Kahramanmaraş / Pazarcık

İletişimi sağlamak için çaba harcayan Turkcell’e teşekkür geldi

Depremin merkez üssü Pazarcık’tan Turkcell’e teşekkür işte detaylar ..

 İletişimi sağlamak için çaba harcayan Turkcell’e teşekkür geldi

Türkiye’nin 11 ilinde yıkıma neden olan 6 Şubat depremlerinin ilkinin merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinden, afetin ilk saatlerinden itibaren kesintisiz iletişimi sağlamak için çaba harcayan Turkcell’e teşekkür geldi. Pazarcık Belediyesi, 6 Şubat sabahından itibaren bölgedeki çalışmalara ortak olup yaraları sarmak için çalışan Turkcell Kule A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Tümay Ünal’ı ‘fahri hemşehri’ ilan etti. Belediye Başkanı İbrahim Yılmazcan “Depremden hemen sonra mobil istasyonların gönderildiği ilk yer Pazarcık oldu. Bizzat Tümay Ünal başta olmak üzere ekipler iletişimin aksamaması için gece gündüz çalıştı. Turkcell’e vefa borcumuz var” dedi.
Kahramanmaraş’ta dokuz saat arayla yaşanan 6 Şubat depremlerinin ilkinin merkez üssü Pazarcık’tan Turkcell’e anlamlı bir teşekkür geldi. Bir yandan afetin yaralarını sarmaya çalışırken diğer yandan bu süreçte yanlarında olanları unutmadıklarını belirten Pazarcık Belediye Başkanı İbrahim Yılmazcan, Turkcell’e çabaları için teşekkür ederek, Turkcell Kule A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Tümay Ünal’ı fahri hemşehri ilan ettiklerini açıkladı. 7,8 şiddetindeki depremden bir saat sonra ilçenin dünyayla irtibatının koptuğunu söyleyen Yılmazcan, “İlçemize ilk mobil baz istasyonu gönderen Turkcell oldu, yakın çevreden ekipler çok hızlı geldi. 24 saat geçmeden iletişim sağlandı ve hiç kesilmedi” dedi.
“En çabuk iletişim sağlanan ilçe Pazarcık oldu”
Yılmazcan, 431 kişinin hayatını kaybettiği depremde yaşananları şöyle anlattı: “Öncelikle milletimizin başı sağolsun. Allah aziz milletimize tekrar bu acıyı yaşatmasın. Depremden bir saat sonra ilçemizin dünyayla irtibatı kesildi. İlk 2-3 saatte koordinatör valilerimizle iletişim kurabilmek için tepelere çıktık. Biz bunları yaşarken Tümay Ünal ve Turkcell ekibi Pazarcık’a geldi. İlçemize ilk baz istasyonu sayelerinde ulaştı. Pazarcık yurt dışına çok fazla göç veren bir ilçe. Japonya’dan Filipinler’e, Kanada’dan İtalya’ya, İngiltere’den Fransa’ya yurt dışında 200 bine yakın hemşehrimiz var. Sadece Milano’daki Pazarcıklı sayısı 10 bin. Depremin üzerinden 24 saat geçmeden hem yurt dışındaki hem yurt içindeki yakınlarımızla iletişim kurabildik. Arama-kurtarma, yardım ve ihtiyaçlar için yetkili makamlarla düzenli haberleştik. Depremin merkez üssü olmasına rağmen bölgede en çabuk iletişim sağlanan ilçe Pazarcık oldu. Bu sayede ulaşım ve güvenlikle ilgili hiçbir sıkıntı yaşamadık. Sahada bizimle birlikte canla başla çalışan Turkcell ekiplerine teşekkür ediyoruz. Onlara vefa borcumuz var.”
“Saat 05.00’te mobil baz istasyonumuz hazırdı”
Depremin ilk gününden bu yana afet bölgesindeki çalışmalara katılan, önceki gün de Pazarcık’ı ziyaret eden Turkcell Kule A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Tümay Ünal ise şöyle konuştu: “Depremin haberini alır almaz ekiplerle bölgeye intikal ettik. Ben önce yıkımın büyük olduğu Gaziantep’e gittim sonra hemen depremin merkez üssü Pazarcık’a geçtim. Mobil baz istasyonlarımızı da hemen bölgeye yönlendirdik. Bir mobil baz istasyonumuz 6 Şubat sabahı saat 05.00’te Pazarcık Belediyesi’nin önünde çalışabilecek durumdaydı. Zaman ilerledikçe afetin boyutu ortaya çıktı. Bölgede haberleşmeyi sağlamanın yanı sıra hem asayişin hem koordinasyonun temini için yıkılan sahaların geri getirilmesi önemliydi. Ekiplerimiz gece gündüz çalıştı, olağanüstü bir insani gayret gösterildi. Ben deprem bölgesindeki her ilçeye birkaç kez gittim. Ancak Pazarcık o bölge için merkez konumundadır. Dolayısıyla kendileriyle sürekli temasımız oldu. Depremden sonra iletişim kurulunca hiçbir şekilde sorun yaşamadıklarını, bu sayede de gerekli koordinasyonu sağlayabildiklerini tarafıma iletmişlerdi. Son olarak da fahri hemşehrilik vererek beni çok mutlu ettiler. Tüm Pazarcıklılara çok teşekkür ediyorum. Milletimizin tekrar başı sağolsun.”iha 

 İletişimi sağlamak için çaba harcayan Turkcell’e teşekkür geldi

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  SEVDİM

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Korkuteli Belediye Başkan Adayı Sadık Önal Asfalt plent tesisimizi mutlaka kuracağız
Yerel Yönetim

Korkuteli Belediye Başkan Adayı Sadık Önal Asfalt plent tesisimizi mutlaka kuracağız

Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Dr. Sadık Önal Bayat mahallesinde toplantılarına devam etti. Sadık Başkan “Asfalt plent tesisimizi mutlaka kuracağız, projemiz hazır” dedi.

Ak parti Başkan Adayı Bekir Kıvrım'ın önceliği Döşemealtı Belediyesi'ni mali düzlüğe çıkarmak
Bölgesel

Ak parti Başkan Adayı Bekir Kıvrım'ın önceliği Döşemealtı Belediyesi'ni mali düzlüğe çıkarmak

Cumhur ittifakının Ak Partili Döşemealtı Belediye başkan adayı Bekir Kıvrım gazetecilerle bir araya geldi. Cumhur ittifakının Döşemealtı Belediye Başkan adayı Bekir Kıvrım’ın ilk işi (ki doğru bir karar) belediyeyi mali açıdan düzlüğe çıkarmak.

Başkan Hakan Tütüncü ,Antalya’nın Altın Çağı Projelerini açıkladı.
Bölgesel

Başkan Hakan Tütüncü ,Antalya’nın Altın Çağı Projelerini açıkladı.

Cumhur İttifakı Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hakan Tütüncü, Antalya’nın Altın Çağı Projelerini açıkladı.

Sanayide Kadın Eli! Ara eleman evden çıktı
İş Dünyası

Sanayide Kadın Eli! Ara eleman evden çıktı

Antalya'da ev kadınlarının kaynakçı, paketlemeci, montajcı, boyacı ve pres operatörü olarak çalışmaya başladığı "Sanayide Kadın Eli" projesi büyük ilgi gördü. Projenin Türkiye'ye yayılması hedefleniyor.

Muhittin Böcek Yeni Projeleri Tanıttı
Bölgesel

Muhittin Böcek Yeni Projeleri Tanıttı

Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya Belediye Başkan Adayı Muhittin Böcek, basın mensuplarıyla proje tanıtım toplantısında bir araya geldi. 77 projeyle yola çıktıklarını, 182 proje tamamladıklarını söyleyen Başkan Böcek, 132 yeni projenin de tanıtımını

Bucak'ta Güç Birliği: Ünal, Oktay, Akar ve Malkoç Bir Araya Geldi
Bölgesel

Bucak'ta Güç Birliği: Ünal, Oktay, Akar ve Malkoç Bir Araya Geldi

Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Fuat Oktay, TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Hulusi Akar ve Kamu Denetçiliği Kurumu Başkanı Şeref Malkoç'u Bucak'ta ağırladı.