Bucak ilçesinde Hayat Boyu Öğrenme Haftası kapsamında Halk Eğitim Merkezi tarafından düzenlenecek olan El Sanatları ve Giyim Sergisinin açılışı yapıldı.
Burdur'un Bucak ilçesinde Hayat Boyu Öğrenme Haftası kapsamında Halk Eğitim Merkezi tarafından düzenlenecek. Detaylar burada...
Aliağa Belediyesi Sanatevi’nin (ASEV) 2023-2024 eğitim dönemi, dans ve müzik gecesi ile final yaptı.
Fırat Üniversitesi’nde hayata geçirilen ‘Herkes Resim Yapabilir’ etkinliğinde bir çok teknikle soyut ve realist resimler yapılıp, sergilendi. Özellikle pastel boyanın kullanılarak ütü tekniğinin uygulandığı resimler beğeni topladı.
Bursa Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Kültür AŞ’de yeni yönetim ilk toplantısını gerçekleştirerek yenilikçi projelerle yeni hedeflerini belirledi.
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı yurtlarda kalan öğrenciler eğitimleri yanında kültür faaliyetlerini de sürdürüyor.
Kayseri Büyükşehir Belediyesi, sosyal ve kültürel faaliyetlerini ara vermeden sürdürürken, Şehir Kültür Sanat Dergisi’nin 53’üncü sayısını dijital ortamda okuyucuları ile buluşturdu.
Batman’ın Kozluk ilçesinde görsel sanatlar dersinde öğrencilerin öğretmenleri öncülüğünde pastel boya, kuru boya ve karakalem tekniği ile yaptıkları birbirinden güzel resimlerin bulunduğu sergi düzenlendi.
Fotoğraf sanatçılarından Yusuf Tuvi, Turgutlu Belediyesi Kent Müzesi’ni ziyaret etti. TURFOT ve Görsel Kültür ve Fotoğraf Sanatı Derneği, ülkemizin önemli fotoğraf sanatçılarından Yusuf Tuvi’nin 50. Sanat Yılını da kutladı.
Mersin’de yaşayan her çocuğun kültür ve sanatla iç içe olması için bir dizi proje geliştiren Mersin Büyükşehir Belediyesi, ‘Tiyatro İzlemeyen Çocuk Kalmasın’ projesi ile bütün çocukları tiyatro ile buluşturmaya devam ediyor.
Ünlüler dünyasından duyurduğu kötü haberlerle "Felaket tellalı" olarak anılan Türk Sanat Müziği sanatçısı ve magazin yazarı Onur Akay, Balıkesir’in Edremit ilçesinde saldırıya uğradı.
Hitit Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Hitit Sanat Atölyesi Kulübü’nce ilk kez “Çağdaş Sanat Kampüste” konulu sergi açıldı.
Bitlis Ziya Eren Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri, Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlemiş olduğu tiyatro yarışmasında Türkiye birincisi oldu.
Mersin’in Mut ilçesinde Kayısı Kültür ve Sanat Festivali'nin 62’incisi bu yıl 24-26 Mayıs tarihleri arasında yapılacak.
Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Adlıhan Dere, Korkuteli Belediye Başkanlığı görevine seçilen Saniye Caran’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından tamamlanarak şehrin, sanatseverlerin ve sanat camiasının hizmetine sunulacak olan Büyük Şehir Sanat Galerisi’nin Sempozyumu, alanında önemli sanatçılar ve akademisyenler tarafından gerçekleştirildi.
Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne Bağlı Muradiye Kız Öğrenci Yurdu’nda bulunan öğrenciler tarafından sanat sergisi açıldı.
Akgedik Hanımlar Lokali ve Meslek Edindirme Kursunda El sanatları kursuna katılan 47 yaşındaki görme engelli kursiyer Memnune Gül, birbirinden güzel el işleri yapıyor.
Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) çatısı altında faaliyetlerini sürdüren Samsun AB Bilgi Merkezi’nin organizasyonu ile bu yıl 2.’si gerçekleştirilen ‘Avrupa Film Günleri’ Samsunlu sanatseverler tarafından büyük bir ilgi gördü.
Artvin Çoruh Üniversitesi Sanat Tasarım Fakültesi öğrencileri, sanatı halkın içinde icra ederek ve gerçek yaşamın duygularını eserlerine yansıtmak amaçlı derslerini sokakta yapıyor.
Selçuklu Sanat ve Tasarım Atölyesi’nde anne ve çocukları bir araya getiren Konya’nın merkez Selçuklu İlçe Belediyesi, çocuklar ve annelerine unutulmayacak bir Anneler Günü anısı yaşattı.
TRT’nin 60 yıl etkinlikleri kapsamında TRT sanatçıları Şehir Konserleri Erzurum etabı 16 Mayıs Perşembe günü gerçekleşecek.
Akçadağ Halk Eğitim Merkezi usta öğreticilerinden Burcu Durak’ın açtığı ‘El sanatları sergisi’ büyük beğeni topladı.
1969 yılında Yozgat-Sorgun'da dünyaya gelen Murat Balaban,çocuk yaşlarda bağlamayla tanışıp özel günlerde şarkı söylemeye başladı.
Dont Destisi’nin son ustası Güllü Yaman, Seydikemer Kayadibi Şehit Er Feruz Zorlu İlk ve Ortaokulu’nda öğrencilere el sanatlarının inceliklerini öğretti. Desti yapmayı öğrenen öğrenciler daha sonra kendi destilerini yaptılar.
Ünlü modacı Gülsüm Elkhatroushi tarafından düzenlenen hayır organizasyonunda sanatkarların eserleri uluslararası görücüye çıktı.
Danubia Talents Sanat Derneği tarafından geleneksel olarak her yıl Macaristan’da gerçekleştirilen ancak bu yıl da ilk kez Türkiye’de Gaziantep’te düzenlenen ve müzik alanındaki en önemli yarışmalardan birisi olan 1.Danubia Talent Uluslararası Müzik Festivali’ne katılan Gaziantep Kolej Vakfı Özel Ortaokulu 6. sınıf öğrencisi Meriç Demircioğlu kendi kategorisinde dünya birinciliğini kazandı.
Düzce Görsel Sanatlar Lisesi tarafından bu yıl 3.’sü düzenlenen Genç Yetenekler Müzik Festivali açılış programında ünlü keman sanatçısı Cihat Aşkın'ı ağırladı.
Tuzla Belediyesi Rumeli Kültür Merkezi’nde 23 ustanın hazırladığı 70 eserden oluşan ‘8. Yakma Resim Sergisi’ sanatseverlere kapılarını açtı.
Türkiye'de sadece Elazığ'da çıkan ve daha önce Kabe ile Beyaz Saray gibi bir çok yerde kullanılan vişne mermerinden yapılan tespih yoğun ilgi görüyor.
Ressam Zehra Sengir, tuval üzerine akrilik ve yağlı boya tekniğinde yaptığı eserlerinden oluşan “Kuşların Şarkısında Renkler” temalı resim sergisini, SANKO Sanat Galerisi’nde sanatseverlerle buluşturdu.
Zonguldak Fatih Halk Eğitim Merkezi tarafından çeşitli meslek gruplarının yapmış olduğu 72 eser vatandaşların beğenisine sunuldu.
Düzce Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Ayşe Taş Sanat Akademisi bünyesindeki Türk Sanat Müziği Korosu bahar konserine hazırlanıyor. Ayşe Taş şefliğindeki koro, 8 Mayıs’ta düzenleyeceği konserde sanatseverler ile buluşacak.
Akyazı Madeni Sanatkarlar Esnaf Odası Başkanı Sezgin Durmuş ve oda üyesi esnafları misafir eden Belediye Başkanı Bilal Soykan, “Toplumun temel dinamiklerinden olan kıymetli esnaflarımızla bir arada olmaya, birlikte üretmeye, birlikte çalışmaya ve ilçemize değer katmaya devam edeceğiz” dedi.
TAİDER Aile İşletmeleri Derneği ve Yaşar Üniversitesi sürdürülebilirliğin önemini vurgulamak ve toplumu bu konuda bilinçlendirmek amacıyla özgün bir sergiye ev sahipliği yaptı. “