Burdur

İl Özel İdare bütçesi: 106 MİLYON TL

Burdur İl Genel Meclisi Kasım ayı 20’inci birleşimi, İGM Başkanı Muzaffer Bağcı’nın başkanlığında toplandı. Yoğun bütçe mesaisinin ardından İl Genel Meclisi Üyeleri, Plan ve Bütçe Komisyonu tarafından hazırlanan yeni bütçeyi oyladı. Oylama öncesi bir konuşma …

İl Özel İdare bütçesi: 106 MİLYON TL

Burdur İl Genel Meclisi Kasım ayı 20’inci birleşimi, İGM Başkanı Muzaffer Bağcı’nın başkanlığında toplandı. Yoğun bütçe mesaisinin ardından İl Genel Meclisi Üyeleri, Plan ve Bütçe Komisyonu tarafından hazırlanan yeni bütçeyi oyladı.

Burdur İl Genel Meclisi Kasım ayı 20’inci birleşimi, İGM Başkanı Muzaffer Bağcı’nın başkanlığında toplandı. Yoğun bütçe mesaisinin ardından İl Genel Meclisi Üyeleri, Plan ve Bütçe Komisyonu tarafından hazırlanan yeni bütçeyi oyladı. Oylama öncesi bir konuşma yapan İl Genel Meclisi Başkanı Muzaffer Bağcı, “İnşallah 2019 yılı bütçemizin ilimize, köylerimize, ilçelerimize, memleketimize hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum. Bütçe Komisyonumuzdaki arkadaşlar, bir aya yakın bir çalışmada, yoğun bir mesai yaptılar. Elimizdeki kaynakları en iyi şekilde değerlendirmek açısından bütçemizi oluşturdular. İl Genel Meclisi üyelerimiz tüm köylerimizin ihtiyaçlarını değerlendirerek, bütçe komisyonumuza sundu. Bazı ilçelerimizin teklifleri genelde meclisimize geldi bütçe komisyonumuza aktardık dolayısıyla biz yine temenni ede3riz ki bu süreçte eğer ek kaynaklar bulabilirsek, meclisimiz ek bütçe yapabilir, bu yolda açıktır. Yeni bütçemizin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Emeği geçen bütçe komisyonumuz ve il genel meclisi üyelerimize ayrı ayrı teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum. Bütçenin hazırlanmasında özel idaremizin çalışanlarının büyük çabaları oldu zaten bildiğiniz gibi bütçe hazırlanırken, Sayın Valimiz başkanlığındaki İl Encümeninden bir teklif geliyor ve bu teklif üzerinde biz bu çalışmaları yapıyoruz. Bu bütçenin oluşmasında katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu. Başkan Bağcı, konuşmasının ardından oturumu açtı. İGM 20’inci birleşiminde Plan ve Bütçe Komisyonu tarafından hazırlanan ve 44 kalemde ayrılan 2019 yılı bütçesinin 106 milyon TL olduğu açıklandı. İl Genel Meclisi üyeleri, 44 kaleme ayrılan tüm ödenekleri tek tek oyladı. Burdur İl Özel İdaresi 2019 yılı bütçesi olan 106 milyon TL, İGM üyelerinin oybirliği ile kabul edildi. İGM Üyeleri, birleşimin dilek ve temenniler bölümünde yeni bütçenin hayırlı olmasını diledi.

 

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  SEVDİM

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

İGM’nin 2022 yılı parasal giderleri 24 milyon 47 bin TL
Yerel Yönetim

İGM’nin 2022 yılı parasal giderleri 24 milyon 47 bin TL

Afyonkarahisar İl Genel Meclisi (İGM) Denetim Komisyon Başkanı İrfan Seçen , 2022 yılı hesap denetim raporunu okudu.

Baka Yönetimi Kurulu Burdur’da Toplandı
Yerel Yönetim

Baka Yönetimi Kurulu Burdur’da Toplandı

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) Yönetim Kurulu, yeni yılın ilk olağan toplantısını Burdur’da gerçekleştirdi. Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu başkanlığındaki BAKA Yönetim Kurulu toplantısına; Burdur Valisi Hasan Şıldak, Isparta İl Genel Meclisi Başkanı Ali Bolat, Burdur İl Genel Meclisi Başkanı Muzaffer Bağcı, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Çetin, Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Vekili Mustafa Tutar, Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yusuf Keyik ile BAKA Genel Sekreter Vekili Abdullah Madenci ve uzmanlar katıldı.

Kremna Antik Kenti: Türkiye'nin Gizemli Tarihi Mirası
Yaşam

Kremna Antik Kenti: Türkiye'nin Gizemli Tarihi Mirası

Kremna Antik Kenti, Türkiye'nin Burdur ilinde bulunan ve Psidia bölgesinin en önemli kentlerinden biridir. Helenistik, Roma, Bizans ve Osmanlı dönemlerine ait kalıntılara ev sahipliği yapan kent, her yıl yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir.

Vali Öksüz, yeni Burdur Devlet Hastanesi'nin son durumu ile ilgili bilgi aldı
Bölgesel

Vali Öksüz, yeni Burdur Devlet Hastanesi'nin son durumu ile ilgili bilgi aldı

Burdur Valisi Türker Öksüz, yeni Burdur Devlet Hastanesi'nin son durumu ve çevre düzenleme çalışmaları ile ilgili bilgi aldı.

Burdur'da eşiyle tartışan adam karnından yaralandı
Bölgesel

Burdur'da eşiyle tartışan adam karnından yaralandı

Burdur'da eşiyle tartışan adam, sinir krizi geçirerek kendini karnından bıçakladı. Adamın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

MAKÜ, eğitim öğretim kalitesini artırmak için çalışıyor
Bölgesel

MAKÜ, eğitim öğretim kalitesini artırmak için çalışıyor

MAKÜ Kalite Koordinatörlüğü, eğitim öğretim süreçlerinde iyileştirme sağlamak amacıyla eğitim programı düzenledi. Programda, program tasarımı, ölçme değerlendirme ve izleme gibi konular ele alındı.