Eskişehir’de Cumhuriyet’in 100’üncü yılı etkinlikleri çerçevesinde İl Jandarma Komutanlığında ilk ve ortaokul öğrencileri ağırlandı.
Eskişehir İl Jandarma Komutanlığı Aile İçi Şiddetle Mücadele ve Çocuk Kısım Amirliği koordinesinde, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Erhan Demir’in katılımı ile Cumhuriyet’in Kuruluşunun 100’üncü Yılı Etkinlikleri öğrenci buluşması gerçekleştirildi. Odunpazarı İlçesi’nde bulunan Cengiz Topel İlkokulu’ndan 28, Tepebaşı Ticaret Borsası İlkokulu’ndan da 38 öğrencinin ayrıca okul idarecilerin ve sınıf öğretmenleri öğrencileri, idareci ve sınıf öğretmenleriyle birlikte Eskişehir İl Jandarma Komutanlığını ziyaret etmiştir.
İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı Patlayıcı Madde İmha Timi (PAMİT), Olay Yeri İnceleme Timi, Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Timi ile Trafik Şube Müdürlüğü ekiplerince, jandarmanın görevleri hakkında öğrencilere bilgi verildi. Jandarma köpeklerinden Asayiş köpeği Atak, eğitmeninin gözetiminde gösterisi yaptı. Komando Bölük Komutanlığı ekiplerince, zırhlı araç ve personelin teçhizatları ile birlikte öğrencilere jandarma komandonun tanıtımı yapıldı.
Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından, siber farkındalık, güvenli internet ve sosyal medya kullanımı, çocuklara yönelik internet ortamında suç ve suçtan korunma yöntemleri konusunda bilgilendirme yapılarak görsel içerikli ve bilgilendirici broşür dağıtımı yapıldı. Kadın astsubaylar tarafından çocuklara refakat edilerek hediye ve boyama kitabı dağıtıldı. İHA
Ankara’nın Evren ilçesinde, Cumhuriyetin 100’üncü yılı nedeniyle dikilen fidanlar toprakla buluşturuldu.
Kastamonu’nun İhsangazi ilçesinde “Cumhuriyete nefes” sloganıyla, sağanak yağışa aldırış edilmeden fidan dikilerek hatıra ormanı oluşturuldu.
Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılı münasebetiyle Atatürk Üniversitesinde gerçekleşen etkinlikler kapsamında Yüzüncü Yıl Konferansı düzenlendi.
Bucak Organize Sanayi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Cumhuriyet'in 100. yılını müzikal tiyatro, fener alayı, halk oyunları ve resmi geçit töreni ile coşkuyla kutladı.
Mersin’in merkez ilçe Akdeniz Belediyesinin ‘Cumhuriyetin 100’üncü kuruluş yılı ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’ kutlama etkinlikleri, Çilek Mahallesi Kültür ve Sanat Evinde düzenlenen etkinliklerle devam etti. Devamı haberimizde...
Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren, Cumhuriyetin yeni yüz yılına girerken ekonomik gelişmenin, kalkınmanın ve toplumsal refahın artmasına katkı sağlayan AOSB Kadın Sanayiciler Platformu Cumhuriyetin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında, bölgede bulunan Meslek Yüksek Okulu ve Meslek Lisesinin kız öğrencileriyle “Cumhuriyetin 100. Yılında 100 Güçlü Kadın” panelinde bir araya geldi.
Yorumlar (0)