Kayseri

Hamsi tüm balıkları solladı

Balıkta en çok ilgi hamsiye

Hamsi tüm balıkları solladı

Kayseri'de balıkçılık yapan Ali Akçakaya, vatandaşların kılçıksız, hazırlanmasının kolay ve fiyatının da ekonomik olmasından dolayı en çok ilgiyi hamsiye gösterdiklerini söyledi.
Vatandaşların kılçıksız olması, hazırlanmasının kolay olması ve fiyatının da ekonomik olmasından dolayı küçük balıklara ilgi gösterdiğini ve hamsinin fiyatının 50-60 TL bandında olduğunu belirten Balıkçı Ali Akçakaya, “Balık durumları bu sene gayet güzel. Keyifli geçiyor. Balıkçılığımız yoğun geçiyor. Küçük balıklara talep fazla. Fiyatlar çok makul durumda. Vatandaşların talep göstermesinin 2 sebebi var. Birincisi ekonomik olması, ikincisi de taze olması. Önemli olan 2 sebep budur. Bu küçük balıklar yüzey balığı. Kılçıklarının az olması, pişmesi kolay. Hızlı sürede pişiyor. Ondan dolayı tercih meselesi çoğalıyor. Diğer balık grupları biraz daha işçiliklidir. Uğraşmak gerektiğinden dolayı daha az talep görüyor. Hamsinin fiyatı son zamanlarda 50-60 TL bandında değişmektedir. Hamsiye ve istavrite yoğun bir şekilde talep var. Yoğunluk genelde iş çıkış saatinde gerçekleşiyor. Gün içerisinde biraz daha sakin oluyor. Balığa yoğunluk var ancak mevsim şartları normal seyrettiğinden dolayı vatandaşlar biraz düşünceli oluyorlar. Havaların sıcak gittiğinden dolayı ‘balık iyi midir? Kötü müdür?’ diye kaygıları oluyor. Ancak bu kaygılarını biz gideriyoruz. Balığı koruyan buzdur. Bizler de ona özen gösteriyoruz. Balıkçılık sezonu başladı. Şu anda da gayet güzel ve kıvamında, tüketilebilir durumda. Fiyatı da çok ekonomik. Rakamlar çok güzel. O yüzden vatandaşların talebi fazla. Diğer deniz mahsullerimizin fiyatları da 150-200 TL civarında seyrediyor. Tabii biraz daha farklı ürünler var. Onların fiyatları da yüksek oluyor. Balık büyüdükçe fiyatı da yükseliyor. Büyük balığın fiyatı büyük oluyor, küçük balığın fiyatı küçük oluyor” şeklinde konuştu.
Vatandaşları balık konusunda uyaran Akçakaya, “Vatandaşlarımız balık tüketirken dikkatli olsunlar. Taze ürün aldıklarından emin olsunlar. Fiyata ve etikete odaklanmasınlar. Ürünlere çok dikkat etsinler” dedi.

İHA İHA
İhlas Haber Ajansı
Bu haber İHA tarafından hazırlanmış olup habere Habernnc.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İHA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İHA kurumudur.

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Hava soğuması hamsi sevenleri sevindirdi
Yaşam

Hava soğuması hamsi sevenleri sevindirdi

Hava soğudu, hamsi bollaştı

Uskumru 150 Lira, İstavrit 70 Lira: Tekirdağ'da Balık Fiyatları
Yaşam

Uskumru 150 Lira, İstavrit 70 Lira: Tekirdağ'da Balık Fiyatları

Tekirdağ'da av sezonunun sona yaklaşmasıyla birlikte balık fiyatları da yükselmeye başladı. Uskumrunun kilosu 150 liraya, istavritin kilosu ise 70 liraya kadar çıktı.

Hamsi Sezonu Erken Bitiyor!
Yaşam

Hamsi Sezonu Erken Bitiyor!

Denizlerde av yasağının başlayacağı 15 Nisan'a yaklaşılırken hamsi avındaki düşüş sürüyor. Sezonu erken kapatmaya hazırlanan hamsi tezgahlarda her bir gün azalırken, yerini diğer balıklara bırakıyor.

Sinop'ta Doğaya Saygı: Hamsilos Tabiat Parkı Temizlik Çalışmasıyla Parlıyor
Bölgesel

Sinop'ta Doğaya Saygı: Hamsilos Tabiat Parkı Temizlik Çalışmasıyla Parlıyor

Sinop İl Özel İdaresi, Hamsilos Tabiat Parkı'nda doğal yaşam alanını korumak ve ziyaretçilere daha temiz bir ortam sunmak için kapsamlı temizlik çalışması gerçekleştirdi. Bisiklet ve yaya yolları temizlenirken, parkın genelinde de düzenleme yapıldı.

Ordu'da hamsi şenliği düzenlendi
3. Sayfa

Ordu'da hamsi şenliği düzenlendi

Ordu’nun ‘sakin şehir’ unvanına sahip Perşembe ilçesinde hamsi şenliği düzenlendi. Programa katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Perşembe’ye yeni dönemde de yatırımların artarak devam edeceğini söyledi.

Fırtınaların Etkisiyle Sinop'ta Hamsi Azaldı, Fiyatlar Tırmandı
Yaşam

Fırtınaların Etkisiyle Sinop'ta Hamsi Azaldı, Fiyatlar Tırmandı

Sinop’ta avlanan hamsi azalınca fiyatlar yükselmeye başladı.