Hatay Büyükşehir Belediyesi sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde engelli vatandaşlar ve ailelerinin sorunlarına çözüm üretme çalışmalarına devam ediyor.
Hatay Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekipleri doğuştan ya da yaşadıkları rahatsızlık sonucunda yatağa mahkûm kalmış ağır hasta ve engelli vatandaşların ailelerinin talepleri doğrultusunda 3 aileye hasta yatağı desteğinde bulundu.
Defne ilçesi Yukarı Döver Mahallesi’nde yaşayan henüz altı aylıkken geçirdiği rahatsızlık sonucu yatağa mahkûm olan 32 yaşındaki Ahmet Cem Kurubay, doğuştan Serebral Palsi (CP) hastası 17 yaşındaki Arda Alkan ile doğuştan engelli 57 yaşındaki Ahmet Çevik’in ailelerinin talepleri doğrultusunda hasta yatağı desteğinde bulunuldu.
Hastalarının bakımında zorlandıklarını dile getiren hasta yakınları, kendilerini çok rahatlatacağını belirterek, desteklerinden dolayı Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkanı Lütfü Savaş’a teşekkür etti.
Yetkililer çalışmalar çerçevesinde desteklerin devam edeceğini ve kısa süre içerisinde 25 aileye hasta yatağı verileceğini belirtti.
Hatay Büyükşehir Belediyesi Sağlık Hizmetleri, yatalak hastaların evlerinden hastaneye ve tedavi sonrası hastaneden evlerine nakillerini gerçekleştiriyor. Ayrıca fizik tedavi ihtiyacı olan hastalara evlerinde fizyoterapistler eşliğinde tedavi uygulanıyor.
Antalya'da, 6 aylıkken çocuk felci geçiren yüzde 63 engelli Emel Örün, engelli parasıyla tuttuğu dükkanı eve çevirdiği evden tahliye kararıyla dünyası başına yıkıldı. Detaylar haberimizde
Engelli vatandaşlara tanınan ÖTV muafiyeti kaldırılacak mı? Yeni vergi düzenlemesi engelliler arasında büyük bir tepkiyle karşılandı. Detaylar burada...
Selçuk Üniversitesi Yaşlı ve Engelliler Eğitim, Bakım Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü tarafından “Türkiye’de Engelli Yaşlıların Mutlu Yaşamları için Uygulanabilecek Stratejik Bir Model Önerisi Bütünsel Analiz” konulu çalıştay gerçekleştirildi.
Aydın’da bir hayırsever vatandaş, görme engelli bireylerin özgürce yürüyebilmesine olanak sağlayan beyaz baston çağrısına yanıt vererek 10 adet beyaz baston desteğinde bulundu.
- Yaklaşık 4 yıl önce köpeklerin saldırısı sonucu kolunu kaybeden Çorlu sakini Huriye Kaya, acısının dinmediğini, zor günler geçirdiğini ve psikolojisinin bozulduğunu ifade etti.
Bozüyük İlçe Tarım Müdürlüğü, engelli bireyler ve ailelerine yönelik "Biz Üretmeye Devam Ediyoruz" projesini hayata geçirdi.
Yorumlar (0)