1973 yılında Burdur’da doğan Ali Orkun Ercengiz, İlk ve ortaöğretimini tamamladıktan sonra 1984 yılında Burdur Anadolu Lisesi'nde okudu. 1992 yılında Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’ni kazanarak yüksek öğrenim eğitimine İzmir’de başladı.1997 yılında fakülteden mezun olan Ercengiz, 1998 yılında Erzurum ve Tunceli’de vatani görevini eczacı olarak yapmış olup, sonrasında 1999 yılında Burdur’da serbest eczacılığa başladı.
2003-2005 yılları arasında Cumhuriyet Halk Partisi Burdur Merkez İlçe Yönetim Kurulu üyeliği yaptı. 2003 yılından 2011 yılına kadar 15. Bölge Isparta Burdur Eczacı Odası’nda yönetim kurulunda görev yaparken aynı zamanda Burdur il temsilciliği görevini yürüttü. Türk Eczacıları Birliği kurultay delegeliği ve çeşitli alt komisyonlarda görev aldı.
2011 yılında yürüttüğü çalışmalar neticesinde T.E.B. Merkez Heyeti’nin katkı ve oluruyla 54. Bölge Burdur Eczacı Odası’nın kurucu başkanı olarak atandı.
30 Mart 2014 yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Burdur Belediye Başkanı seçildi.
Ali Orkun Ercengiz, 31 Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlerde CHP Burdur Belediye Başkan adayı oldu.
İngilizce ve Almanca bilen Ercengiz, evli ve bir çocuk babasıdır.
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Aşırı sıcak havaların artması nedeniyle bilinçli su tüketimi konusunda vatandaşları uyardı.
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, vatandaşlara kurban kesimi ve atıkların doğru bertarafı konusunda hassasiyet çağrısında bulundu.
Burdur Belediyesi, su kaynaklarımızı korumak ve adil su kullanımını sağlamak amacıyla kaçak su kullanımıyla mücadelede kararlı adımlar atıyor.
Burdur Belediyesi, Ekrem Kabay Parkı'nda yenileme ve temizlik çalışmalarıyla, duvarlardaki yazıları silerek parkı güzelleştirdi.
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Akdeniz Belediyeler Birliği Encümen Üyeliğine seçildi. İşte diğer encümen üyeleri...
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz cephede savaşan 'Nene Hatun' un ölüm yıl dönümünde sosyal medya hesabından mesaj yayınladı.
Burdur Belediyesi, Piribaşlar Konağı'nı restore ederek Kent Belleği Müzesi'ne dönüştürdü. Müzede Milli Mücadele, Burdur Yemek Kültürü, Edebiyat ve Folklor gibi birçok bölüm yer alıyor.
19 Mayıs, 105 yıl önce Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak milli mücadelemizi fiili olarak başlattığı gündür.
Burdur Belediyesi tarafından düzenlenen ve 3 gün sürecek olan 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı, Gençlik Festivali bu gün başladı. Detaylar haberimizde...
Burdur Belediyesi 10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle düzenlediği yemekte engelliler gönüllerince eğlendi.
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz 14 Mayıs Eczacılık Bayramı etkinliği kapsamında Atatürk Anıtına çelenk bıraktı.
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz'e makam ziyaretleri devam ediyor.
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz 15. Bölge Isparta Eczacı Odası'nın düzenlediği 14 Mayıs Eczacılık Bayramı kutlama programına katıldı.
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Belediye Başkan Yardımcısı Ali Say ile seçim sonrası yoğunluktan dolayı ziyaret edemediği Okan Kurd'u makamında ziyaret etti.
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Belediye Başkan Yardımcısı Ali Say ile CHP'Lİ Başkana Hayırlı Olsun Ziyareti Gerçekleştirdi.
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Belediye Başkan Yardımcısı Ali Say ile seçim sonrası ziyaret edemediği Hülya Gümüş'ü makamında ziyaret etti.
Tüm Yerel-Sen Genel Başkanı Mücahit Dede ve yönetim kurulu üyeleri, Burdur Serbest Muhasebeciler, Mali Müşavirler Odası Başkanı Gürhan Özveren ve yönetim kurulu üyeleri Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz'e nazik ziyaretlerde bulundular.
Burdur Belediye Başkanı ve Burdur Belediyeler Birliği Başkanı Ali Orkun Ercengiz, CHP’li ilçe başkanlarını ziyaret etti. Detaylar haberimizde...
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Bucak Belediye Başkanı Hülya Gümüş ile bir araya gelerek sohbet ettiler.
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Anneler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz Ziyaretçilerini makamında ağırlamaya devam ediyor.
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, 54. Bölge Burdur Eczacı Odası'nın kurucu başkanı olarak misafirleri ağırladı.
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz Dünya Veteriner Hekimler Günü kapsamında Veteriner Hekimler Odasının gerçekleştirdi yemeğe katılarak Veteriner Hekimlerin gününü kutladı.
Burdur Belediyesi, Anneler Günü'ne özel bir matinesi düzenliyor. 12 Mayıs Pazar günü saat 14:00'da Burdur Belediyesi Konferans ve Sergi Salonu'nda gerçekleşecek matinesiye tüm anneler davetlidir.
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, bugün gerçekleşen ziyarette örgütlerin ve kurumların katkılarına dikkat çekerek teşekkürlerini iletti.
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, bu yıl 9.düzenledikleri Tarım ve Hayvancılık Fuarı'nın tüm paydaşlara katkı sağlayacağına inandığını belirterek, emeği geçen herkese teşekkür etti ve fuarın Burdur için hayırlı olmasını diledi.
AVOYA Maden Suyu içecek fabrikası yöneticileri Genel Müdürü Özgür Çoban ve Mali İşler müdürü Rıdvan Önder Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’i makamında ziyaret etti.
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, b Parti Meclisi'nin en genç üyelerinden Canan Taşer ve Isparta Örgütü'nün değerli üyelerine nazik ziyaretleri için onlara teşekkür etti.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Dalgar, yeniden seçilen Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz'i makamında ziyaret etti. Detaylar haberimizde...
Burdur'da larva ilaçlama çalışmaları kapsamında sulak alanlar, çöp konteynerleri ve kanallar ilaçlanıyor. Burdur Belediyesi, sivrisinek ve karasineklerin üreme alanlarında larva mücadele çalışmalarına devam ediyor.
31mart 2024 pazar günü yapılan yerel Seçimler sonucu Burdur İli ve ilçelerinde Belediye başkan ve meclis üyeleri yeniden şekillendi . Son Burdur Belediyeler Birlik başkanı Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal olmuştu . Yeni Başkan Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz Oldu
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, 35 Mahalle Muhtarı ve Merkeze bağlı köy muhtarlarıyla kahvaltıda bir araya geldi. Kahvaltıda Ercengiz, yeni dönemde muhtarlarla daha da yakın çalışacaklarını söyledi.
Burdur Belediyesi tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen konserde Ceylan Ertem sahne aldı. Konser binlerce Burdurlunun katılımıyla coşkuyla geçti.
Burdur Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı coşkuyla kutlamak için bir kortej yürüyüşü düzenliyor. Yürüyüşe katılmak için 23 Nisan Salı günü saat 20:00'da Çatalpınarı Mevkii'nde olun!
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajında, 104 yıl önce atılan temellerin önemini vurguladı ve egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğunu hatırlattı.
Burdur Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında, Burdurluları ünlü sanatçı Ceylan Ertem’in vereceği konser ile buluşturacak.
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda çocukları unutmadı. Burdur Belediyesi ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'nin iş birliği ile 23 Nisan Çocuk Şenliği bu yıl da birçok etkinliklerle çocukları eğlendirecek.
Burdur Belediyesi, üreten belediyecilik anlayışıyla vatandaşlara ücretsiz çiçek dağıtacak. Çiçekler cuma günü saat 10.00'da asri mezarlıkta dağıtılacak. Detaylar haberimizde...
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz'i Burdur'un değerli iş insanları Park ve Bahçeler Müdürlüğü idari personeli ve 2. OSB personelimize ve Cücen Ailesi ziyaret etti.
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ve Meclis üyeleri kahraman şehitleri ziyaret ettiler. İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından karanfiller şehit mezarlarına bırakıldı.
Burdur Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Ramazan Bayramı öncesi Asri Mezarlık, Sultandere Mezarlığı, Kışla Mahallesi Mezarlığı ve Şehitlikte hummalı bir çalışma yürüttü.
Burdur'un Bucak ilçesinde Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan bir fabrikada yangın çıktı. Başkan Ali Orkun Ercengiz de incelemede bulundu.
Geleneği sürdüren Burdur Belediyesi, Kadir gecesi nedeniyle esnaf ve vatandaşlara kandil simidi dağıttı. Kadir Gecesi nedeniyle, şehir merkezindeki esnaf ve iş yerlerine 5 bin kutu Kandil Simidi dağıtıldı.