İzmir

İEÜ'den eğitim için iş birliği

İEÜ’nün lisans programlarından mezun olan gençler, anlaşma sayesinde kendilerine uygulanacak özel indirimle Fransa’da yüksek lisans yapma fırsatı yakalayacak.

İEÜ'den eğitim için iş birliği

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ), uluslararası arenada yaptığı anlaşmalara bir yenisini daha ekleyerek işletme alanında Avrupa’nın en iyi eğitim kurumları arasında gösterilen Fransa’daki KEDGE Business School ile iş birliği gerçekleştirdi. İEÜ’nün lisans programlarından mezun olan gençler, anlaşma sayesinde kendilerine uygulanacak özel indirimle Fransa’da yüksek lisans yapma fırsatı yakalayacak. Avrupa’ya açılarak hayal ettikleri kariyere bir adım daha yaklaşacak olan İzmir Ekonomililer, yabancı dillerini ve çevrelerini geliştirirken yeni iş fırsatlarına da kavuşacak. Yüksek lisans eğitimi için gerekli olan not ortalaması ve referans mektubu gibi teknik yeterlikleri karşılayan tüm İEÜ’lüler, kişi sınırlaması uygulanmaksızın indirimden yararlanabilecek.

Uluslararası alanda gözde oldular
İEÜ Uluslararası İlişkiler Ofisi Müdürü Hülya İncekara, KEDGE Business School ile yapılan iş birliğinin önemine dikkat çekti. İncekara, “Fransa’nın yanı sıra dünyanın çeşitli noktalarında da kampüsleri bulunan ve işletme alanında eğitim veren KEDGE Business School, çok sayıda uluslararası akreditasyona sahip yüksek lisans programlarıyla ön plana çıkıyor. Buradan mezun olan gençlerin, uluslararası şirketlerin gözdesi olarak çok önemli başarılara imza attığını gördük. Uzun süren ikili temasların ardından KEDGE Business School’un kapılarını, özel indirim fırsatıyla öğrencilerimize açmış olduk” dedi.

40 ülkeden 200 üniversiteyle anlaşma
Yurt dışındaki eğitim kurumları ile yeni anlaşmalara imza atarak uluslararası alandaki etkilerini daha da artıracaklarını söyleyen İncekara, “Amerika Birleşik Devletleri (ABD), Kanada, Japonya, Güney Kore, Çin ve Avrupa ülkeleri olmak üzere toplam 40 ülkede 200’den fazla yükseköğretim kurumuyla akademik protokoller imzaladık. Bu sayede öğrencilerimiz; çeşitli değişim programlarına katılma, uluslararası şirketlerde staj yapma ve uluslararası araştırma projelerinde yer alma şansını elde etti. Gençlerimiz, kariyerlerine uluslararası bir yön verme fırsatını yakaladı. İEÜ’lü olmanın ayrıcalığını ve avantajlarını deneyimledi. Çalışmalarımız, bu kadarla sınırlı kalmayacak. Öğrencilerimize ve mezunlarımıza yeni fırsatlar sunmak için iş birliklerimizi genişletmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

İHA İHA
İhlas Haber Ajansı
Bu haber İHA tarafından hazırlanmış olup habere Habernnc.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İHA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İHA kurumudur.

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

MAKÜ Bucak Bilgisayar ve Bilişim Fakültesi İlk Mezunlarını Veriyor
Bölgesel

MAKÜ Bucak Bilgisayar ve Bilişim Fakültesi İlk Mezunlarını Veriyor

MAKÜ Bucak Bilgisayar ve Bilişim Fakültesi Yazılım Mühendisliği Bölümünün ilk mezuniyet töreni coşkulu bir atmosferde gerçekleştirildi. Detaylar burada...

 Alanya'da ilk kez KPSS ÖABT yapılacak
Yaşam

Alanya'da ilk kez KPSS ÖABT yapılacak

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Rektörü Prof. Dr. Kenan Ahmet Türkdoğan öncülüğündeki girişimler sonucu KPSS Öğretmenlik Alan Bilgi Testi (ÖABT) Alanya’da ilk kez yapılacak.

İleri Sağlık Araştırma Merkezi SMA hastaları için umut olacak
Yaşam

İleri Sağlık Araştırma Merkezi SMA hastaları için umut olacak

Akdeniz Üniversitesi Prof. Dr. Özlenen Özkan ve TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, sağlık alanında yapılan bilimsel çalışmaları üst düzeye çıkaracak İleri Sağlık Araştırmaları Merkezi inşaatını gezdi.

Akdeniz Üniversitesi tarafından düzenlenen ‘Çevre Hizmet Ödülleri 2023’ ödülleri sahiplerini buldu
Bölgesel

Akdeniz Üniversitesi tarafından düzenlenen ‘Çevre Hizmet Ödülleri 2023’ ödülleri sahiplerini buldu

Akdeniz Üniversitesi tarafından bu yıl 26.’sı düzenlenen ‘Çevre Hizmet Ödülleri 2023’ ödül töreni TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Büyükşehir Belediyesinden “Yeşil Gülüş” Projesine Destek
Yaşam

Büyükşehir Belediyesinden “Yeşil Gülüş” Projesine Destek

Antalya Büyükşehir Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Dairesi Başkanlığı, Akdeniz Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nin başlattığı “Yeşil Gülüş Diş Hekimliğinde Çevre Dostu Yaklaşım” çevre projesine profesyonel eğitim desteği sağladı.

MAKÜ’de etik konusunda farkındalık paneli: ‘Akademik yaşamda etik’
Bölgesel

MAKÜ’de etik konusunda farkındalık paneli: ‘Akademik yaşamda etik’

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Akademik Etik Topluluğu tarafından ‘Akademik Yaşamda Etik’ konulu bir panel düzenlendi.