Burdur’da taksicilik yapan Recep Baş, müşterisinin araçta unuttuğu çantayı sahibine teslim ederek örnek bir davranış gösterdi.
Burdur’da taksicilik yapan Recep Baş, geçtiğimiz günlerde Burdur 58.Piyade Alay Komutanlığında vatani görevi tamamlayan Asker Mehmet Avcı’yı aracına bindirdi. Yolcuyu ineceği yerde bırakan Baş bir süre sonra yolcunun araçta bir çanta unuttuğunu fark etti. Yolcuyu bıraktığı yerde bulamayan Baş Taksi durağına geri döndü.
Taksici Recep Baş “Çantayı alıp önce 153’ü bilgilendirerek, Zabıta Müdürlüğümüze teslim ettim. Çantanın içinde bulunan bilgilerden yola çıkarak sahibine ulaştık ve durumu bildirdik. Zabıta Müdürlüğünde Asker Mehmet Avcı’ya çantasını teslim ettik” dedi
Asker Mehmet Avcı “Çantamın bulunmasından dolayı çok mutluyum. Örnek bir davranışta bulunarak bana ulaşıp çantayı teslim ettiler. Taksici abimize ve Zabıta personeline teşekkür ediyorum” dedi.
Sivas İl Genel Meclis Başkanı seçilen Mehmet Şarkışla kendinden önceki başkana kiralanan makam aracını kabul etmeyerek kendi şahsi aracıyla meclise gidip geleceğini açıklaması takdir topladı.
Çorum'un Sungurlu ilçesinde, İlçe Müftülüğüne bağlı Hacı Nebi Kelepircioğlu 4-6 Yaş Kur’an Kursu öğrencileri Ramazan ayı dolayısıyla yardıma ihtiyacı olanlar için gıda kolileri hazırladı.
Burdur'un Bucak ilçesine bağlı Fatih Mahallesi'nde muhtarlık seçimine katılan adaylar birlik ve beraberlik mesajı verdi.
Ağrı'da yaşayan 75 yaşındaki Fevzi Maral, 39 yıldır çatısına konan yüzlerce güvercini bıkmadan usanmadan elleriyle besliyor.
Çorum'un Sungurlu ilçesinde Prof. Dr. Necmettin Erbakan Caddesi esnafı, ihtiyaç sahipleri için bir dolap hazırladı. Dolaba "imkanı olan koysun, ihtiyacı olan alsın" yazısı asıldı. Bu örnek davranış ihtiyaç sahiplerine umut oldu.
Kütahya’da genç kızlar evlerindeki eşyaları satıp parasını Gazze’ye bağışladılar
Yorumlar (0)