AYDIN (İHA) - Aydın’da kış mevsiminin önemli festivalleri arasında yer alan deve güreşlerinde sezon hareketliliği devam ederken, yılın ilk deve güreşi olan İncirliova’da hava muhalefeti nedeniyle tarih değişikliği yapıldı.
Özellikle Ege Bölgesi’nin önemli kültürlerinden olan deve güreşlerinde, yılın ilk güreşi İncirliova Belediyesi öncülüğünde gerçekleştirilecek. Bu yıl 37.’si gerçekleştirilecek olan Geleneksel İncirliova Deve Güreşi Festivali’nde geri sayım başlarken, hava muhalefeti nedeniyle tarih değişikliği yapıldı. Sosyal medya hesabı üzerinden duyuru yapan İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya, deve güreşi takvimine göre 7 Ocak Pazar günü yapılması planlanan güreşlerin 6 Ocak Cumartesi günü yapılacağını açıkladı.
Başkan Kaya, yaptığı paylaşımda “Havanın daha önce açıkladığımız tarihte uygun olmaması nedeniyle güreşlerimizi bir gün öne aldık. İncirliovamızın deve güreşleri her zaman çok güzel olur. Bu yılda güreşseverler, ilçemizde en iyi develerin güreştiği muhteşem bir festival izleyecekler. İncirliova Belediyesi olarak bu yıl Cumhuriyetimizin 100. Yılı anısına 6 Ocak Cumartesi günü İncirliova Yeni Deve Güreşi Alanı'nda düzenleyeceğimiz 37. Geleneksel İncirliova Deve Güreşi Festivalimize tüm halkımız davetlidir” ifadelerine yer verdi.
Antalya Muratpaşa Belediyesi'nin, kentin yaşayan antik kenti Kaleiçi'nde bu yıl 9'uncusunu düzenleyeceği Kaleiçi Oldtown Festivali, 17-20 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek.
Üsküdar Belediyesinin düzenlediği "Üsküdar’a gelir iken" etkinlikleri vatandaşların emekleriyle kutlandı.
Sivas'ta düzenlenmesi planlanan Kadın Giyim Festivali, Sivas Belediyesi zabıta ekiplerinin müdahalesi ile açılmadan kapandı.
Ortaca Belediyesi tarafından bu yıl 27.'si düzenlenen Ortaca Tarım, Çevre ve Turizm Festivali programı kapsamında sahne alan ünlü sanatçı Özlem Özdil sevenlerine unutulmaz bir gece yaşattı.
Yıldızı her geçen yıl daha da parlayan Erzincan’daki Ergan Dağında düzenlenen ve 3 gün süren Ergan Dağı Doğa Sporları Festivali renkli görüntülerle sona erdi. Adrenalin tutkunları doyasıya stres attı.
Erzincan’da bulunan Ergan Dağı Kayak Merkezinde düzenlenen kamp, doğa ve su sporlarının yer aldığı festival renkli görüntülere sahne oldu.
Yorumlar (0)