Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü'nün Konya'da düzenlediği Yurtlar arası Spor Oyunları Yüzme Türkiye birinciliği müsabakalarında Manisa’nın Yunusemre ilçesindeki Muradiye Kız Öğrenci Yurdu'ndan Nil Yardımlı, unutulmaz bir performans sergileyerek dört farklı kategoride altın madalya kazandı.
Dev bütçeli rakipleri önünde transfer yapmadan altyapı sporcularıyla erkeklerde ve kadınlarda U17 ve U15 Türkiye ikincisi ve dördüncüsü olan Elazığ Gençlik ve Spor Kulübü Sutopu Takımı, sutopunda başarıdan başarıya koşuyor.
Edirne'de su korkusunu yenmek için başladığı yüzme sporunda büyük başarılara imza atan 15 yaşındaki Beyza Işık, Bulgaristan'ın Burgaz kentinde düzenlenen yarışmadan altın madalya ile döndü.
Sabiha Köstem Ortaokulu öğrencileri, Kızlar Yüzme Şampiyonasında Türkiye Şampiyonu oldu.
Sivas Olimpik Yüzme Havuzunda yapılan Para Yüzme ve Deaf Yüzme Bölge Şampiyonaları 2. Vize Müsabakalarında Kayserili sporcu Cemre Ateş, 6 farklı kategoride altın madalyanın sahibi oldu.
Üsküdar’da yüzmek için denize giren ve gözden kaybolan şahsın cesedine ulaşıldı.
Aydın’ın Efeler ilçesinde bulunan ve uzun süredir atıl durumda olan Pınarbaşı Yüzme Havuzları için hazırlanan projede çalışmalar başladı.
Pamukkale Belediyesi Başkan Adayı Halil Pekdemir, ilçede yılda 20 bin çocuk ve 10 bin kadına ücretsiz spor yapma fırsatı bulacağı projeyi açıkladı.
Program kapsamında ilk etapta 5 ilkokuldan 774 öğrenci yüzme eğitimi alacak.
Bakırköy Ata Spor Kulübü, Fransa'da düzenlenen Dünya Kulüplerarası Paletli Yüzme Yarışları'nda büyük ve genç erkekler kategorisinde birinci ve genel klasmanda dünya ikincisi oldu.
Bakırköy Ata Spor Kulübü, Fransa'da düzenlenen Dünya Kulüplerarası Paletli Yüzme Yarışları'nda büyük ve genç erkekler kategorisinde birinci ve genel klasmanda dünya ikincisi oldu.
Düzce'nin Çilimli ilçesinde D100 karayolu kenarında yapılan 5 kulvarlı yüzme havuzu düzenlenen törenle açıldı. Havuz 4 ilçeye hizmet verebilecek konumda.
Gölhisar Kapalı Yarı Olimpik Yüzme Havuzu yarın hizmete açılıyor. Havuz, 7'den 70'e tüm Gölhisarlılara hizmet verecek.
Bucak Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan kapalı yarı olimpik yüzme havuzu 8 Şubat Perşembe günü hizmete açılıyor. Tesiste, her yaş grubu için yüzme kursları da verilecek. Detaylar haberimizde...
Bitlis’te ‘Altınkalbur Kış Yüzme Şenlikleri’ çerçevesinde vatandaşlar, dondurucu havada buz gibi suya girip yüzdüler.
Bursa’nın Yenişehir ilçesine yarı açık havuzdan sonra ısıtmalı olarak yapılan kapalı havuz hizmete girmek için gün sayıyor.
Muğla’nın Datça ilçesinde bu yıl 18’incisi düzenlenen ‘Datça Açık Deniz Yüzme Maratonu’na katılan yüzücülerden Kan Peyami Orhan, kız arkadaşına Ebru Yıldız’a evlenme teklifi yaptı.
Bilecik Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Bahçelievler Spor Kompleksi Kapalı Yüzme Havuzu Tesislerinin fiyatlarına zam yapıldı.
Bucak Belediyesi tarafından Mehmet Akif Mahallesi'ne kazandırılan yarı olimpik yüzme havuzu yakın zamanda hizmete açılacak. Detaylar haberimizde...
Van’ın Erciş ilçesinde hayata geçirilen “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” projesi kapsamında 20 bin öğrenci yüzme eğitimi aldı.
Bilecik’in Pazaryeri ilçesi, kapalı yüzme havuzuna yakında kavuşuyor.
Erzurum’da yüzme havuzunda hayatını kaybeden üniversite öğrencisinin emboli sonucu öldüğü belirlendi.
Afyonkarahisar Belediyesi gerçekleştirdiği yenileme çalışması ile yaklaşık 30 yıldır atıl vaziyette bulunan 25x50 metre ölçülerinde ve 2.60 metre derinliğe sahip olimpik yüzme havuzunu hizmete aldı.
12-14 Aralık 2023 tarihlerinde Ankara’da yapılan Para Yüzme ve Deaf Yüzme (İşitme Engelliler) Bireysel Milli Takım Seçmeleri Müsabakalarında Kayseri Spor A.Ş. Spor Kulübü yüzücüsü Cemre Ateş iki gümüş madalya kazanırken, Engelli Yüzme Avrupa Açık Şampiyonası’na katılma hakkı elde etti.
Kastamonu’nun Devrekani ilçesinde temeli atılarak yapımına başlanan kapalı yüzme havuzundaki çalışmalarda sona gelindi.
Bucak Belediyesi tarafından Spor Toto Başkanlığının destekleriyle yapılan yarı olimpik yüzme havuzu, kısa süre içerisinde hizmete açılacak.
World Aquatics tarafından milli takımlar düzeyinde düzenlenen Açık Su Dünya Kupası’nın 5. seri müsabakaları 9 ülkeden toplam 140 sporcunun katılımı ile Portekiz'de gerçekleşti
Burdur'un Gölhisar ilçesinde projeler bir bir hayata geçmeye devam ediyor. Gölhisar Belediye Başkanı İbrahim Sertbaş, projeyi duyurdu.
Samsun Atakum Olimpik Yüzme Havuzu’nda yapılan yarışlara katılan Körfez Belediyesi Gençlerbirliği sporcuları, 3 madalya ile döndü.
Konyaaltı Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenecek olan ve 8 ülkeden 400 sporcunun katılacağı ‘‘Uluslararası Antalya An Aqua Swimming Race’’ yüzme yarışı yarın saat 09.00’da başlayıp, gün boyu kıyasıya mücadelelere sahne olacak. Devamı haberimizde....
Burdur'un Karamanlı ilçesinde Belediye tarafından ilçeye kazandırılan kapalı yüzme havuzu çalışmaları tamamlandı. Havuzun yakında hizmete açılacağı duyuruldu.
Konyaaltı Belediyesi tarafından bu yıl 2’ncisi düzenlenecek olan “Uluslararası Antalya An Aqua Swimming Race” yüzme yarışında nefesler tutulacak. Devamı haberimizde...
Geleceğin şampiyon yüzücüleri, Aliağa’da Atatürk’ü anma etkinlikleri kapsamında düzenlenen ‘Atatürk’ü Anma Yüzme Yarışması’nda mücadele etti.
Bursa’da bir kurye, gönderi teslim etmek için girdiği lüks sitede yüzme havuzuna düştü. O anlar, güvenlik kamerasına yansıdı.
SANKO Okulları Genel Müdürü Fırat Mümtaz Asyalı, öğrencileri ile gurur duyduğunu belirterek, öğrencilerini ve beden eğitimi öğretmenleri Meltem Kalkan ile Mehmet Ali Karakuş’u tebrik ederek, başarılarının devamını diledi.
Eski basketbolcu Mete Felek, boş zamanlarını yüzerek değerlendiriyor.
Van Büyükşehir Belediyesi tarafından sporda fırsat eşitliği ve su sporlarının geliştirilmesi amacıyla yapılan 13 adet yarı olimpik kapalı yüzme havuzunda sona gelindi.
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yürütülen ‘Yüzme bilmeyen kalmasın’ projesi çerçevesinde Aydın’da eğitimler aralıksız devam ediyor. Çocuklar eğitimlerde hem eğleniyor hem de yüzme öğreniyor.
Antalyasporlu milli yüzücü Emre Sarp, World Aquatics Championship 2024 Doha Açık Su Yüzme Şampiyonası'nda yarışacak.
Arnavutköy Belediyesi tarafından bin 250 metrekare kapalı alana sahip olimpik yüzme havuzunun temeli atıldı.
Elazığ’da düzenlenen kulüplerarası yüzme yarışmalarında Elazığ Belediyesi toplam 57 madalya aldı.