Zonguldak’ta yıkım çalışmaları süren Fevkani Köprüsü'nde İstasyon Caddesi’ndeki kalan parça su borusunun kaldırılmasının ardından alınacak.
Niğde Belediyesi, yapımı devam eden 400 yataklı hastane ek binasının etrafında yol yapımı ve çevre düzenlemesi çalışmalarına başladı.
Muğla’nın Köyceğiz İlçesi Sazak Mahallesi Alan mevkiinde geçen sene yapımına başlanılan camii inşaatında sona gelindi.
Aydın Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Yol Yapım ve Bakım Şubesi ekipleri Meşrutiyet Mahallesi’ndeki Gençlik Caddesi’nde gerçekleştirdiği yenileme çalışmalarını tamamladı.
Kemer Belediyesi, Çamyuva Mahallesi’nde park yapım çalışmalarını sürdürüyor.
Gemlik Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından ilçenin dört farklı bölgesinde yol yapımı çalışmalar sürdürülüyor.
Adana’da polisler bir tır içerisinde silah yapımında kullanılan 2 bin 420 parça malzeme ele geçirdi. Tır sürücüsü çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
Adana’da yaptığı el yapımı patlayıcı (EYP) ile kendisini öldürmek isteyen kişi eski adliye önünde nöbet tutan polisi görünce intihar etmekten vazgeçip EYP’yi vererek teslim oldu. EYP kontrollü şekilde imha edilirken şüphelide çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
Zonguldak Belediyesi, şehir sakinlerine kolaylık sağlamak amacıyla önemli bir adım attı.
Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde 6 Şubat depremleri sonrasında zarar gören ve yıkılan Ulu Camii’nin minaresi tekrardan yapılmaya başlandı.
İzmir’in Konak ilçesinde iki ayrı adrese gerçekleştirilen uyuşturucu baskınında, yüklü miktarda uyuşturucu madde ve yapımında kullanılan malzemeler ile ruhsatsız tabancalar ele geçirildi.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, kalıcı eserlerle değer kazandırdığı Varsak bölgesine, kent meydanı kazandırıyor.
Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, yapım çalışmaları hızla süren Hürriyet Mahallesi Semt Konağı’nda incelemelerde bulundu.
Karesi Belediyesi, çocuk ve gençlerin sportif aktivitelerini yapabileceği, sosyalleşeceği ve yetişkinlerin vakit geçirebileceği alanlara yenilerini ekliyor.
Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, Belediye Başkanı Mesut Ergin, doğalgaz borularının döşenmesi sırasında yollarda ortaya çıkan tahribatın giderilebilmesi amacıyla ekiplerin gecesini gündüzüne katarak çalıştığını söyledi.
Akyazı Belediyesi tarafından Gökçeler Mahallesi’nde başlatılan yol yapım çalışmaları çerçevesinde ekipler, yolları yeni görünümüne kavuşturdu.
Ordu Büyükşehir Belediyesi, 19 ilçede sürdürdüğü yol çalışmalarına devam ediyor.
Şehrin çehresini değiştirecek Asar Deresi Projesinde iki yakayı birleştirecek 1. Köprü’nün ilk tabliyesi yerleştirilmeye başlandı.
Kepez Belediyesi, Varsak bölgesine 10 sınıflı ve 200 öğrenci kapasiteli kreş binası kazandırdı.
Bingöl’de İl Özel İdaresi her yıl yaptığı yatırımlarla adından söz ettirmeye devam ediyor.
Elazığ Belediyesi’nin, Elazığ Valiliği ve Milli Eğitim İl Müdürlüğü arasında imzaladığı protokol doğrultusunda başlattığı ortaokul inşasında sona yaklaşılırken, Öğretmenevi’nin Millet Kıraathanesi’ne dönüştürülmesine ilişkin restorasyon projesi de tamamlandı.
Son 15 yılda 577 park yapımı gerçekleştiren Kepez Belediyesi, Gülveren, Şelale, Aktoprak ve Erenköy mahallelerinde yeni yeşil alan çalışması başlattı. Devamı haberimizde...
Antalya Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlara ‘Tıbbı ve Aromatik Bitkilerle Sabun Yapımı’ eğitimi verdi. Katılımcılar zeytinyağı ve lavanta ile tıbbi aromatik bitki karışımından kendi sabunlarını yaptı.
Burdur’un, Gölhisar İlçesinde bulunan Yapraklı Barajının vahşi sulamadan modern kapalı sistem sulamaya geçme inşaatı başladı.
Balıkesir’in Burhaniye Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Ekipleri yol yapım seferberliği ile araçlar için yolları yenilerken, diğer yandan da yayalar için kaldırım yenileme çalışmalarına son sürat devam ediyor.
Manisa İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Muhammet Çetin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cezmi Yıldırak ile birlikte Sarıgöl ilçesinde yapımı devam eden 6 okulun inşaatlarını ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı.
Kocaeli’de özel bireyler için inşa edilen İzmit Engelsiz Yaşam Merkezi’nde spor salonu, hidroterapi havuzu, duyu bütünleme odası, otizm grup eğitim odası, otizm bireysel eğitim odası, çocuk dinlenme odası ve oyun odası gibi birçok alan bulunacak. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin özel bireyler için hayata geçirdiği İzmit Engelsiz Yaşam Merkezi’nde çalışmalar yoğun tempoda devam ediyor.
Başiskele Seymen Kışlasını millet bahçesine dönüştürecek projenin ilk etabında çalışmalar sürüyor.
İncirliova Belediyesi yaptığı çalışmalarla ilçenin çehresini değiştirmeye devam ediyor.
Samsun’un Tekkeköy ilçesindeki Kababürük Köprüsü inşaatında son aşamaya geldiklerini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Eski köprümüz hem yetersiz kesitte hem de kot olarak güvenlik açısından engel teşkil edecek bir noktadaydı. Yeni köprümüzü bu hususlara dikkat ederek çok güzel bir şekilde inşa ediyoruz” dedi.
Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü Kemer ilçesinde alt yapı çalışmasını tamamladığı caddelerde sıcak asfalt çalışması gerçekleştiriyor. Devamı haberimizde...
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, ilin 772 mahallesinde muhtarlar ile birlikte güzel çalışmaların hayata geçirildiğini, özellikle yol yatırımlarında 50 yılın rekorunu kırdıklarını söyledi.
Balıkesir’in Manyas ilçesinde geçen yıl yapılan orman yolunun bu yıl ise üst yol yapımı gerçekleştirildi.
Melikgazi Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Palancıoğlu; Şirintepe Mahallesi’nde yaklaşık 5 ay önce temeli atılan Akıl Küpü Kütüphanesi ve İkinci Bahar Evi’nin yapımının kısa zamanda tamamlanacağını söyledi.
Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde yaşayan Latif Güç, kendi eliyle yaptığı ve "Sarı Mercedes" ismini verdiği üç tekerlekli bisikletiyle sokak sokak dolaşıyor. Mercedes logosu, teybi, aynaları, hatta plakası bile bulunan bisiklet, görenleri kendine hayran bırakıyor.
Ağrı’da kadınlar, devam eden kış hazırlıkları kapsamında salça ve konserve yaptı. Devamı haberimizde...
Antalya Büyükşehir Belediyesi Elmalı’nın Bayralar Mahallesi ile Tekke Mahallesi’ni birbirine bağlayan köprüyü yeniledi.
Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın; belediye tarafından Harman Mahallesindeki 62 Evler kentsel dönüşüm alanında yükselen 130 daire ve 7 dükkandan oluşan 2 blokta incelemelerde bulundu. Burada konuşan Başkan Yalçın, “Devletimiz 40 yıllık eski binaların sahiplerine yenisi veriyor. Biz de buna emek verdiğimiz için mutlu oluyoruz” dedi.
Antalya ve çevre ilçeler için önem arz eden önümüzdeki günlerde açılacak Antalya Şehir hastanesine ulaşımı kolaylaştıracak yol yapım çalışmalarına hız verildi
Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Çamyuva Mahallesi'nde yapımı hızla devam eden park alanında yapılan çalışmaları inceledi.
Antalya Büyükşehir Belediyesi, Kaş ilçesine bağlı Yuvacık Mahallesi grup yolunu sathi asfaltla kaplıyor. Devamı haberimizde...