Kayseri’de yaşayan doğuştan duyma ve konuşma engelli Yasin Çimen, işaret diliyle öğrendiği taekwondoda başarı basamaklarını birer birer çıkıyor. Şampiyon sporcunun hedefi olimpiyat şampiyonluğu elde etmek.
Kayseri’nin Pınarbaşı ilçesinde yaşayan 24 yaşındaki Yasin Çimen, 8 yıldır taekwondo sporu yapıyor. 3 kez Türkiye şampiyonluğu, 1 kez dünya beşinciliği ve 1 kez de olimpiyat üçüncülüğü yaşayan Yasin Çimen, Mart 2024’de Türkmenistan’da düzenlenecek olan İşitme Engelliler Olimpiyatları’nda altın madalya kazanmak istiyor. Antrenör Yavuz Sayan ve Arzu Tan Sayan eşliğinde çalışmalarını sürdüren, kardeşi Merve Çimen ile birlikte taekwondo sporunu yapan Çimen’in en büyük destekçisi de ailesi. Anne Selma Çimen ve baba Enver Çimen, oğullarının çok disiplinli çalıştığını ve şampiyonluğa inandığını söyleyerek, antrenörlerine teşekkür etti ve oğulları Yasin’in altın madalyaya ulaşacağına inandıklarını belirtti.
Antrenör Yavuz Sayan da, 24 yaşındaki şampiyon sporcunun olimpiyatlarda altın madalyaya ulaşabilecek kapasitede olduğunu ve bu yönde çalışmaların devam ettiğini belirterek, Yasin’in azminin tüm sporculara örnek olması gerektiğini dile getirdi.
Köyde ailesine yardım ediyor
Haftanın 5 günü antrenman yapan Yasin, hafta sonları ise ailesi ile birlikte köy hayatına dönerek, boş zamanlarında inekleri besliyor, tavukları yemliyor ve ahırı temizliyor. İHA
Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Uşak'ın Eşme ilçesine atanan Kaymakam Mustafa Görmüş, Vali Ergün'ü makamında ziyaret etti.
Feke Belediye Başkanı Cömert Özen, pazarda esnaf ve vatandaşlara aşure ikramında bulundu.
Denizli'nin Tavas ilçesinde kaybolan ve 5 gündür kendisinden haber alınamayan 25 yaşındaki Muhammet Çıralı'nın cansız bedeni, Aydın'ın Kuyucak ilçesinde bulundu.
Elazığ Belediyesi, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonrasında üniversite tercihi yapacak adaylara yönelik iki ayrı noktada ücretsiz tercih ve danışmanlık hizmeti sunuyor.
Karşıyaka, geçtiğimiz sezon Elazığspor formasıyla play-off şampiyonluğu yaşayan kaleci Hakan Cambazoğlu ile prensip anlaşmasına vardı.
Elazığ Hipodromu, son yıllarda üstlendiği sosyal sorumluluk projeleriyle şehre değer katıyor. Atla Terapi Merkezi, engelli bireyler için empati parkuru, tiyatro sahnesi ve piknik alanlarıyla vatandaşlara hizmet sunuyor.
Yorumlar (0)