Engelli bireylerin sorunlarına dikkat çekmek ve onları daha iyi anlayabilmek maksadıyla Erzincan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 3 Aralık Dünya Engelliler Günü farkındalık programı düzenlendi.
Erzincan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi konferans salonunda Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi (EBYÜ) Tıp Fakültesi öğrencilerinden oluşan müzik kulübünün de katılımları ile gerçekleşen programda, hastanede çalışmakta olan engelli personeller ve hastane çalışanları bir araya geldi. Keyifli anlara sahne olan programa İl Sağlık Müdürü Dr. Cihan Tekin, Erzincan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Ufuk Kuyrukluyıldız ve hastane yönetimi de katıldı.
Program sırasında engelli personeller ile yakından ilgilenen İl Sağlık Müdürü Dr. Cihan Tekin ve Başhekim Prof. Dr. Ufuk Kuyrukluyıldız, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutladılar.
Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla ilçedeki engelli vatandaşları ve aileleri için bir kaynaşma yemeği düzenledi.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, Spor Bilimleri Fakültesi ile Engelli Öğrenci Birimi Koordinatörlüğü işbirliğinde, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında farkındalık etkinliği düzenlendi.
Burdur Belediyesi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla düzenlediği yemekte engellilere unutulmaz bir gece yaşattı.
Van İşitme Engelliler ve Aileleri Derneği (VİED) Yasal Temsilcisi Filiz Yörükoğlu, her yıl düzenlenen ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ kutlamalarına karşı olduklarını ifade ederek, “3 Aralık farkındalık günleridir” dedi.
Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi (EBYÜ) 2023-2024 Akademik Yılı mezunları, düzenlenen mezuniyet töreniyle coşkuyla uğurlandı.
17. Bahar Şenlikleri kapsamında düzenlenen müsabakalarda dereceye girenler ödüllerine kavuştu.
Yorumlar (0)